0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký motor do Fiatu Stilo?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 00:12, 1.4
Třídveřové Stilo se žlutým lakem a 17" koly je parádní kus auta, za kterým je radost se otočit.
Možná přístrojovka není na pohled moc hezká a její plasty mají do kvality daleko. Je vidět že není z měkčeného materiálu.
Volil bych motor 1.4, který mi připadá dostatečný a 6-ti. kvalt také není k zahození.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 06:06, RE: 1.4
Peet napsal:
Třídveřové Stilo se žlutým lakem a 17" koly je parádní kus auta, za kterým je radost se otočit.
Možná přístrojovka není na pohled moc hezká a její plasty mají do kvality daleko. Je vidět že není z měkčeného materiálu.
Volil bych motor 1.4, který mi připadá dostatečný a 6-ti. kvalt také není k zahození.
Ztotoznuji se,doporucoval bych 1.4 16V nebo nejaky diesel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 06:14, Iterpunkce
Slovensky docela číst umím, ale příště prosím redakci o doplnění znamének a autora o použivání trochu spisovné slovenčiny.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 07:38, Fiat
Dík za recenzi,konečně se objevil i Fiat.Jsem velký zastánce této značky,o které mezi lidma nevím proč není zrovna dobré mínění a určitě bych doporučil 1,6 16v,je to úžasné svezení,musíte si akorát trochu zvyknout na podvozek,ale když dáte správné gumy s ráfkama a nebudete zase tak moc hledět na spotřebu,tak si užijete dost zábavy.A když ne,tak Vás spotřeba taky nesežere víc jak v Bravě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 08:21, RE: Fiat
Tonny napsal:
Dík za recenzi,konečně se objevil i Fiat.Jsem velký zastánce této značky,o které mezi lidma nevím proč není zrovna dobré mínění a určitě bych doporučil 1,6 16v,je to úžasné svezení,musíte si akorát trochu zvyknout na podvozek,ale když dáte správné gumy s ráfkama a nebudete zase tak moc hledět na spotřebu,tak si užijete dost zábavy.A když ne,tak Vás spotřeba taky nesežere víc jak v Bravě.
Určite bych bral 1.6 16v. Motor bude adekvatni tomu 3 dveraku. Myslim, ze z fiatu je Stilo asi nejpovedenejsi kousek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 09:09, 1,8 benzin
Je to opravdu pravda s tim benzinem 1,8? Prave jsem se po takovem aute dival a napriklad s 1,8 (92kW) benzin v oplu nemam zadne potize, jezdim do 7,3l /100km a vykonove naprosto uspokojivy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 09:28, RE: 1,8 benzin
P. napsal:
Je to opravdu pravda s tim benzinem 1,8? Prave jsem se po takovem aute dival a napriklad s 1,8 (92kW) benzin v oplu nemam zadne potize, jezdim do 7,3l /100km a vykonove naprosto uspokojivy.
Tak 1.8 benzin v Oplu je jiny motor nez 1.8 benzin ve Fiatu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 09:39, 1.9 JTD 85kw
cca pred 14 dny jsem koupil Stilo MW rv.2003, najeto 68500 (realne to ma ale kolem 100k) temer v max vybave, za super cenu 235 tisic, po cca 500 kilometrech nemuzu rict jedine spatne slovo, az na to ze mi odesel starter (ale muze se to stat) Pri pohybu ve meste spotreba okolo 7l caste rozjizdeni a brzdeni. Mimo mesto kolem 5-5,5l. Co mi trosku vadi je volant umisteny velmi blizko k ridici (oproti kocaru Alfa 164 TD ktera ma mista az az) je stilo mensi, ale zvyknout se da velmi rychle. CO me velmi mile prekvapilo je velmi kultivovany chod motoru. I pri vyssich otacka cca 380 rpm a rychlosti kolem 180 je v aute relativni ticho (coz u Alfu rict nejde). drobny problem je beh na volnobeh 850rpm auto lehce vibruje. Prikladam to urcite nesynchronizaci valcu v tak nizkych otackach, kolem 1000 rpm problem okamzite zmizi a dal se neprojevuje. Celkove si myslim ze je Stilo velmi dobra volba, protoze Skoda aktavia prvni generace byt faceliftovana nenabizi takove pohodli a vybavu pri cene okolo 250 tisic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 10:29, RE: 1.9 JTD 85kw
Lukas napsal:
cca pred 14 dny jsem koupil Stilo MW rv.2003, najeto 68500 (realne to ma ale kolem 100k) temer v max vybave, za super cenu 235 tisic, po cca 500 kilometrech nemuzu rict jedine spatne slovo, az na to ze mi odesel starter (ale muze se to stat) Pri pohybu ve meste spotreba okolo 7l caste rozjizdeni a brzdeni. Mimo mesto kolem 5-5,5l. Co mi trosku vadi je volant umisteny velmi blizko k ridici (oproti kocaru Alfa 164 TD ktera ma mista az az) je stilo mensi, ale zvyknout se da velmi rychle. CO me velm...
Měl sem 1,9 jtd 85kw ve 156ce super motor tahal od 1800 a na dálku lehká noha se nechalo jezdit těsně nad 5 litrů jinak průměr něco pod 6. Akorát po ránu traktor no fiat je fiat i když dostal elektronický vstřiky
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 10:55, RE: 1.9 JTD 85kw
anonym napsal:
Měl sem 1,9 jtd 85kw ve 156ce super motor tahal od 1800 a na dálku lehká noha se nechalo jezdit těsně nad 5 litrů jinak průměr něco pod 6. Akorát po ránu traktor no fiat je fiat i když dostal elektronický vstřiky
Vole fiat je fiat, tak proč od něj tolik automobilek ty motory JTD koupilo??? Italové vymysleli common rail, a teď s tím každej blbej peugeot dělá machra...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 11:17, RE: Fiat
Tonny napsal:
Dík za recenzi,konečně se objevil i Fiat.Jsem velký zastánce této značky,o které mezi lidma nevím proč není zrovna dobré mínění a určitě bych doporučil 1,6 16v,je to úžasné svezení,musíte si akorát trochu zvyknout na podvozek,ale když dáte správné gumy s ráfkama a nebudete zase tak moc hledět na spotřebu,tak si užijete dost zábavy.A když ne,tak Vás spotřeba taky nesežere víc jak v Bravě.
Ja jsem byl zastancem Fiatu jen do doby nez jsem ho mel.. Itala uz NIKDY!!!!!!! Ale design umi to se jim musi nechat, bohuzel to je tak asi vsechno.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 11:32, RE: 1.9 JTD 85kw
Mio napsal:
Vole fiat je fiat, tak proč od něj tolik automobilek ty motory JTD koupilo??? Italové vymysleli common rail, a teď s tím každej blbej peugeot dělá machra...
A BMW taky, viď? A Ford, Opel, MB.... Uber trošku....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 11:48, RE: 1.9 JTD 85kw
Pepe napsal:
A BMW taky, viď? A Ford, Opel, MB.... Uber trošku....
Ano, opel bere benzínové motory a MB jezdí také na common railu... občas si něco přečti....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 12:37, Punto
Zdar, stilo se mi taky moc libilo, jelikoz jsem mel financni limit musel jsem sahnout po necem levnejsim, mam punto II: generace, 1.2 8V,na neutral taky nejak vibruje, je to problem vice fiatu. Fiatu jsem se vzdy bal do te dobry nez jsem zacal cist recenze a zkusenosti ostatnich lidi s puntem II. generace. Ted mam skoro pul roku punto a nezteuju si, naopak jsem stastny ze jsem si vybral prave fiat. City servo neocenitelne a mam 3dveraka v oranzove metalize takze vzeld opravdu super
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 12:47, RE: Punto
Martin napsal:
Zdar, stilo se mi taky moc libilo, jelikoz jsem mel financni limit musel jsem sahnout po necem levnejsim, mam punto II: generace, 1.2 8V,na neutral taky nejak vibruje, je to problem vice fiatu. Fiatu jsem se vzdy bal do te dobry nez jsem zacal cist recenze a zkusenosti ostatnich lidi s puntem II. generace. Ted mam skoro pul roku punto a nezteuju si, naopak jsem stastny ze jsem si vybral prave fiat. City servo neocenitelne a mam 3dveraka v oranzove metalize takze vzeld opravdu super
Takovych lidi jako jsi ty Martine by melo psat vic,pak mi ti ostatni pochopili,ze Fiat uz neni jednicka v nespolehlivosti!
Ted uz je to kus od kusu,nekdy se povede,jindy se kazi i kdejaky VW!
Chce to mit vzdy trosku toho stesticka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 13:32, RE: 1,8 benzin
zigi napsal:
Tak 1.8 benzin v Oplu je jiny motor nez 1.8 benzin ve Fiatu!
No to je mi novinka.
Tak tedy prelozeno: Nejaka osobni douhodoba zkusenost s 1,8 benzin ve Fiatu by nebyla? Hlavne co se tyce spotreby.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 14:06, RE: 1.9 JTD 85kw
Mio napsal:
Vole fiat je fiat, tak proč od něj tolik automobilek ty motory JTD koupilo??? Italové vymysleli common rail, a teď s tím každej blbej peugeot dělá machra...
Hele Mio když o tom víš kulový tak radši drž hubu tys asi nikdy fiata neměl to že byly fiati vždycky traktory to asi ví každej to není nic novýho a sice se to com. rail. zlepšilo na kultivovanost Hdi nebo Dci mají co dohánět. Ale krom toho bezvadnej motor . Jo a com. rail. nevynalezl fiat ale firma Bosch ve spolupráci s Alfou romeo (resp. fiat ) a mercedesem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 14:09, RE: 1.9 JTD 85kw
marek napsal:
Hele Mio když o tom víš kulový tak radši drž hubu tys asi nikdy fiata neměl to že byly fiati vždycky traktory to asi ví každej to není nic novýho a sice se to com. rail. zlepšilo na kultivovanost Hdi nebo Dci mají co dohánět. Ale krom toho bezvadnej motor . Jo a com. rail. nevynalezl fiat ale firma Bosch ve spolupráci s Alfou romeo (resp. fiat ) a mercedesem
Ad MIO : Co to tady žvaníš ty buzíku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 14:57, stilo
v unoru 2006 jsem koupil ojete stilo 1,8 5d r.v. 2003, ac jsem mel obavy z toho ze je to fiat a taky jsem se bal spotreby tak je to celkem povedene auto a motor taky slape v pohode, kombinovana spotreba 7-8l/100km, ale ve meste si to celkem vezme 10-12l podle toho jak tomu davas po kulkach , pokud se jede po okrskach neni problem jet za 7l a nekdy i mene, vady za necely rok dvakrat chybova hlaska air bagu jednou odstraneno pres examiner podruhe opravili konektor na zadneich sedadlech, pak byl citet benzin pri plne nadrzi to jsem opravil sam bylo tam nejak spatne namontovane viko kde je plovak a vsechny ty elektro nesmysly, jinak bez zavad , jo a doporucuji navstivit tyto stranky www.stilo.org je tam dost zajimavych veci ,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 07.12.2006 14:57, JTD 85KW
mozem potvrdit vsetko, co je tu popisane v recenzii. Zhodou okolnosti som nedavno presiel cca 1000km v Stile JTD 85kw a fakt je to o dost hlucnejsie ako HDI, alebo stare JTD. ALE - ide to vyborne - pri jazde brzda-plyn som mal priemer cca 5,7L/100km -dla PP, pruznost je uchvatna - skratka - fajn karka - a dobre sda sedi dnu!
Pomer cena - vykon je skutocne velnmi dobry. Zial - neodporucamautorizovane servisy - v SR tam robia iba hlupaci...
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.