0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic nebo Opel Zafira?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, francouzská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 06:10,
Jedině zafiru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 06:32, RE: bez předmětu
Pola napsal:
Jedině zafiru.
Jedine scenic.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 07:05, RE: bez předmětu
Pola napsal:
Jedině zafiru.
Davam hlas Zafire! Takze 2:1 pro Opel
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 08:18, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Davam hlas Zafire! Takze 2:1 pro Opel
z těchto dvou spíše Zafiru a určitě benzin, uvažovat o dieslu při 5t km ročně je poněkud nerentabilní
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 10:19, RE: bez předmětu
Pola napsal:
Jedine scenic.
zdravím, já zafirou nejel ale ve scenicu (služebním) jsem pár tisíc km strávil. Suverénně mohu říct že je to jedno z nejhorších aut jaké jsem kdy řídil.Krom toho že ze sedaček po delší jízdě bolí záda, špatně funguje klima i u nového. Podvozek je snad špatný vtip. krom toho že scenic je vyloženě nestabilní, má tuhé nepohodlné pérování, poskakuje a v zatáčkách je tro naprostá šílenost. nejen že nesedí ale není ani ovladatelný a to skoro vůbec. Brzdy jsou jedovaté a přitom když potřebujete zastavit z více jak 120km/h tak jsou téměř nedostatečné. Stabilita ve vysokých rychlostech je taktéž vtip.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 10:26, RE: bez předmětu
rob napsal:
zdravím, já zafirou nejel ale ve scenicu (služebním) jsem pár tisíc km strávil. Suverénně mohu říct že je to jedno z nejhorších aut jaké jsem kdy řídil.Krom toho že ze sedaček po delší jízdě bolí záda, špatně funguje klima i u nového. Podvozek je snad špatný vtip. krom toho že scenic je vyloženě nestabilní, má tuhé nepohodlné pérování, poskakuje a v zatáčkách je tro naprostá šílenost. nejen že nesedí ale není ani ovladatelný a to skoro vůbec. Brzdy jsou jedovaté a přitom když potřebujete zastavi...
Jo, všetko je vtip. Kľudne vtipkuj ďalej, ide ti to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 11:28, RE:
Pola napsal:
Jedině zafiru.
5 tisic km rocne? neni to preklep? to se vyplati jezdit taxikem, ne?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 12:14, Já hlupák
Prominte, mám za sebou těžkou noc, mám prostě okno, a opět nevím co píšu. Takže ještě jednou rozhodně zafiru, rencky maj plno much, zásadně nebrat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 12:44, bez předmětu
Scenica ma tatík (zarytý renaulťák, ale to proto, že ještě v pořádných autech neseděl) , vzadu jsou tři sedadla, ale tak úzká, že si do nich můžou tak sednout snad děti. Posaz za volantem, jak kdybyste řídili autobus, mně to teda vůbec nevyhovovalo. Spotřeba po městě 9,5 litru (1.6 stokoňová), ale na tak těžké auto výkon nic moc. Můj dvorní servisman, který měl těch aut už opravdu hodně pod palcem, mě přímo odrazuje od značky Renault, častá poruchovost, drahé nahradní díly a problémy s elektrikou. Takže já bych šel určitě do Opla, i když Renaultů bude na výběr v bazarech určitě více a za lepší peníze. Zafira motorizace 1.8 16v (125 koní), není co řešit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 12:45, ber scenica
Gravedigger napsal:
5 tisic km rocne? neni to preklep? to se vyplati jezdit taxikem, ne?
Já mám scenica 1,6 16V a je bez problémů.Určitě vypadá líp než zafira a má rozhodně hezčí přístrojovku a interier. Nafťáka neber, kup si radši benzina 1,6 - je spolehlivej a na normální jezdění dostatečně výkonej.
Radši si kup scenica.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 13:16,
Z vlastní zkušenosti jedině Zafiru. S benzínem 1.8 16V. Ačkoliv rozhodně není bez chyb, tak proti Scenicu je po všech stánkách lepší. Myslím tím poruchovost, jízdní vlastnosti, spotřeba, užitná hodnota, zpracování. Scenic se možná víc líbí, ale to je vše. V téhle kategorii bych rozhodně neopoměl Fiat Multipla. Ne každému se líbí, ale kdo ji zkusil, nelitoval. Byl by jste velmi překvapen jak je to povedený vůz.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 18:24, RE: bez předmětu
Pavel napsal:
Z vlastní zkušenosti jedině Zafiru. S benzínem 1.8 16V. Ačkoliv rozhodně není bez chyb, tak proti Scenicu je po všech stánkách lepší. Myslím tím poruchovost, jízdní vlastnosti, spotřeba, užitná hodnota, zpracování. Scenic se možná víc líbí, ale to je vše. V téhle kategorii bych rozhodně neopoměl Fiat Multipla. Ne každému se líbí, ale kdo ji zkusil, nelitoval. Byl by jste velmi překvapen jak je to povedený vůz.
Mazda Premacy- dobre vyzerá a je z týchto áut najspoľahlivejšia. Určite by som na ňu pri výbere auta z tejto kategórie nezabudol.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 19:55, RE: bez předmětu
čo tak Premacy napsal:
Mazda Premacy- dobre vyzerá a je z týchto áut najspoľahlivejšia. Určite by som na ňu pri výbere auta z tejto kategórie nezabudol.
áno Premacy....presne tak, a s motorom 1,8 je aj poistka nízka
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 04.09.2006 21:42, RE: bez předmětu
J.G napsal:
áno Premacy....presne tak, a s motorom 1,8 je aj poistka nízka
-taky jeden "bod" japoncikum - Premacy - a proc?
-rendlik - tragicky motory a elektrika....
-hoplik - vetsinou podezrele zerou olej, tragicky posilovac rizeni na elektriku co "pali" alternatory, do uzkeho kufru je obcas problem narvat bezny kocarek-(((

...no pri najezdu 5 tkm rocne mozna i neco "mensiho" - 1.3 Mazda Demio-dost "hranata",ale jednoducha a spolehliva...nebo nejaky "space" od mitsubishi?

za 200tisic uz by se mel dat poridit i Focus C-MAX - pokud nechcete "japoncika"(i kdyz za "spolehlivost" fordy vdeci mazde-))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.09.2006 06:26, bezpecnost
Dobry den, jak vidim nikdo zde nezohlednuje hledisko pasivni bezpecnosti, doporucuji tedy tazateli pokud ma zajem si toto prostudovat. Renault je v teto oblasti lepsi, je to ale na kazdem co hleda a jake ma poradi priorit.
V.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.09.2006 11:40, RE: bez předmětu
J.G napsal:
áno Premacy....presne tak, a s motorom 1,8 je aj poistka nízka
Olej u Opla zrala pouze stara 1.6 16V 100PS,jinak 1.8 16V si neveme ani kapku!
To Karlik:Kecat a hovno vedet,co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.09.2006 12:05, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Olej u Opla zrala pouze stara 1.6 16V 100PS,jinak 1.8 16V si neveme ani kapku!
To Karlik:Kecat a hovno vedet,co?
Tak to hovno vis akorat tak ty - olej pekne papa i oplacka 1.4ka, amigo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 05.09.2006 13:11, RE: bez předmětu
Amigo napsal:
Tak to hovno vis akorat tak ty - olej pekne papa i oplacka 1.4ka, amigo...
Kdyz s tim jezdi nejaky kokot na long life a meni olej po 30t km,tak ti zere olej kazde auto!
Tak mi skoc na hrb
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.12.2006 21:56, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Jo, všetko je vtip. Kľudne vtipkuj ďalej, ide ti to.
Bohužel musím souhlasit, že auta Renault a speciálně Scenic jsou opravdu pokusy o vtip. Tři mí známí si koupili v průběhu 1 roku Sceniky, nejsou to žádné socky, takže samozřejmě funglovky . A můžu říct, že po zkončení leasngu, se jich všichni fofrem zbavili a nezávisle na sobě prohlásili, že Scenika už v životě!!! Nefungujiu u6 když jsou nové, natož když už mají něco za sebou.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.