0
zpět
 

diskuze k tématu: Honda Civic 1.8 i-VTEC sedan - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 06:20, Vyborny motor
140 koni v benzinu kdyz jezdi s takovou spotrebou (a to neni zajety) je vic nez vyborny vysledek.Po najeti nekolika tisic km jeste spotreba klesne.
Proste parada
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 08:52, RE: Vyborny motor
zigi napsal:
140 koni v benzinu kdyz jezdi s takovou spotrebou (a to neni zajety) je vic nez vyborny vysledek.Po najeti nekolika tisic km jeste spotreba klesne.
Proste parada
No po těch 22000 km (viz. první odstavec) už doufám že zajetý je. Nebo ho snad zajíždím do 100 000km a pak si toho auta užije teprve druhý majitel ?? :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 08:57, RE: Vyborny motor
watchtower napsal:
No po těch 22000 km (viz. první odstavec) už doufám že zajetý je. Nebo ho snad zajíždím do 100 000km a pak si toho auta užije teprve druhý majitel ?? :o)
Jezsisi ja jsem slepej))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 09:52, RE: Vyborny motor
zigi napsal:
Jezsisi ja jsem slepej))
No hoši, na tak výkonný motor krásna spotreba. 1.2HTP žere viac!! Pri takejto spotrebe sa ani TD nevyplatí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 10:56, RE: Vyborny motor
Kolega zo Slovenska napsal:
No hoši, na tak výkonný motor krásna spotreba. 1.2HTP žere viac!! Pri takejto spotrebe sa ani TD nevyplatí.
S timto se da souhlasit!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 12:14, jazda
Dobry den, mna by zaujimalo ci mate pri ekonomickom style jazdy (na spotrebu) zauzivanu nejaku schemu vedenia vozidla, napriklad radenie v urcitom spektre otacok (samozrejme to sa neda presne aplikovat na kazdy motor a ani auto), ktoru viac-menej dodrziavate. Ak hej, poprosil by som ju trosku priblizit. Podobne aj pri sportovej jazde.Dakujem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 14:02, RE: jazda
A.K.Alex napsal:
Dobry den, mna by zaujimalo ci mate pri ekonomickom style jazdy (na spotrebu) zauzivanu nejaku schemu vedenia vozidla, napriklad radenie v urcitom spektre otacok (samozrejme to sa neda presne aplikovat na kazdy motor a ani auto), ktoru viac-menej dodrziavate. Ak hej, poprosil by som ju trosku priblizit. Podobne aj pri sportovej jazde.Dakujem
Ano, v obou případech mám zažitý styl jízdy. Mám vyzkoušeno, že pokud se rozjíždím svižně a pak již jen udržuji rychlost "lehtáním" plynového pedálu, dosáhnu mnohem nižší spotřeby, než když se snažím o vlažné rozjezdy a řazení vždy nejvyššího možného rychlostního stupně. Snažím se zbytečně nebrzdit, dodržovat rychlost, prostě jet plynule. A to platí pro všechna auta.
V druhém případě jedu tak, aniž bych hleděl na spotřebu. Využívám sílu motoru například k předjíždění nebo k větší akceleraci při výjezdu z obce atd.,
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 09.11.2006 19:48, na jare jdu do nej
Dlouho jsem se rozhodoval mezi nim a mazdou 6 a zdejsi recenze me presvedcily.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.11.2006 06:20, RE: na jare jdu do nej
pepa napsal:
Dlouho jsem se rozhodoval mezi nim a mazdou 6 a zdejsi recenze me presvedcily.
To rozhodne,tato honda bude super!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.11.2006 07:23, RE: na jare jdu do nej
pepa napsal:
Dlouho jsem se rozhodoval mezi nim a mazdou 6 a zdejsi recenze me presvedcily.
Stejný soupeř Mazda6 je Accord. Testu Accorda se brzy dočkáte s benzínovým motorem 2.4, ale nebudu předbíhat. Každopádně Civic není špatný vůz a Honda motory umí. Lineární zátah motoru do vyšších otáček je prostě návykový.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 10.11.2006 13:31, RE: Vyborny motor
watchtower napsal:
No po těch 22000 km (viz. první odstavec) už doufám že zajetý je. Nebo ho snad zajíždím do 100 000km a pak si toho auta užije teprve druhý majitel ?? :o)
no to máš pravdu ,že zajetý už je ,ale u hond s motorem vtec platí ,že po najetých 100 000 spotreba klesne a výkony jsou jeste prijatelnejsi
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.04.2010 16:14, RE: Vyborny motor
watchtower napsal:
No po těch 22000 km (viz. první odstavec) už doufám že zajetý je. Nebo ho snad zajíždím do 100 000km a pak si toho auta užije teprve druhý majitel ?? :o)
Já mám najeto přes 40 tis.km,takže motor je už trochu zajetý, a můžu směle konstatovat,že udávaná spotřeba výrobcem fakt sedí....já mám kombinovanou spotřebu 6,6 l/100 km.....jezdím s lehkou nohou,ale občas spolu trochu zadivočíme....Tento motor je zkrátka super!!!Co k němu více dodat!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.04.2010 22:01, RE: Vyborny motor
monis napsal:
Já mám najeto přes 40 tis.km,takže motor je už trochu zajetý, a můžu směle konstatovat,že udávaná spotřeba výrobcem fakt sedí....já mám kombinovanou spotřebu 6,6 l/100 km.....jezdím s lehkou nohou,ale občas spolu trochu zadivočíme....Tento motor je zkrátka super!!!Co k němu více dodat!!!!
Ještě dodám,že nyní už mám prům.spotřebu 6,5 l/100 km....což je ještě nižší číslo,než udává výrobce.....ten motor je super,je vidět,že Honda motory prostě umí!!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.04.2010 22:06, RE: jazda
A.K.Alex napsal:
Dobry den, mna by zaujimalo ci mate pri ekonomickom style jazdy (na spotrebu) zauzivanu nejaku schemu vedenia vozidla, napriklad radenie v urcitom spektre otacok (samozrejme to sa neda presne aplikovat na kazdy motor a ani auto), ktoru viac-menej dodrziavate. Ak hej, poprosil by som ju trosku priblizit. Podobne aj pri sportovej jazde.Dakujem
Já řadím nejvíce do 3.tis.otáček,podle zvuku motoru.....motor musíte slyšet,jak si lahodí.....jde také o to,jak komu dané auto sedne,každý se musí se svým autem jak se říká sžít.....jinak v opačném případě si moc neporozumíte....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.04.2010 22:09, RE: na jare jdu do nej
pepa napsal:
Dlouho jsem se rozhodoval mezi nim a mazdou 6 a zdejsi recenze me presvedcily.
Dobrá volba,určitě budete mít nižší spotřebu než u Mazdy 6....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.