0
zpět
 

diskuze k tématu: RECENZE OJETINY: Peugeot 5008 (2009-2016)

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
LuCZiano
počet příspěvků19
datum registrace04.09.2015
Úterý 15.11.2016 10:47, je to dobrý auto
Máme v rodině dvě 5008, jednu ojetou a jednu od nova a je to dobrý auto. Obě jsou 1.6 hdi a ty auta nezlobí, musím to zaťukat, ale žádná závada.
Rodině s kočárkem můžu jen doporučit.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 15.11.2016 14:39, RE: je to dobrý auto
LuCZiano napsal:
Máme v rodině dvě 5008, jednu ojetou a jednu od nova a je to dobrý auto. Obě jsou 1.6 hdi a ty auta nezlobí, musím to zaťukat, ale žádná závada.Rodině s kočárkem můžu jen doporučit.


Dobrý den, budeme rádi, když o své 5008čce napíšete recenzi: http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Děkujeme
reagovat
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Pátek 18.11.2016 12:11, 5008
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pondělí 21.11.2016 15:01, RE: 5008
figo napsal:
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi


Díky, budeme se těšit!
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pondělí 21.11.2016 15:14, Infotaiment
Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou.

Asi myslite pomalu odozvu, a ja len dodam, ze takychto aut je naozaj vela. Ja nechapem, ako v dobe roznych malych dosiek ako raspberry, odroid atd niekto dokaze spravit display s tak malym rozlisenim neovladatelny. Odroid mi fungoval ako nahrada klasickeho PC nejake 2 tyzdne, kde bol monitor s HD rozlisenim, klavesnica, mys a na tom tato doska, a ziadne problemy som nezaznamenal. Potom som ho presunul na inu pracu, teraz maka ako server, nas a multimedialne centrum a vytazenie- v najvyssej zatazi hadam aj 10%. Ked som si sadol na autosalone do hondy civic tourer 1.8i, co bol kandidat na dalsie auto, bolo to obrovske sklamanie. Po kliknuti sa pocitac asi 2-5 sekund asi rozhodoval, ci som to chcel kliknut, alebo to bola nahoda, a nakoniec s uspesnostou asi 70 percent zapol, co som chcel. Take dobre auto, a takto to zhovadili. Dufam len, ze aspon tesla to ma vymakanejsie.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Úterý 22.11.2016 06:07, RE: 5008
figo napsal:
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi


Možná by stačilo koberce vyměnit za gumové (=1000Kč), lišty nechat přilepit a jsi rázem na úrovní německé premiové značky. A propos, možná by stačilo podívat se na PC německého prémiového zázraku a na cenu 5008. Možná by pak byly věci jasnější. Nechápu, proč si někdo koupí za levný peníz auto a pak mu vytýká takového prkotiny....
A ještě dotaz. dětem stačí zakázat, aby se v autě cpaly. Jíst se má doma a v klidu, to je uč.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 22.11.2016 07:49, RE: 5008
figo napsal:
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi


V interiéru auta má být volant, šaltpáka, pedály a sedačky. Nějaký infotaimenty
Ale vážně...auto máme 5.rokem, při luxování žádný chlupy nelezou, žádný lišty nikde neplandaj, že by zpracování bylo hrozný? A jaký bylo na předváděcím autě? Lepší?
Podle mě to auto z hlediska poměru cena/výkon dopadá velice dobře...
reagovat
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Čtvrtek 24.11.2016 11:29, 5008
Aha, takže když je něco levnější než konkurence, tak se automaticky smířím s neduhy a vše vychválím do nebe? Auto si přivezu jako nové z autosalónu a budu lepit odstávající lišty? A když to udělám, tak mám auto na úrovni prémiové značky. To snad ani nemyslíte vážně. Gumové koberce v autě samozřejmě mám a budete se divit, přesto je ve voze potřeba luxovat. S tím rohlíkem jim to zakázat lze, souhlasím, ale ten měl posloužit pouze jako příklad, nebo nutíte děti se také zouvat? S tou cenou je to navíc dost relativní, můj kus stál cca 600 tis., a nepřijde mi, že by to byla cena omlouvající cokoliv ze zmíněného, navíc se domnívám, že úkolem recenze je právě poukázat na rozdíly mezi auty. Já dodávám postřehy z praxe, nic víc nic míň. Vy byste zřejmě více ocenil kdybych napsal, že auto má volant, pedály a jede. Je to váš názor a máte na něj právo, stejně jako já mám právo poukázat na to, co dle mého soudu v pořádku není. Navíc se toho najde víc, ono takové sladění převodovky s motorem taky není bez poskrvnky, komfort odpružení na špatné vozovce jakbysmet a odskakování zadní nápravy při přejezdu nerovností v zatáčce pozná i manželka. Ovšem chápu, že dle vaší teorie mám jezdit pomaleji, nebo raději vůbec, když jsem si koupil tak levné auto :o))
reagovat
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Čtvrtek 24.11.2016 11:41, RE: 5008
Pepe napsal:
figo napsal:
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi
V interiéru auta má být volant, šaltpáka, pedály a sedačky. Nějaký infotaimenty Ale vážně...auto máme 5.rokem, při luxování žádný chlupy nelezou, žádný lišty nikde neplandaj, že by zpracování bylo hrozný? A jaký bylo na předváděcím autě? Lepší?Podle mě to auto z hlediska poměru cena/výkon dopadá velice dobře...



Ve vašem případě jde zřejmě nedostatek srovnání s jinými auty. Taky je mi bližší nekritický pohled na věc do které jsem dobrovolně dal svoje poctivě vydělané peníze, ale budiž dá se souhlasit s tvrzením že z hlediska poměru cena výkon auto vypadá dobře. Já ani netvrdím, že je to špatný vůz, na druhou stranu jestliže dávám k dobru osobní 3 leté zkušenosti, tak mám dvě možnosti. Za prvé papouškovat reklamní letáky a napsat to co od auta očekávate, jak píšete Vy, " volant, šaltpáka, pedály a sedačky" a nebo se podívat pravdě do očí, ápropos, oni ani ty sedačky nejsou moc na pochvalu. Přední jsou rozměrné a příjemné, ale druhá řada je vyloženě pro děti, sedačky malé, ploché, bez sebemenšího náznaku bočního vedení. Ano, můžete se do mě pustit, že je to přeci daň za úžasnou variabilitu, a že se do auta vejdou 3 autosedačky vedle sebe a že je to auto určené primárně pro rodiny s dětmi a jestli jsem si zkusil někdy sedačky u konkurence a atd., souhlasím, však jsem si jej přesně pro tyto vlastnosti koupil, ale vše o tom co jsem o těch sedačkách před chvílí napsal, je pravda a jde jenom o úhel pohledu. Při nekritickém pohledu na výhody druhé řady sedadel si pak v dobré víře koupí 5008 někdo, kdo chce v zadu vozit dospělé a spokojen nebude. Ale jinak nic ve zlým, hodně spokojených km.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 24.11.2016 12:24, RE: 5008
figo napsal:
Pepe napsal:
figo napsal:
máme 5008 3 roky 2,0 HDi, kupovaná nová, spolehlivost výborná, prostornost auta skvělá, zcela pravidelně vozí manželka sebe a 6 dětí do školky a školy. Vlastní děti máme 3, což byl hlavní důvod koupě tohoto vozu, moc aut, do nichž dáte 3 dětské autosedačky vedle sebe není, a s módou SUV ubývají... Nevýhody: dost hrozné zpracování, sám jezdím prémiovými německými vozy a srovnání je dost zoufalé, samozřejmě na odstávajíc lišty apod. auto nejezdí, na druhou stranu koberce z nichž lezly chlupy již při prvním luxování po koupi nového vozu u auta kde děti imrvére jedí rohlíky a další podobné věci fakt zamrzí. Dále má 5008 naprosto zoufalý infotainment. V rámci zachování duševního zdraví doporučuji nepřiplácet za navigaci spojenou s parkovací kamerou. Až budu mít chvíli času napíšu recenzi
V interiéru auta má být volant, šaltpáka, pedály a sedačky. Nějaký infotaimenty Ale vážně...auto máme 5.rokem, při luxování žádný chlupy nelezou, žádný lišty nikde neplandaj, že by zpracování bylo hrozný? A jaký bylo na předváděcím autě? Lepší?Podle mě to auto z hlediska poměru cena/výkon dopadá velice dobře...
Ve vašem případě jde zřejmě nedostatek srovnání s jinými auty. Taky je mi bližší nekritický pohled na věc do které jsem dobrovolně dal svoje poctivě vydělané peníze, ale budiž dá se souhlasit s tvrzením že z hlediska poměru cena výkon auto vypadá dobře. Já ani netvrdím, že je to špatný vůz, na druhou stranu jestliže dávám k dobru osobní 3 leté zkušenosti, tak mám dvě možnosti. Za prvé papouškovat reklamní letáky a napsat to co od auta očekávate, jak píšete Vy, " volant, šaltpáka, pedály a sedačky" a nebo se podívat pravdě do očí, ápropos, oni ani ty sedačky nejsou moc na pochvalu. Přední jsou rozměrné a příjemné, ale druhá řada je vyloženě pro děti, sedačky malé, ploché, bez sebemenšího náznaku bočního vedení. Ano, můžete se do mě pustit, že je to přeci daň za úžasnou variabilitu, a že se do auta vejdou 3 autosedačky vedle sebe a že je to auto určené primárně pro rodiny s dětmi a jestli jsem si zkusil někdy sedačky u konkurence a atd., souhlasím, však jsem si jej přesně pro tyto vlastnosti koupil, ale vše o tom co jsem o těch sedačkách před chvílí napsal, je pravda a jde jenom o úhel pohledu. Při nekritickém pohledu na výhody druhé řady sedadel si pak v dobré víře koupí 5008 někdo, kdo chce v zadu vozit dospělé a spokojen nebude. Ale jinak nic ve zlým, hodně spokojených km.


Hm, určitě nejsem takovej borec, že nemůžu srovnávat s lepšíma autama .
Dost často jezdím s A6 (2008), na to, že ta auta od sebe dělí jen 4 roky (ale přitom cca 1mio), tak ta A6 proti tomu žádnej zázrak není. Neběhám se šuplerou po spárách, neloupu lišty a plasty... Ano, oceňuju quattro, automat a těch 240k (nebo kolik to má) oproti těm 156 ve 5008.
Odpadávající lišty a plstnatějící koberce bych jim omlátil o hlavu.
Ale pokud to kupuju kvůli dětem, tak se poplácám po rameni, jak jsem vybral dobře... Když budu chtít vozit vzadu dospělé, tak asi koupím jiný auto, ne?
reagovat
Vera
počet příspěvků1
datum registrace18.06.2017
Neděle 18.06.2017 17:39, Peugeot 5008 motor
Dobrý den ráda bych se poradila jaky motor vybrat u Peugeot 5008.moc nejezdime jen do školy což je asi tak 5km tam a 5 zpátky.a Dvakrát do roka na dovolenou.dekuji
reagovat
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Pondělí 26.06.2017 22:22, motor
máte to napsáno v článku, u tohoto vozu jedině diesel, ideálně 2,0 HDi, pro váš nájezd je to ale pitomost, kupte si něco jiného
reagovat
Taxs
počet příspěvků9
datum registrace07.01.2019
Pondělí 07.01.2019 21:01, Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
Dobrý den můžete mě poradit zvažuji koupi Mazdy 5 benzin nebo peugeot 5008 1.6 vti které je spolehlivější a jak jsou na tom motorově závady a na co si dát při koupi pozor cena tak do 170000,- děkuji za odpověď za názory popřípadě něco doporučit
reagovat
Hardy
počet příspěvků4
datum registrace16.03.2020
Úterý 17.03.2020 00:15, RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: Taxs, 07.01.2019 21:01 (Dobrý den můžete mě poradit zv ...)


Zdravím, jestli mohu,tak z vlastní zkušenosti: motor 1,6 VTi zásadně NEBRAT a ani 1,6 THP . Zakoupil jsem nový Citroen Picasso 1,6 VTi a po 3 a půl roce provozu jsem ho prodal. Motor je celkem živý,ale pro vůz Peugeot 5008 nedostačující. Tento typ motoru se již téměř nevyrábí a nedodává skoro do žádného vozu. Motor byl původně vyvinut ve spolupráci s BMW a cpali ho téměř do všeho. Po 70 tis. km spotřeba oleje 1,5 l/100km, rozvoďák vytahaný a hlučný. Je tam sice řetěz,ale na kole mám silnější. Nevím kolik km ročně najedete, ale jestli jezdíte tak 5 až 7 tis. ročně tak pořiďte benzin. Mazda asi také nebude tím nejlepším řešení kvůli ceně náhradních dílů. Vlastním Peugeot 5008 1,6 HDi 85 kW rok 2014 a mám na něm najeto 339 tis km bez jediného problému. Spotřeba ve městě ( Praha ) 5,2 l/100 km a mimo od 4,6 do 5.0 l/100 km dle způsobu jízdy. Za 339 t.km jsem měnil komplet spojku 2x stabilizační tyčky, 1x brzd.kotouče a 2x rozvody. Ceny výměny rozvodů v Citroenu Kralupy n.V. 3800,- + 2000,- material. U Mazdy je to 3x tolik. Jestli najezdíte okolo 20000 t. k ročně šel bych do nafty. Zdraví Hardy.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 17.03.2020 09:14, RE: RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: Hardy, 17.03.2020 00:15 (Zdravím, jestli mohu,tak z vla ...)


Dobrý den, budeme rádi, když o svém Picassu napíšete na TipCars samostatnou recenzi:https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Hezký den!
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 17.03.2020 10:42, RE: RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: Hardy, 17.03.2020 00:15 (Zdravím, jestli mohu,tak z vla ...)

Ahoj, můj soused může potvrdit. Motor 1.6 VTI stačí do města, ale při 200tis.km najednou kaput, odešlo něco s chlazením a než se ozvalo varování na palubce, motor se zničil.
Auto kupované nové, poctivý servis, prostě ten motor je zrádný a může kdykoliv odejít bez varování. Podle automechanika má konstrukční vadu i s chlazením, takže se může odporoučet kdykoliv.
V Polsku se dá motor sehnat z bouračky, ale je to risk, takže prodáno jednomu automechanikovi v zemi Polské Prakticky bezpečný motor je jen 2.0 HDI
reagovat
Hardy
počet příspěvků4
datum registrace16.03.2020
Středa 18.03.2020 01:42, RE: RE: RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: BobanHTP, 17.03.2020 10:42 (Ahoj, můj soused může potvrdit ...)


Ahoj,přečti si mojí recenzi na Citroen C3 Picasso. ZDRAVÍM hardy
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Čtvrtek 19.03.2020 13:07, RE: RE: RE: RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: Hardy, 18.03.2020 01:42 (Ahoj,přečti si mojí recenzi na ...)

Ahoj rád si přečtu, ale kurnik nemůžu tvou recenzi najít!
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 20.03.2020 09:34, RE: RE: RE: RE: RE: Mazda 5 nebo peugeot 5008 1.6 vti benzín
citace:
reakce na: BobanHTP, 19.03.2020 13:07 (Ahoj rád si přečtu, ale kurnik ...)


Dobrý den, zítra na TipCars vyjde recenze na Citroën C3 Picasso 1.6. Mělo by jít o právě zmiňovanou recenzi uživatele Hardy. Hezký den a hodně zdraví všem!
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.