0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaký je Peugeot 407?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 07:24, rada
Dobrý den, jel jsem se 407 1,6 HDI a celkem mně to vyrazilo dech!!! Nepamatuji se spotřebu, ale asi bude menší, než u staršího dvoulitru. Je to divný, ale opravdu se mně zdálo, že jel lépa než můj dvoulitr ve 406. Nevím ale, jak by se choval třeba na dálnici v táhlém stoupání. Jinak si myslím, že C5 je větší než 407?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 09:46, rada
Peugeot 407 krásnéj nadčasovej design,bohatá výbava,lux.panoramatická střecha,pohodlný svezení,ale pouze vpředu.Vzadu strašně málo místa a velikost kufru je o proti C5 katastrofální....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 10:08, rada
Tohle auto mě také velmi zajmá.
Je to krásné auto za krásné peníze. Otázka je proč je tak levné?
O 407 jsem slyšel, že mají problémy s elektronikou, ale jsou to jen řeči nebo fakt?
Prosím proto kohokoliv, kdo Peugeoty servisuje, nebo majitele, kteří mají dlouhodobou zkušenost, aby sem napsali svoje poznatky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 10:17, rada
Pohodlí na zadních sedadlech je právě to, co mně zatím stále odrazuje od koupě. Mám dvě děti (7let-120cm,13-160), a ani ve 406 to není úplně ono. Moc dobře si vzpomínám na 405-to byl prostor! Ten kufr mně osobně až tak nevadí. Když si uvědomím, že děti s námi jezdí pouze na rodiné výlety po naší vlastí, max3x ročně k moři, jinak samá pojížďka, tak by se to určitě dalo nějak zkousnout. I přesto, bych já volil spíše C5/05 dle nájezdu dobrý motor (myslím, že u PSA není možné sáhnout vedle, snad jen krom 3.0V6) a asi není co řešit?C5 po fac. je pořád velmi hezké auto. 407 to sice není, ale je určitě praktičtější.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 10:57, rada
mám 407 tři roky,kdo má dvě děti a chce jezdit na výlety s rodinou,ať si ho nekupuje,méně místa vzadu i kufr menší.Motor 2,0 HDI je ale fantastický,táhne od 1700 ot/min jako pila,spotřeba 7,5 litru,ale jezdím výhradně po městě,jediné co mi vadí,že od výroby občas něco vrže v interiéru,chybí zadní stěrač a přední převis je velký,takže často hledám po městě SPZ.Stále je to krasavec,ale podruhé bych do něho zřejmě nešel.Manželka má Santa Fe a to je za stené peníze jiné kafe,užitná hodnota někde úplně jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 14:58, rada
407 SW je auto které zaujme vzhledem a pokud se pro něj rozhodnete tak jedine srdcem a né rozumem. Srovnání co se prostoru na zadním sedadle a zavazadelníku týče nesnese ani s "menším" bráchou 307 natož předchůdcem 406 nebo zmíněnou C5... Pracuju jako prodejce a osobně beru 407 sw jako velkoryse řešený hatchback typu Opel Signum apod. Poctivé kombi typu C5, Toyota Avensis, nebo Ford Mondeo nebo i 307 BK je prostorově někde úplně jinde. Jinak je 407 funkční model, bez nemocí který měla třeba 307 zhruba první 4 roky výroby... Má kvalitní podvozek, pěkné svezení a to skutečně i s 1.6 HDI (5-5,5L /100Km),ale málo prostoru v zavazadelníku i na zadních sedadlech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 15:42, rada
to je teprve poježděníčko
2.0 HDi je na tak těžké auto docela málo, tak bacha...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 19.05.2008 21:05, rada
c 5 nedoporucuju mel sem ju a nic moc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.05.2008 00:42, rada
407 mohu doporučit jen pro někoho, kdo nemá rodinu, pokud ano je lepší model 807 a koupit v zahraničí nebo 607 2.7 hdi,ale cena je zatím trochu jinde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.05.2008 11:13, rada
Kupil som dvojrocnu 407 2.0HDi pretoze vela jazdim tak ma zaujimal hlavne komfort. 407 ma najhrubsie polstrovanie prednych sedadiel v triede takze ani po dlhych cestach nie je clovek unaveny, motor taha ako drak, vyhoda 2.0 oproti 1,6 je v 6 stupnovej prevodovke co pomaha so spotrebou. Elektronika poslucha bezproblemov, treba davat pozor na capy prednej napravy a neodpalit si turbo pri studenych startoch. Co sa tyka problemov tak sa pridavam ku ostatnym-v interieri obcas nieco vrzga, vzadu je malo miesta, kufor nie je ani tak maly ako ma maly nakladaci otvor. Ale 407 ma nieco co ine nie - je proste krasna
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.05.2008 14:04, rada
Známí má c5 z 2003 2,2Hdi a spotřebu podle palubního počítače má dokonce kolem 5,5 l což je uctihodný a je s ním naprosto spokojem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 20.05.2008 15:41, rada
Mám ji druhý týden takže zatím nemůžu mluvit o vlastních zkušenstech.Vůz jsem koupil po prvním majiteli se servisní knížkou.Vůz neměl v záruce žádné problémy jen se dolil do serva olej.Naprosto super jsou jízdní vlastnosti a spotřeba.Po prvním majiteli je na pc dlouhodobá 5.8l za posledních 4.952 km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.05.2008 16:45, rada
Já sem majitelem C5 2.2 HDI a spotřeba 5,5 l/100 km je tak trochu optimistická, Když pojedete s C5 na vzdálenost minimálně nějkých 35 km na okreskách a hodně klidným tempem tak ji možná docílíte, ale v běžném provozu je to na dálnici při 130-150 je spotřeba okolo 7l a průměr s městem a okreskami je tak mezi 7-7.5 l. Divoká jízda je vykoupená i 10 litry na sto a je jedno jestli jste ve městě na dálnici nebo na okreskách.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 21.05.2008 19:49, rada
Srovnávat 407 a C5 je spíše otázkou osobních preferencí. Ač jsou postaveny na stejném základu, přesto ( a nebo právě proto) se jedná o automobily s odlišným charakterem. Hledáte prostor a komfort-volte C5, chcete auto, které má šmrnc a sportovněji laděný podvozek-volte 407.
Je potřeba si do té 407 sednout a rozhodnout se dle osobních požadavků, zda vám ten prostor stačí čí nikoliv.(hlavně ten menší kufr). Taky záleží kde častěji jezdíte-na rozbitých cestách s lepenými fleky si 407 neví maličko rady s příčnými spárami. Na kvalitním povrchu se vám odmění supr svezením.(ikdyž-zažil jsem už i lepší sportovní podvozky, ale ne moc). Od skutečného sportovního svezení 407 maličko limituje i její vysoká hmotnost.
Motor 2,0 HDi je skvělá volba a oproti 1,6 mu nahrává do karet šestistupňová převodovka.(a je to dost znát) (při 115km/h točí motor nádherných 2000 ot/min). 2,2 (125 kW) má nevýhodu,že se nabízel až od poloviny roku 2006, takže zatím je cenově výš než zminovaných 350 000 Kč.
Porovnejte si taky výbavy. Základní se dnes nabízí již pod 300tis, ale vrcholná vás dostane o třídu někam jinam. Škoda jen, že navigace s harddiskem (30GB) se nabízela až od ledna 2007. Do té doby bez HDD.(ale dva druhy-monochromatický displej a nebo velký barevný s možností připojení externího zdroje(foťák,kamera...))
Ješte jeden fakt pro porovnání zmiňovaných dvou aut - Pokud si koupíte 407, budete mít stále ještě aktuální model.(změna se dá očekávat až tak za tři čtyři roky) Pokud zvolíte C5, budete mít již od června -"ten starý model" Což může taky zahýbat s jejich cenama.(ale možná toho by šlo právě využít)
Ptal jste se taky na spotřebu-dlouhodobě bez přemýšlení o jízdním stylu a využívání krásného zátahu motoru(mimo jiné-téměř bez turboefektu) se spotřeba pohybuje mezi 6,5 a 7 litry na 100 km. Jednorázově na delší cestě se dá bez většího problému dostat někam mezi 5,5 až 6 litrů.
Já osobně jsem neměl po půlroce užívání zatím s autem jediný problém. Vše šlape jak má, žádná chybová hlášení nebo jiné strašáky...
Pokud se budete držet základních pravidel při nakupování ojetiny, určitě vám 407 dobře a k radosti poslouží.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.05.2008 18:19, rada
Dobrý den! C5 je více na pohodlí, ale s tím spojené cestování na menší vzdálenosti, pak začnou bolet záda. Peugeot 407 má ,,sportovnější´´ sedačky a tím drží tělo v pevnější poloze. Spotřeba i pod 5 litrů, což je příjemné. Při srovnání třeba brzd, je Peugeot jasně lepší, jen si je potřeba na ,,ostré´´ brzdy zvyknout. Poruchovost obou vozů je asi taková, jako u každé jiné automobilky. Vyjede jeden kus a je ok a vyjede ze stejné linky druhý kus toho samého vozu a ejhle. kazí se na něm snad vše, co jde. Jediné dvě výhody C oproti P 407 je větší kufr a hydraulický podvozek. Sám jsem se ale zamiloval do Peugeot 407 a můžu jedine doporučit. Dna jsem alespoň trochu pomohl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.05.2008 10:03,
Frantíci jsou stašný šmejdy.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.05.2008 10:13, prostor
Nemohu soudit, neseděl jsem...
Je opravdu vzadu tak málo místa? Třeba tak žalostně málo jako třeba v o třídu menší ochvávě?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.05.2008 10:24, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Frantíci jsou stašný šmejdy.
Z čeho tak usuzuješ? V čem jezdíš?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.05.2008 10:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Z čeho tak usuzuješ? V čem jezdíš?
Oltcit Club 11RL
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.05.2008 10:49, RE: prostor
anonym napsal:
Nemohu soudit, neseděl jsem...
Je opravdu vzadu tak málo místa? Třeba tak žalostně málo jako třeba v o třídu menší ochvávě?
Nejlepsi predokolkou po mazde6??? Nevim nevim, zapomelo se na mondeo MK3 i soucasny novy model, vectru GTS (ne sedan), ani novy passat neni o moc horsi (za to bezpecnejsi a v benzinu lepe odhlucneni, s vetsim mistem). Premiovky BMW3, A4, MB C ai nemluvim.....spis bych rekl, ze P407 je prumer tridy......
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.