0
zpět
 

diskuze k tématu: KIA cee´d nebo Hyundai i30 - který koupit?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, korejská vozidla, korejská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 07:16,
mně je srdci nějak milejší cee´d, zdá se mně hezčí, a o kvalitě zpracování jsem se přesvědčil na vlastní oči. Když vynechám korejské tvary, především palubky, je to celkem slušné auto za přijatelný peníz. Nejvíce mně vadí to okopírování SW včetně samotného označení "SW". Se celkem divím, že se právnící s PSA neozvali.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 08:51, Velky rozdil
Mne prekvapilo jak velky rozdil je uvnitr mezi Ceedem a i30. I30tka je proti Ceedu uplne nekde jinde. Zatimco Ceed ma interier kvalitou na rekneme takove te standardni urovni v ramci sve tridy, tak i30 patri k tomu nejlepsimu co na trhu je. Nevyhodou je akorat opravdu vysoka cena, kdy s lepsim motorem a rozumnou vybavou vyjde draze nez evropska konkurence, coz je preci jenom trosku troufale.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:11, RE: Velky rozdil
anonym napsal:
Mne prekvapilo jak velky rozdil je uvnitr mezi Ceedem a i30. I30tka je proti Ceedu uplne nekde jinde. Zatimco Ceed ma interier kvalitou na rekneme takove te standardni urovni v ramci sve tridy, tak i30 patri k tomu nejlepsimu co na trhu je. Nevyhodou je akorat opravdu vysoka cena, kdy s lepsim motorem a rozumnou vybavou vyjde draze nez evropska konkurence, coz je preci jenom trosku troufale.
Ceed me interierem vubec nepotesil. Tvrdá bublina. Sedacky prumer, jizda taktez. Nedavno jsem resil jake auto, ve vyberu byl ceed, i30, astra, focus, octavia, golf, auris, C4 a leon. V prvnim kole vypadla i30, auriska, octavie a focus. Octavia a auris kvuli cene, focus je vyborne auto, ale nesedl mi designove stejne jako I30. Druhe kolo vypadl zbytek mimo leonu a Astry. Golf se mi nelibil, nicmene mi prisel jako nejtissi a nejlepe ovladatelnym auto z celeho vyberu (za 1.6 dat 490.000.- byt s komplet elektrikou a klimatronikem je dost). Ceed si jak jsem psal vyse jizdne nic moc....mel jse pocit jako u starsiho focuse. Drzeni stopy OK, ale auto se naklanelo, motor docela pronikal (hlukove) a od vozovky¨to sumelo taky dost. Posledni astra Ecoflex sice viceprvek nema, ale podvozkove mi prisla jako nejvyvazenejsi, kanaly pod kolem necitite, kdyz to nekam pod plynem zatocite drzi...Odhlucneni motoru spickove a naprvni poslech se odlisovalo od konkurence. Tot moje zkusenost a porovnani......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:15, Novy Ford Focus...
... v edici Celebration ve vybave Trend zacina na 370.000 (s 1.6 Duratecem za 390.000). V cene mj klima, ESP (ABS + TCS + EBA), 6 airbagu, vyhrivana zpetna zrcatka se smerovkama, predni mlhovky atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:18, Astra
Nevím, nevím, ale za 400tKč se dá dneska koupit velice slušně vybavená Astra H s benzinovým motorem tak proč kupovat něco co bude za pár let stát někde v rohu autobazaru se zůstatkovou cenou pod 100tkč. Pokud se svezeš víc jak 100 metrů někde na parkovišti u prodejce tak poznáš ten rozdíl. Myslím, že uvažovat o Ceedu nebo H30 má význam pokud člověk nechce utratit víc jak 350tkč
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:30, Cee'd vs. i30
Sice obecne z techto dvou znacek uznavam spis Hyundai, ale v tomto pripade bych se nejspis rozhodl opacne a vybral si Cee'd. Co se vnejsiho vzhledu tyka, prijde mi jeho predek podstatne povedenejsi, predni cast i30 se mi nelibi vubec. Zadni partie si mohou celkem podat ruku - neurazi, nenadchne. Priznavam ale, ze kdyz jsem videl i30 v hezke azurove modre metalize na peknych litych kolech, hned to auto bylo o necem jinem jak vzhledem, tak bohuzel i cenou. K te casti s bohatsi vybavou i30 bych podotknul, ze pokud ne vsechny prvky, tak jiste vetsinu uvedenych lze objednat i do Cee'du; otazkou pak zustava vysledna cena.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:37, RE: Astra
anonym napsal:
Nevím, nevím, ale za 400tKč se dá dneska koupit velice slušně vybavená Astra H s benzinovým motorem tak proč kupovat něco co bude za pár let stát někde v rohu autobazaru se zůstatkovou cenou pod 100tkč. Pokud se svezeš víc jak 100 metrů někde na parkovišti u prodejce tak poznáš ten rozdíl. Myslím, že uvažovat o Ceedu nebo H30 má význam pokud člověk nechce utratit víc jak 350tkč
mám hyundai accent 2000,žena služební astru 1999. accent po všech stránkách lepší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 09:54, RE: Astra
anonym napsal:
mám hyundai accent 2000,žena služební astru 1999. accent po všech stránkách lepší.
Předchozí pisatel ale mluvil o Astře H, ta se vyrábí od r. 2004. Jinak říct, že accent 2000 je lepší než Astra 1999 (G) je fakt dobrý vtip..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:19, RE: Velky rozdil
anonym napsal:
Ceed me interierem vubec nepotesil. Tvrdá bublina. Sedacky prumer, jizda taktez. Nedavno jsem resil jake auto, ve vyberu byl ceed, i30, astra, focus, octavia, golf, auris, C4 a leon. V prvnim kole vypadla i30, auriska, octavie a focus. Octavia a auris kvuli cene, focus je vyborne auto, ale nesedl mi designove stejne jako I30. Druhe kolo vypadl zbytek mimo leonu a Astry. Golf se mi nelibil, nicmene mi prisel jako nejtissi a nejlepe ovladatelnym auto z celeho vyberu (za 1.6 dat 490.000.- byt s ko...
a co jsi měl za "problém" z C4....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:20, Pochvala
Myslím, že si autor recenze zaslouží pochvalu. Tazateli nechal prostor, nevnutil mu žádný z nabízených vozů, ale stručně je představil. Podle recenze bych si taky vybral cee´d, moc toho nenajezdím, je mi sympatičtější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:42, RE: Novy Ford Focus...
anonym napsal:
... v edici Celebration ve vybave Trend zacina na 370.000 (s 1.6 Duratecem za 390.000). V cene mj klima, ESP (ABS + TCS + EBA), 6 airbagu, vyhrivana zpetna zrcatka se smerovkama, predni mlhovky atd...
Skutečně nevím, proč se 400.000 kč v kapse kupovat korejce.
Dříve byly ceny Kií a podobných skutečně níž, než konkurence. Ta doba je pryč a výsledkem jsou obecně levnější auta.
Do 400 tis je dnes možné koupit Focus, Auris i Golf, vše se základní el výbavou a klimou.
Osobně bych volil Focuse.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:51, RE: bez předmětu
anonym napsal:
mně je srdci nějak milejší cee´d, zdá se mně hezčí, a o kvalitě zpracování jsem se přesvědčil na vlastní oči. Když vynechám korejské tvary, především palubky, je to celkem slušné auto za přijatelný peníz. Nejvíce mně vadí to okopírování SW včetně samotného označení "SW". Se celkem divím, že se právnící s PSA neozvali.
SW znamena "stejšn". U nas se uzival uz za casu Skody 1201.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 10:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
SW znamena "stejšn". U nas se uzival uz za casu Skody 1201.
A co takhle stejšn vagón.
SW používal i Fiat. To je stejné jakoby se hádali o Combi, GLX, RS apod.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 11:36, RE: bez předmětu
anonym napsal:
SW znamena "stejšn". U nas se uzival uz za casu Skody 1201.
U KIA je to Sporty Wagon. Jelikož SW není zabukované označení - Peug 0 veprostřed, Mazda 1.a 3. číslice shoda atd, tak si to každý může používat jak chce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 11:44, RE: Astra
anonym napsal:
Nevím, nevím, ale za 400tKč se dá dneska koupit velice slušně vybavená Astra H s benzinovým motorem tak proč kupovat něco co bude za pár let stát někde v rohu autobazaru se zůstatkovou cenou pod 100tkč. Pokud se svezeš víc jak 100 metrů někde na parkovišti u prodejce tak poznáš ten rozdíl. Myslím, že uvažovat o Ceedu nebo H30 má význam pokud člověk nechce utratit víc jak 350tkč
odkial mas taku info? Ja ked som kupoval moje posledne ojazdene auto, som s prekvapenim zistil, ze korejske auta uz davno nie su najlacnejsie ako jazdenky... Preto som kuoil Fiat - lebo tie su jazdene suverenne najlacnejsie. A este "Chevrolety" - ale solidny starsi Hyundai alebo kiu len tak lahko nekupis. Takze nemyslim, ze cena pojde nejako dramaticky dole - a dost spravi aj ta zaruka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 12:10, Můj názor
Ceed se mi víc líbí v hatchi, i30 má zase hezčího kombíka.
A cena asi odpovídá tomu, jak si automobilka svoje modely cení.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 12:22, RE: bez předmětu
Pepe napsal:
U KIA je to Sporty Wagon. Jelikož SW není zabukované označení - Peug 0 veprostřed, Mazda 1.a 3. číslice shoda atd, tak si to každý může používat jak chce.
Ale já mněl na mysli hlavně profil boční profil toho vozu - KIA ceedSW je jako by z oka vypadla 407sw! Osobně když už bych takle kradl nápady, tak bych se to alespoň označením snažil kamuflovat, a rozhodně bych nedal navíc stejné označení. Jinak samozřejmě chápu, jak je to s označení SW atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 12:24, RE: Astra
anonym napsal:
Předchozí pisatel ale mluvil o Astře H, ta se vyrábí od r. 2004. Jinak říct, že accent 2000 je lepší než Astra 1999 (G) je fakt dobrý vtip..
accent pří svých 1300 živější ,menší spotřeba,větší vnitřní prostor,porucha jediná a to váha vzduchu Bosch(německá:))).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 13:12, RE: Astra
anonym napsal:
Nevím, nevím, ale za 400tKč se dá dneska koupit velice slušně vybavená Astra H s benzinovým motorem tak proč kupovat něco co bude za pár let stát někde v rohu autobazaru se zůstatkovou cenou pod 100tkč. Pokud se svezeš víc jak 100 metrů někde na parkovišti u prodejce tak poznáš ten rozdíl. Myslím, že uvažovat o Ceedu nebo H30 má význam pokud člověk nechce utratit víc jak 350tkč
V tom bazaru to bude spíš naopak - pokles hodnoty u Ceedu či i30 bude nižší. Neví, jak jste to myslel s tím parkovištěm, ale oba korejci patří ve své třídě ke špičce, srovnatelné s Golfem či Focusem. Astra nikoli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.04.2008 15:15, RE: Můj názor
Banjo napsal:
Ceed se mi víc líbí v hatchi, i30 má zase hezčího kombíka.
A cena asi odpovídá tomu, jak si automobilka svoje modely cení.
Otázka je, jak si tyto automobily cení trh?
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.