0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia - Odolná masovka

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.09.2005 08:21, Zapalovací cívky
A dnes bych ještě doplnil: Vadné zapalovací cívky u motorů 1,2 HTP, následně nepravidelným chodem poškozený katalyzátor.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 07.09.2005 10:48, Fabka
Mylsím že fabie obecne jsou povedena auta, ne jako Feldy (facelift Favoritu). Radeji koupim Fabii nez predrazene Polo se stejnymi dily...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 08.09.2005 13:37, Fabka
Mam Fabku 1.4MPi 50kW Comfort zacatek roku 2000 a super auticko
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2005 11:33, nic moc
Co se tyce kvality je to urcite auto slusne. Podvozek ma take dobre chovani. Ale jinak na tomto aute nevidim nic pozitivniho. Kufricek snad uz mensi udelat nesel, motor 1,2 je naprosto strasny-predjizdeni s nim je adrenalinovy sport, 1,4 mne taky nijak nenadchnul, rekl bych ze 20 let stare francouzske 1,4 jedou stejne a snad i s nizsi spotrebou. A nakonec ceny za jake se fabie prodavaji. Radeji pomlcet
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2005 12:54, RE: nic moc
Radek napsal:
Co se tyce kvality je to urcite auto slusne. Podvozek ma take dobre chovani. Ale jinak na tomto aute nevidim nic pozitivniho. Kufricek snad uz mensi udelat nesel, motor 1,2 je naprosto strasny-predjizdeni s nim je adrenalinovy sport, 1,4 mne taky nijak nenadchnul, rekl bych ze 20 let stare francouzske 1,4 jedou stejne a snad i s nizsi spotrebou. A nakonec ceny za jake se fabie prodavaji. Radeji pomlcet
nezapomeň, že se jedná o české auto a proto ho lidi chtějí a proto je tak drahé. Na druhou stranu ho pak vždy prodáš za slušnou cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 09.09.2005 23:02, RE: nic moc
yeti napsal:
nezapomeň, že se jedná o české auto a proto ho lidi chtějí a proto je tak drahé. Na druhou stranu ho pak vždy prodáš za slušnou cenu.
To je fakt. Škodovky jsou předražené nové i ojeté.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.09.2005 19:33, Fabka, cena, 40KW
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mimochodem - mám ji čipnutou a tak na výkon jsem naučený!!!
Závěr: Fabka 1,2 HTP, 40 KW, SUPER AUTO (spotřeba v praxi 6,0 l /100km je taky super).

Pepa
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 22.09.2005 20:01, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
Pepo, asi bys měl přestat hulit to svinstvo, jinak si nedovedu vysvětlit, jak můžeš tvrdit, že 40kW motor "skvěle" jede - až 170 upozorňuju tě, že to jen tak blbě měří tachometr...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 23.09.2005 11:40, RE: Fabka, cena, 40KW
anonym napsal:
Pepo, asi bys měl přestat hulit to svinstvo, jinak si nedovedu vysvětlit, jak můžeš tvrdit, že 40kW motor "skvěle" jede - až 170 upozorňuju tě, že to jen tak blbě měří tachometr...
1. u všech fábií dost proměrujou tachometry 170 na budíku znamená že to jede reálných 150km/h
2. podvozek u bych neoznačoval za žádný vzor dokonalosti... a hlavně fábie mají velmi špatné brzdy, mnohem horší než měly feldy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 24.09.2005 07:58, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
Davat pozor na dalnici jinak jedes hned 170? Dekuji za povedeny vtip! tak dobre jsem se uz dlouho nepobavil!!! Plne souhlasim s RE!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 25.09.2005 12:39, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
Ano mne Pepa take kvalitne pobavil. Bude to asi velky srandista.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 02.11.2005 16:20, Fabia
Kdyby tam dali do Fábie osvědčený motor z Octávie1.6 i OHC tak by bylo po problémech!!Měli motor již vyzkoušený s nízkou spotřebou a dobrým výkonem!a kdyby chtěli udělat 1.2 tak stačilo změnit vrtání a hlavu! Nato nemusím študovat vysokou školu!Stále zkoušejí nové motory které stojí za hovno! Jsou to blbci v té Škodovce!Klidně se ozvěte jestli to tak není!!!! čau Jinak podvozek je OK ale srdce (motor)je v prdeli!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.11.2005 16:47, RE: Fabia
Blek napsal:
Kdyby tam dali do Fábie osvědčený motor z Octávie1.6 i OHC tak by bylo po problémech!!Měli motor již vyzkoušený s nízkou spotřebou a dobrým výkonem!a kdyby chtěli udělat 1.2 tak stačilo změnit vrtání a hlavu! Nato nemusím študovat vysokou školu!Stále zkoušejí nové motory které stojí za hovno! Jsou to blbci v té Škodovce!Klidně se ozvěte jestli to tak není!!!! čau Jinak podvozek je OK ale srdce (motor)je v prdeli!
Naprosto souhlasím,osvědčená 8-mi ventilová 75kilowatka by byla pro tento vůz skvělou pohonnou jednotkou...ale bohužel...VW asi myslel jinak...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 17.11.2005 16:50, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
Ach jo...to je na Chocholouška..:)).tohle auto má můj známý v základní výbavě taky Hátépéčko a můžu Ti říct že mimo město je to chudobka. A to ju má v základu bez serva takže výkon(nebo spíš nevýkon) mu nic nesežírá....tohle jsi Pepo buď přehnal nebo jsi velmi nenáročný automobilista...nechci si hrát na machra jezdícího v drahých autech(což taky nejsem,mám pouze Béčkovou Omegu2.0 16V za 70000kč ale nestižuju si) ale myslím si že tvůj příspěvek by se hodil spíše do Sci-fi než sem...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.02.2006 14:14, RE: Fabka
honza napsal:
Mylsím že fabie obecne jsou povedena auta, ne jako Feldy (facelift Favoritu). Radeji koupim Fabii nez predrazene Polo se stejnymi dily...
no ta felda mela rozhodne mensi poruchovost nez podelana fabia .A mela dostatecne silne motory nejak 1.0 nebo 1.2 htp nebo ty prevrtane stare 1.3 na 1.4
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.03.2006 11:26, RE: Fabia
Kenny napsal:
Naprosto souhlasím,osvědčená 8-mi ventilová 75kilowatka by byla pro tento vůz skvělou pohonnou jednotkou...ale bohužel...VW asi myslel jinak...
Bohužel, s agregáty do VŠECH Škodovek je to stejné, jako s ukončením výroby Felicie - byla mnohem konkurenceschopnější, než Golf IV., tak musela z trhu, proto jsou i Oktávie osazované jako ze zlého snu. Vzpoměňte si na Felicii 1,6 - já ji měl jako služební, jezdilo nás s ní asi 5 řidičů, a byla k neutahání.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 28.03.2006 11:44, RE: Fabka, cena, 40KW
Luk napsal:
Davat pozor na dalnici jinak jedes hned 170? Dekuji za povedeny vtip! tak dobre jsem se uz dlouho nepobavil!!! Plne souhlasim s RE!!
Proměřování tachometrů je poměrně málo známá věc - ale je to snad nějaká dokonce mezinárodní dohoda výrobců vozidel a jejich subdodavatelů, podle které VŠECHNY měřiče okamžité rychlosti motorového vozidla (v to počítaje i odpovídající displeje palubních počítačů) MUSEJÍ ukazovat rychlost cca o 5% vyšší, než je skutečná. Jasný projev této skutečnosti vidíme, když nás měří radarem - budík ukazuje 50, a na radaru je maximálně 47. Nevím jaký je průběh této "korekce" ve vyšších rychlostech, ale ve svém voze to mám vypočítané podle průměru kol a všech převodových poměrů (převodovka + stálý převod) a nejezdím podle tachometru, ale podle otáčkoměru. Je to sice trošku o zvyku, a musí se počítat i s tím, že nové obutí na hnacích kolech znamená o pár km/h vyšší skutečnou rychlost při nezměněné ukazované- ale ten samý efekt ovlivní i obyčejný tachometr. Jde o to zvyknout si, že mi auto na 4. stupeň a X otáček/min jede tolik a tolik, a na 5. stupeň tolik, a švestky budou mít UTĚR. Vřele doporučuji výpočty zkontrolovat buď projetím známé předem změřené vzdálenosti ustálenou rychlostí podle stopek, anebo požádat známého policajta, a uskutečnit několik "měřicích" průjezdů na odlehlejší komunikaci. Pro ilustraci - takto jsem "ověřil" i tachometr služebního auta a rozdíl byl skoro 7% - indikovaných 150km/h bylo ve skutečnosti něco maličko přes 141km/h !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.04.2006 13:30, RE: Fabka, cena, 40KW
EKKAR napsal:
Proměřování tachometrů je poměrně málo známá věc - ale je to snad nějaká dokonce mezinárodní dohoda výrobců vozidel a jejich subdodavatelů, podle které VŠECHNY měřiče okamžité rychlosti motorového vozidla (v to počítaje i odpovídající displeje palubních počítačů) MUSEJÍ ukazovat rychlost cca o 5% vyšší, než je skutečná. Jasný projev této skutečnosti vidíme, když nás měří radarem - budík ukazuje 50, a na radaru je maximálně 47. Nevím jaký je průběh této "korekce" ve vyšších rychlostech, ale ve sv...
jo, je to tak. Ja jsem zkousel merit podle dokoupene GPS navigace a rozdil u me dela taky cca. 7%...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.05.2006 15:41, RE: Fabka, cena, 40KW
bubák napsal:
jo, je to tak. Ja jsem zkousel merit podle dokoupene GPS navigace a rozdil u me dela taky cca. 7%...
No... sorry... ale přece nechceš měřit rychlost pomocí GPS? To toho o GPS asi moc nevíš, co?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 07.10.2006 20:58, RE: Fabka, cena, 40KW
Pepa napsal:
Tak já nevím, kde a jak nakupujete !!! Koupil jsem "funglovku" , model 2006 !!!!!!!! 1,2 HTP 40KW , ambiente (ABS, 2 x airbag, elektirka, mlhovky, pal. počítač......) za 254.900,- Kč = super cena !!! Jaké jiné auto za ty prachy a v té výbavě koupíte ???
Motor: super !! Jede to jak blázen, na dálnici si musím dávat pozor,jinak jedu hned 170km/hod a ani o tom "nevím". Neustále, nechtěně, s tímto autíčkem překračuju rychlostní limity. Jsem totiž navyknutý na tempomat s mojí Oktávky 1,9TDi - mi...
S tím motorem jsi to trochu přehnal, pokud teda nemáš 47KW. Ale je fakt, že na objem 1.2 l je to velmi příjemné svezení a spotřeba je také o.k. Naopak názory opačné jsou často mimo mísu, příjde mi, že se s autem osazeným 1.2 l ani nesvezli.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.