0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,4 MPi/44 kW Classic - test spotřeby

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 08:47, Dostatek místa ?
Pardon, ale přestal jsem číst ve chvíli, kdy jsem se "dozvěděl", že ve fabii je všude dostatek místa ... já jsem ve fabii seděl ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 09:59, RE: Dostatek místa ?
Riccardo napsal:
Pardon, ale přestal jsem číst ve chvíli, kdy jsem se "dozvěděl", že ve fabii je všude dostatek místa ... já jsem ve fabii seděl ...
Presne tak. Ja jsem sice cist neprestal, ale toto mne hodne pobavilo. Nevim podle jakych kriterii k tomuto nekdo muze dojit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 10:00, zrcatko
me se zase nezda ze na fabii montuji prave vnejsi zrcatko stejnych rozmeru jako to leve mam za to ze fabia je z koncernu vw jedinym autem ktere tento zlozvyk stale ma :(
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 10:07, RE: zrcatko
pola napsal:
me se zase nezda ze na fabii montuji prave vnejsi zrcatko stejnych rozmeru jako to leve mam za to ze fabia je z koncernu vw jedinym autem ktere tento zlozvyk stale ma :(
Novější ročníky už ne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 11:33, RE: zrcatko
Yeti napsal:
Novější ročníky už ne...
Klasické nezmenšené zrcátko se montovalo akorád na novější Octavie, Fabia ho má malé i po faceliftu ! Bohužel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 11:36, RE: Dostatek místa ?
Radek napsal:
Presne tak. Ja jsem sice cist neprestal, ale toto mne hodne pobavilo. Nevim podle jakych kriterii k tomuto nekdo muze dojit.
Já jsem se se svými 189cm taky cítil jak v ponorce, vešel jsem se, ale byl jsem tak pěkně utiskovaný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 13:54, dezinformace
Tak zaprvé, Fabia určitě není na trhu 7let, koncem roku 98 rozhodně nebyla na trhu....
a zadruhé, motor OHV z 60.let pro škodu 1000MB nebyl hliníkový ale litinový a měl pouze 5ti kanálovou hlavu, zatímco motor Fabie vychází z celohliníkového motoru ze škody 130, s 8mi kanálovou hlavou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 14:09, RE: dezinformace
Brouk napsal:
Tak zaprvé, Fabia určitě není na trhu 7let, koncem roku 98 rozhodně nebyla na trhu....
a zadruhé, motor OHV z 60.let pro škodu 1000MB nebyl hliníkový ale litinový a měl pouze 5ti kanálovou hlavu, zatímco motor Fabie vychází z celohliníkového motoru ze škody 130, s 8mi kanálovou hlavou.
Dobrý den, motor zkoušený ve Fabii skutečně koncepčně vychází z motoru pro "embéčko". Ten byl vyráběn ve své době unikátní technologií vysokotlakého lití HLINÍKU. Vaše tvrzení o osmikanálové hlavě je pravda, ale není v rozporu z žádnou pasáží mého testu. Pravdu máte i s uvedením Fabie na trh, bylo to o rok později, v roce 1999. Děkuji za Vaši všímavost!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 14:09, RE: zrcatko
Žíža napsal:
Klasické nezmenšené zrcátko se montovalo akorád na novější Octavie, Fabia ho má malé i po faceliftu ! Bohužel.
Děkuji za postřech, větší zrcátko se skutečně začalo montovat jen na Octavie.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 14:12, RE: Dostatek místa ?
Žíža napsal:
Já jsem se se svými 189cm taky cítil jak v ponorce, vešel jsem se, ale byl jsem tak pěkně utiskovaný.
Dobrý den, zkuste si sednout do jiného vozu nižší třídy z doby uvedení Fabie na trh, např. tehdejší Corsy nebo Fiesty. Fabia v tomto ohledu patří v dané třídě k nejprostornějším. V případě Felicie byl tento prostorový náskok ještě markantnější, ale u Fabie také stojí za zmínku. Je třeba srovnávat srovnatelné. Děkuji za vaše příspěvky!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 16:27, Spotřeba
Provádět testy spotřeby byl výborný nápad, alespoň je možnost objektivního srovnání.
Test jasně ukazuje, že spotřeba u testované verze Fabie je enormní, 6,31l v ideálních podmínkách na motor, co má 60 koní, mi připadá neuvěřitelně moc, stará Felicie 1,3MPI 50kW by to zvládla při lepší jízdní dynamice určitě o 0,5l lépe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 18:27, RE: Spotřeba
Jiri napsal:
Provádět testy spotřeby byl výborný nápad, alespoň je možnost objektivního srovnání.
Test jasně ukazuje, že spotřeba u testované verze Fabie je enormní, 6,31l v ideálních podmínkách na motor, co má 60 koní, mi připadá neuvěřitelně moc, stará Felicie 1,3MPI 50kW by to zvládla při lepší jízdní dynamice určitě o 0,5l lépe.
Njn ... taky za to muze vaha auta ... Co sem s timhle motorem jezdil tak bych snad i radeji bral 1,2 40kW ... Zere a stejne nejede. Na hoodne dlouhy trasy z nej jde vymacknout neco kolem 6l / 100km. Ale to delam s Octavii 1,6/74 taky ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 20:27, RE: Spotřeba
Nouma napsal:
Njn ... taky za to muze vaha auta ... Co sem s timhle motorem jezdil tak bych snad i radeji bral 1,2 40kW ... Zere a stejne nejede. Na hoodne dlouhy trasy z nej jde vymacknout neco kolem 6l / 100km. Ale to delam s Octavii 1,6/74 taky ...
Vážení pánové, děkujeme za ocenění formátu Test spotřeby! Fabia 1,4MPi je skutečný žrout, podle mých zkušeností činí rozdíl ve spotřebě mezi ní a motorizací 1,2 HTP/47kW až 1 l/100 km. Proto byl motor 1,4 MPi nasazován jen z nouze, a to do doby, kdy byl připraven tříválec HTP. A 1,4 MPi se chvíli dával i do Octavie, ale s tou jsem "bouhužel" neměl co dočinění Díky za příspěvky!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 21:22, RE: Dostatek místa ?
Jiří Duchoň napsal:
Dobrý den, zkuste si sednout do jiného vozu nižší třídy z doby uvedení Fabie na trh, např. tehdejší Corsy nebo Fiesty. Fabia v tomto ohledu patří v dané třídě k nejprostornějším. V případě Felicie byl tento prostorový náskok ještě markantnější, ale u Fabie také stojí za zmínku. Je třeba srovnávat srovnatelné. Děkuji za vaše příspěvky!
Nikdo nesrovnava nesrovnatelne. Vzdyt i o 5 let starsi felicie byla prostornejsi. Predevsim kufr fabie je zajimavy. Muselo dat hodne prace neco takoveho udelat. Opravdu nerozumim tomu, proc se tyto auta tak prodavaji. Malo mista, strasne motory. Podvozek je kvalitni, ale jen kvuli toho koupit auto...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 21:29, RE: Spotřeba
Jiří Duchoň napsal:
Vážení pánové, děkujeme za ocenění formátu Test spotřeby! Fabia 1,4MPi je skutečný žrout, podle mých zkušeností činí rozdíl ve spotřebě mezi ní a motorizací 1,2 HTP/47kW až 1 l/100 km. Proto byl motor 1,4 MPi nasazován jen z nouze, a to do doby, kdy byl připraven tříválec HTP. A 1,4 MPi se chvíli dával i do Octavie, ale s tou jsem "bouhužel" neměl co dočinění Díky za příspěvky!
Test spotřeby je opravdu zajímavý, i třeba v porovnání s 1.2HTP 47kw, který byl na www.tipcars.com zveřejněn nedávno. Když už jste začli testovat spotřebu, tak by mě docela zajímalo, jak to vypadá v Octavii 1.8T 110kw, neuvažujete o takovém testu ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.11.2005 23:03, RE: Spotřeba
Žíža napsal:
Test spotřeby je opravdu zajímavý, i třeba v porovnání s 1.2HTP 47kw, který byl na www.tipcars.com zveřejněn nedávno. Když už jste začli testovat spotřebu, tak by mě docela zajímalo, jak to vypadá v Octavii 1.8T 110kw, neuvažujete o takovém testu ?
Test spotřeby motoru 1,8T přineseme ihned, jak se nám naskytne k testu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.11.2005 18:29, RE: Dostatek místa ?
Radek napsal:
Nikdo nesrovnava nesrovnatelne. Vzdyt i o 5 let starsi felicie byla prostornejsi. Predevsim kufr fabie je zajimavy. Muselo dat hodne prace neco takoveho udelat. Opravdu nerozumim tomu, proc se tyto auta tak prodavaji. Malo mista, strasne motory. Podvozek je kvalitni, ale jen kvuli toho koupit auto...
Jelikož jsem měl POLO (r.v.2000),tak při srovnání co se týká šířky v kabině,jsem ve fabii jako sardinka oproti polu.Prostor vzadu nemůžu hodnotit,jelikož jsem tam nikdy neseděl.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.11.2005 22:15, RE: Spotřeba
Karel - TipCars.com napsal:
Test spotřeby motoru 1,8T přineseme ihned, jak se nám naskytne k testu.
Kdy to asi bude ? Alespoň odhadem, už se nemůžu dočkat
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 05.11.2005 21:00, RE: Dostatek místa ?
Žíža napsal:
Já jsem se se svými 189cm taky cítil jak v ponorce, vešel jsem se, ale byl jsem tak pěkně utiskovaný.
keci...já zase měřím 193cm,normálně jezdím superbem a ve fabii jsem měl místa dost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.11.2005 12:29, RE: Dostatek místa ?
Kvitecko napsal:
keci...já zase měřím 193cm,normálně jezdím superbem a ve fabii jsem měl místa dost...
Musim uznat, ze na to jak je fabie malá, tak má docela dost místa, ale fakt že felde je v mnoha ohkledech lepší.kufr tak neni k zahození - ale ta výbava, motory - hrozný podvozek dobrej mozná ve verzi RS... Za 300tis se muzete chlubit tak akorát novim autem - jestli se tomu dá tak říkat... spíš nákupní košík se setrvačníkem :))... já mám auto za 300tis z roku 2001 - a mám třikrát větší motor, prostor uvnitr i kufr... a výbava? radsi nebudu srovnávat...a zkuste jet s fabií 260 - možná že vás předjedou vlastní kola(až poletíte z utesu)... radši 10let "starý" pořádný auto než NOVOU plečku s elektromotorem o obsahu 00nic :DD
Nic ve zlém drsoni
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.