0
zpět
 

diskuze k tématu: Allianz nabízí povinné ručení podle najetých kilometrů, má být nejlevnější na trhu

kategorie zařazení tématu:
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 26.10.2016 00:32, nevyplatí se
Tak mi přišla složenka z Alianz na 1950,- Kč, na jejich stránkách jsem si udělal kalkulaci na tu nejmenší kategorii - do 5tis. km za rok a vyhodilo mi to 1750,- Kč. To se teda vyplatí
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 23.11.2016 17:39, RE: nevyplatí se
Humusus napsal:
Tak mi přišla složenka z Alianz na 1950,- Kč, na jejich stránkách jsem si udělal kalkulaci na tu nejmenší kategorii - do 5tis. km za rok a vyhodilo mi to 1750,- Kč. To se teda vyplatí


nechápu co mají najeté km spojené se zaviněnou nehodou...
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Středa 23.11.2016 18:41, RE
Nic, akorat statisticky muzes rict, ze clovek, kterej v aute stravi 4 hodiny v roce v aute ma mensi prostor spachat nehodu nez nekdo kdo jezdi denne 2h. Druhej bude sice vyjezdenejsi, ale mnohem "exponovanejsi".
Ale tohle je hodne extremni srovnani...

Stejne tak objem motoru nema nic spolecnyho se zavinenou nehodou a presto je to zakladni udaj pro vypocet.

Spis to vidim jako snahu zaujmout necim novym. Lidi budou platit +/- to samy co ted, rozdil bude bagatelni, spis se chcou odlisit a prebrat klienty konkurencnich pojistoven...

EDIT: tak se na tu kalkulacku divam a vychazi to na 620kc/mesicne pri 30-35 tisic km rocne.
Vtipny je, ze pri zvoleni rocni platby je to 7441Kc, ale 12x620=7440

Varianta 10-12.5 tisic km je o skoro 40% levnejsi... To uz celkem rozdil je..
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 23.11.2016 21:35, RE: RE
sheogorath napsal:
Nic, akorat statisticky muzes rict, ze clovek, kterej v aute stravi 4 hodiny v roce v aute ma mensi prostor spachat nehodu nez nekdo kdo jezdi denne 2h. Druhej bude sice vyjezdenejsi, ale mnohem "exponovanejsi". Ale tohle je hodne extremni srovnani...Stejne tak objem motoru nema nic spolecnyho se zavinenou nehodou a presto je to zakladni udaj pro vypocet. Spis to vidim jako snahu zaujmout necim novym. Lidi budou platit +/- to samy co ted, rozdil bude bagatelni, spis se chcou odlisit a prebrat klienty konkurencnich pojistoven... EDIT: tak se na tu kalkulacku divam a vychazi to na 620kc/mesicne pri 30-35 tisic km rocne. Vtipny je, ze pri zvoleni rocni platby je to 7441Kc, ale 12x620=7440 Varianta 10-12.5 tisic km je o skoro 40% levnejsi... To uz celkem rozdil je..


Jak to hlídají? To si budou lidi nechávat stáčet tacháč i kvůli POV?
reagovat
PatM
počet příspěvků199
datum registrace07.08.2016
Čtvrtek 24.11.2016 00:09, RE: RE
sheogorath napsal:
Nic, akorat statisticky muzes rict, ze clovek, kterej v aute stravi 4 hodiny v roce v aute ma mensi prostor spachat nehodu nez nekdo kdo jezdi denne 2h. Druhej bude sice vyjezdenejsi, ale mnohem "exponovanejsi". Ale tohle je hodne extremni srovnani...Stejne tak objem motoru nema nic spolecnyho se zavinenou nehodou a presto je to zakladni udaj pro vypocet. Spis to vidim jako snahu zaujmout necim novym. Lidi budou platit +/- to samy co ted, rozdil bude bagatelni, spis se chcou odlisit a prebrat klienty konkurencnich pojistoven... EDIT: tak se na tu kalkulacku divam a vychazi to na 620kc/mesicne pri 30-35 tisic km rocne. Vtipny je, ze pri zvoleni rocni platby je to 7441Kc, ale 12x620=7440 Varianta 10-12.5 tisic km je o skoro 40% levnejsi... To uz celkem rozdil je..


Když jsem si to zkoušel spočítat hned jak to zavedli tak mě i nájezd do 20k km/rok vyšel na dvojnásobek toho co platím ted a to je možný, že by to ve skutečnosti bylo 22k takže ještě větší rozdíl, pokud tedy chtějí přebírat klienty tak na to jdou blbě
reagovat
sheogorath
počet příspěvků527
datum registrace27.05.2016
Čtvrtek 24.11.2016 07:01, RE
Jo, presne, taky me to prijde jako klasika - drazsi, ale slevneny

Ale dejme tomu, ze lidi, co fakt najezdi malo kolem 5000km za rok to mozna potesi.
Nebo na druhy auto, ktery jezdi jen o vikendu kdyz sviti slunicko
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Pátek 25.11.2016 12:16, RE: nevyplatí se
Reno napsal:
Humusus napsal:
Tak mi přišla složenka z Alianz na 1950,- Kč, na jejich stránkách jsem si udělal kalkulaci na tu nejmenší kategorii - do 5tis. km za rok a vyhodilo mi to 1750,- Kč. To se teda vyplatí
nechápu co mají najeté km spojené se zaviněnou nehodou...


No a co má společnýho objem motoru. :) Ten souvisí asi tak jako velikost bot partnera/partnerky řidiče.
reagovat
Libo007
počet příspěvků6
datum registrace18.12.2015
Čtvrtek 26.01.2017 23:03, Zatím se to zdá, že na tomto pojištění prodělají i ti, kdo jezdí minimálně :/
Já jsem na to zaměřil a dal jsem si tu práci porovnat toto pojištění od Allianz s ostatními pojišťovnami a zjistil jsem, že i když najedete tu nejnižší kategorii, tj. do 5000 km ročně, tak to pojištění je stejně drahé jako nejlevnější na trhu. Tudíž neušetříte a navíc musíte každej rok jezdit kontrolovat tacháč: Výsledek porovnání je pro zajímavost tady - www.pojisteni-prehledne.cz/recenze_nove_povinne_ruceni_allianz.html
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 27.01.2017 15:21, RE: Zatím se to zdá, že na tomto pojištění prodělají i ti, kdo jezdí minimálně :/
Libo007 napsal:
Já jsem na to zaměřil a dal jsem si tu práci porovnat toto pojištění od Allianz s ostatními pojišťovnami a zjistil jsem, že i když najedete tu nejnižší kategorii, tj. do 5000 km ročně, tak to pojištění je stejně drahé jako nejlevnější na trhu. Tudíž neušetříte a navíc musíte každej rok jezdit kontrolovat tacháč: Výsledek porovnání je pro zajímavost tady - www.pojisteni-prehledne.cz/recenze_nove_povinne_ruceni_allianz.html


No jo, ale jinde nedostaneš tu krásnou modrou plachtu na auto přece
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.