0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Qashqai 1.5 dCi - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 09:02, 1.5 dci
Jo tohle auto se mi celkem líbí, ale když už auto tohoto typu, raději s pohonem 4x4.
Mít SUV a v zimě stát pod kopcem, tak jste k smíchu!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 09:09, dudla
Nevíte, jestli se k nám bude vozit i s motorem 2.0Dci? který může být i v kombinaci s pohonem 4x4. V Německu se prodává....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 09:27, off topic
Jak se divate na pojmenovani vyrobku jmenem, ktere 90 % lidi na svete precte blbe a musite jim do hlavy v reklamach vtloukat, jak si to prestavoval marketingovy mag? Viz napriklad toto auto nebo telecom, ted uz tedy nula dvojka...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 09:42, sss
Auto pro trpaslíky. Tak málo místa uvnitř snad nemají ani mikroauta. Mohutný vzhled a stísněnost uvnitř. To je kaškaj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 10:03, RE: off topic
anonym napsal:
Jak se divate na pojmenovani vyrobku jmenem, ktere 90 % lidi na svete precte blbe a musite jim do hlavy v reklamach vtloukat, jak si to prestavoval marketingovy mag? Viz napriklad toto auto nebo telecom, ted uz tedy nula dvojka...
Ten název byl převzat, což byla podle mne zásadní chyba. Pro Evropu se mohl jmenovat normálně. Nikdo si jeho jméno nepamatuje a vznikají zbytečné zkomoleniny, které nejsou dobré pro image modelu ani celé značky. Navíc tak marketingové výdaje na prezentaci modelu přicházejí v niveč....na druhou stranu auto se prodává vcelku dobře, ale to je spíše tím produktem a ne marketingovou komunikací.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 10:55, 1.5 DCi
Zdvihový objem se nedá ničím nahradit.Japonec s motorem od Renaultu - špatná kombinace!!!
Nissan vždy patřil ke spolehlivým značkám.S Renaultem už to dávno pravda není ani nebude!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 11:05, Mám klasika renaulta 1.6 i
anonym napsal:
Zdvihový objem se nedá ničím nahradit.Japonec s motorem od Renaultu - špatná kombinace!!!
Nissan vždy patřil ke spolehlivým značkám.S Renaultem už to dávno pravda není ani nebude!!!
Brusel- Plzeň-880 km za 8 hodin, spotřeba 6,02 l / 100 km. Jinak bez závad, pohodlné auto, pozink.karoserie, staré 9 let a přitom jako nové, včetně klima,el,oken, el.zrcátek, CD .... tak nenadávejte !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 12:12, RE: 1.5 DCi
anonym napsal:
Zdvihový objem se nedá ničím nahradit.Japonec s motorem od Renaultu - špatná kombinace!!!
Nissan vždy patřil ke spolehlivým značkám.S Renaultem už to dávno pravda není ani nebude!!!
Prosim o vysvetleni, co je na motoru 1.5 DCI spatneho.
Zatim jsme se toho moc nedozvedeli ..

Jeste by me zajimalo jedna-li se o osobni zkusenost nebo jen o subjektivni nazor ??
Jake vozdilo znacky Renault jste vlastnil ??


reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 12:34, Nissan
Jen poznámku na okraj. Není to Crosscover ale Crossover.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 12:41, RE: off topic
anonym napsal:
Jak se divate na pojmenovani vyrobku jmenem, ktere 90 % lidi na svete precte blbe a musite jim do hlavy v reklamach vtloukat, jak si to prestavoval marketingovy mag? Viz napriklad toto auto nebo telecom, ted uz tedy nula dvojka...
Žádná nula dvojka, ani oůůůů tůůůůů, ale hezky česky "KYSLÍK"
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 14:20, RE: 1.5 DCi
Mart napsal:
Prosim o vysvetleni, co je na motoru 1.5 DCI spatneho.
Zatim jsme se toho moc nedozvedeli ..

Jeste by me zajimalo jedna-li se o osobni zkusenost nebo jen o subjektivni nazor ??
Jake vozdilo znacky Renault jste vlastnil ??


Měl jsem Lagunu 1.9DCI,r.v.2002, koupena jako nová v ČR, v záruce 21 vážných závad..............????????Najel jsem více km s náhradním vozem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 14:22, 1.5DCi
Nepsal jsem že je motor 1.5 DCi špatný.Podle mě není vhodný pro tenhle vůz.To není Clio nebo Micra.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 14:32, RE: 1.5 DCi
Mart napsal:
Prosim o vysvetleni, co je na motoru 1.5 DCI spatneho.
Zatim jsme se toho moc nedozvedeli ..

Jeste by me zajimalo jedna-li se o osobni zkusenost nebo jen o subjektivni nazor ??
Jake vozdilo znacky Renault jste vlastnil ??


Co ? Že vyjma Thalie a Loganu nemá v žádném jimém autě odlučovač vody, takže velmi často kolabuje, bo je na to citlivej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 15:44, RE: 1.5 DCi
anonym napsal:
Co ? Že vyjma Thalie a Loganu nemá v žádném jimém autě odlučovač vody, takže velmi často kolabuje, bo je na to citlivej.
Pozor pozor. Motor 1,5 dCi 77 kW se radikálně liší od všech slabších verzí (47, 48, 50, 62, 74 kW - ta poslední jím byla nahrazena a už se nedělá, stejně tak 48 kW). Nemá totiž choulostivé vstřiíkování Delphi, ale piezoelektrický a vlemi spolehlivý Siemens. Kompresní poměr má snížený na rekordních 15,4:1. Má proto i úplně jiný zvuk a daleko ochotněji se vytáčí, anžto ho lze krmit daleko větším pracovním přetlakem. Citlivost na turbo a rozvody trvá, ale jinak je to daleko lepší motor než věčně churavá slabší 1,5 dCi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 19.07.2007 15:46, RE: 1.5 DCi
anonym napsal:
Měl jsem Lagunu 1.9DCI,r.v.2002, koupena jako nová v ČR, v záruce 21 vážných závad..............????????Najel jsem více km s náhradním vozem.
Tak to obdivuji, vydrzet 21 vaznych zavad, to musi by trpelivost )
Mne se 78 kW nezda malo jako zakladni naftova motorizace. Jine znacky se pohybuji v podobnych cislech
u maloobjemovych dieslu.

Kolabuje co ? Vstriky ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 20.07.2007 18:28, RE: 1.5 DCi
Mart napsal:
Tak to obdivuji, vydrzet 21 vaznych zavad, to musi by trpelivost )
Mne se 78 kW nezda malo jako zakladni naftova motorizace. Jine znacky se pohybuji v podobnych cislech
u maloobjemovych dieslu.

Kolabuje co ? Vstriky ?
taky se mi líbí..Jen by mě zajímalo jak je ve skutečnost veliký. Je to asi jediný nisan do kterého bych šel. Teda kromě 350Z :))). Náhodou ve francii jsme jezdili v narvaným novým cliu 1.5dci pořád jsem váhal jestli jedu v dieselu nebo benzínu ten motor byl fakt tichej a dal se tak vysoko vytáčet a výkonu fakt dost.A to rendlíky nemám rád.Jen asi pro toto auto bych taky raději volil 2.2 a 4x4..Libor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.07.2007 10:57, RE: off topic
anonym napsal:
Jak se divate na pojmenovani vyrobku jmenem, ktere 90 % lidi na svete precte blbe a musite jim do hlavy v reklamach vtloukat, jak si to prestavoval marketingovy mag? Viz napriklad toto auto nebo telecom, ted uz tedy nula dvojka...
Tak fakt je, že pro ty, co se celej život učili jen česky a rusky to problém určitě je. Těch ale naštěstí není 90 % na světě :)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.07.2007 16:28, RE: off topic
anonym napsal:
Tak fakt je, že pro ty, co se celej život učili jen česky a rusky to problém určitě je. Těch ale naštěstí není 90 % na světě :)))
to bylo dobrý :))))) Libor
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 07.09.2007 18:44, RE: 1.5 DCi
Martin Vaculík napsal:
Pozor pozor. Motor 1,5 dCi 77 kW se radikálně liší od všech slabších verzí (47, 48, 50, 62, 74 kW - ta poslední jím byla nahrazena a už se nedělá, stejně tak 48 kW). Nemá totiž choulostivé vstřiíkování Delphi, ale piezoelektrický a vlemi spolehlivý Siemens. Kompresní poměr má snížený na rekordních 15,4:1. Má proto i úplně jiný zvuk a daleko ochotněji se vytáčí, anžto ho lze krmit daleko větším pracovním přetlakem. Citlivost na turbo a rozvody trvá, ale jinak je to daleko lepší motor než věčně c...
Dávám za pravdu,motor se opravdu povedl,horší je klima.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.