0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia Combi 4x4 – zimní král

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.04.2006 11:26, Spotřeba
Tu kombinovanou spotřebu u A4 udává výrobce opravdu jen 6,6l???
Protože A4 bude mít stálí pohon 4 kol a to je tak o litr navíc a že by 200 koníků papalo tak málo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 24.04.2006 14:34, Cena
Za skoro milion korun bych si raději pořídil Subaru Legacy. Možná má menší kufr, ale ty jízdní vlastnosti. To by byl teprve zimní král.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.04.2006 11:21, RE: Cena
Martin napsal:
Za skoro milion korun bych si raději pořídil Subaru Legacy. Možná má menší kufr, ale ty jízdní vlastnosti. To by byl teprve zimní král.
Přečti si článek v auto tipu kde testovali auta s pohonem 4 x 4 a to subaru bylo bohužel nejhorší. Octavia byla v tom testu taky a dopadla lépe.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.04.2006 19:52, RE: pre anonyma
anonym napsal:
Přečti si článek v auto tipu kde testovali auta s pohonem 4 x 4 a to subaru bylo bohužel nejhorší. Octavia byla v tom testu taky a dopadla lépe.
Už si to tu raz písal. Dobre že sa z toho..... že Octávia vyhrala nad Subaru. Lenže subaru Legacy v tom teste nemalo ESP len ABS a používa čisto mechanickú techniku pohonu 4x4 a Octáva mala ESP, EDS, ABS a ASR a spojku Haldex ktorá je elektronicky riadená.. Tak jasne že sa správala na snehu lepšie ako Subaru. Keby Octáva tiež nemala ESP tak by nemala na Legacy šancu. Subaru je klasika. Nehovoriac o spoľahlivosti pohonu 4x4 ktorý vydrží u Subaru 3x toľko čo v Octávii. Veď porovnaj štatistiku TUV. Kde je tam Subaru? A kde Octáva. Legacy je na 8 mieste a Octáva na peknom 51 mieste z 55. A posledný skončil Chrysler 300 C Touring 5,7 V8 AWD pre informaci.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 25.04.2006 19:54, RE: pre anonyma
Kolega zo Slovenska napsal:
Už si to tu raz písal. Dobre že sa z toho..... že Octávia vyhrala nad Subaru. Lenže subaru Legacy v tom teste nemalo ESP len ABS a používa čisto mechanickú techniku pohonu 4x4 a Octáva mala ESP, EDS, ABS a ASR a spojku Haldex ktorá je elektronicky riadená.. Tak jasne že sa správala na snehu lepšie ako Subaru. Keby Octáva tiež nemala ESP tak by nemala na Legacy šancu. Subaru je klasika. Nehovoriac o spoľahlivosti pohonu 4x4 ktorý vydrží u Subaru 3x toľko čo v Octávii. Veď porovnaj štatistiku TU...
A posledný skončil v tom TESTE Chrysler 300 C Touring 5,7 V8 AWD pre informaci. Nie v statistike, aby ste ma zle nepochopili.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 01:43, RE: pre anonyma
Kolega zo Slovenska napsal:
A posledný skončil v tom TESTE Chrysler 300 C Touring 5,7 V8 AWD pre informaci. Nie v statistike, aby ste ma zle nepochopili.
Opět hodnostný příspěvěk "Kolegy ze Slovenska" (upřímě řečeno nevím čí kolega to je, můj ale rozhodně né :D ) Ten člověk trpý utkvělou představou že co je české je zřejmě na hov.o :( Ale tak každý má svůj názor, ale při vší úctě "kolego" myslíš že je tu na tebe někdo zvědavý a u každé recenze chce číst tvoje příspěvky a tvůj sen o Subaru? Odpovím ti - NE!! Lepší by bylo kdyby sis podobné příspěvky psal někde na Slovensku......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 13:25, RE: pre anonyma
Jožin napsal:
Opět hodnostný příspěvěk "Kolegy ze Slovenska" (upřímě řečeno nevím čí kolega to je, můj ale rozhodně né :D ) Ten člověk trpý utkvělou představou že co je české je zřejmě na hov.o :( Ale tak každý má svůj názor, ale při vší úctě "kolego" myslíš že je tu na tebe někdo zvědavý a u každé recenze chce číst tvoje příspěvky a tvůj sen o Subaru? Odpovím ti - NE!! Lepší by bylo kdyby sis podobné příspěvky psal někde na Slovensku......
Kolego ze Slovenska, nedělej si z něho hlavu, vůl se najde vždycky všude, jsem rád že jsou zde i názory z ,,jiných,, zemí. Všem kteří do aut trošku dělají je jasné že subaru a koktávku nelze v jízdních vlastnostech srovnávat, to jen ti jejichž modla koktávka je maximum na co v životě dosáhli. Všem takovým se nejdříve svézt v subaru a pak v koktávce, poslechnout si názory lidí co subaru vlastní a vaše víra se zhroutí, ale to je možná to co nechcete, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 16:45, Octavia
midloch napsal:
Kolego ze Slovenska, nedělej si z něho hlavu, vůl se najde vždycky všude, jsem rád že jsou zde i názory z ,,jiných,, zemí. Všem kteří do aut trošku dělají je jasné že subaru a koktávku nelze v jízdních vlastnostech srovnávat, to jen ti jejichž modla koktávka je maximum na co v životě dosáhli. Všem takovým se nejdříve svézt v subaru a pak v koktávce, poslechnout si názory lidí co subaru vlastní a vaše víra se zhroutí, ale to je možná to co nechcete, že?
A tady zase nemuže někdo překousnout, že škodovka v tom testu skončila před subaru. Ten rozdíl byl tak veliký, že by subaru nepomohlo ani ESP. V některých disciplinách bylo ESP dokonce přítěží a časy zajížděné bez ESP byly rychlejší. Nechci tady hanit subaru, jednat k tomu není důvod a jen ubožák pomlouvá cizí značky, možná nemá argumenty aby obhájil tu svoji značku. Kolega ze slovenska tu jednou napsal, že rozdíl mezi octávkou a subaru byl pouhý jeden bod. V tom případě zase můžu napsat já, že octávce chybělo půl bodu k celkovému vítěství. A to tam byly vozy jako BMW, MB, AUDI atd.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 18:50, RE: pre anonyma
midloch napsal:
Kolego ze Slovenska, nedělej si z něho hlavu, vůl se najde vždycky všude, jsem rád že jsou zde i názory z ,,jiných,, zemí. Všem kteří do aut trošku dělají je jasné že subaru a koktávku nelze v jízdních vlastnostech srovnávat, to jen ti jejichž modla koktávka je maximum na co v životě dosáhli. Všem takovým se nejdříve svézt v subaru a pak v koktávce, poslechnout si názory lidí co subaru vlastní a vaše víra se zhroutí, ale to je možná to co nechcete, že?
Ano, vůl se najde všude! Bohužel mezi ně zřejmě patří i midloch! Ty seš ten typ člověka, co v Octavii ani neseděl a bude ji tady hanit. Nějakej Franta Vokurka jednou pronesl, že Subaru je nejlepší a ty se toho celej život budeš držet, ale skoro nevíš, jak auto vypadá. Raději si ale Octavii nezkoušel, mohla by se totiž zhroutit tvoje víra v subaru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.04.2006 19:12, RE: pre Petra
petr napsal:
Ano, vůl se najde všude! Bohužel mezi ně zřejmě patří i midloch! Ty seš ten typ člověka, co v Octavii ani neseděl a bude ji tady hanit. Nějakej Franta Vokurka jednou pronesl, že Subaru je nejlepší a ty se toho celej život budeš držet, ale skoro nevíš, jak auto vypadá. Raději si ale Octavii nezkoušel, mohla by se totiž zhroutit tvoje víra v subaru.
Midloch má pravdu. Podľa mňa ty patríš práve k tým čo nešli v inom ako v Octávii. Ja som Škodovky skusil a nie jednu. A popravde neviem čo na nich vidíte. Ničim nevynikajú, nič vám nedajú. Obyčajné autá pre ľudí ktorý sa do áut nevyznajú. Inak ešte raz. Octáva alebo koktáva ako ju tu niektorý volajú, by bez techniky VW bola veľké hovno, lebo škodovka si zatial okrem kobercov, pásov a až na pár drobností všetko požičiava od VW . Takže už len kvôli tomu by som sa z ňou vôbec nechválil. Subaru predsa vyvýja svoj pohon sám už dlhé roky. Keď škodovka niečo vlastné vyvorí potom budte láskavo múdry jo škodovkári. PATRIOTI. V tom teste má Subaru mechnickú techniku pohonu, klasiku. Jasné že počitačový mozog v Octáve rozdeľuje prenos sily na vozovku lepšie ako mechanika v Subaru, ktoremu ešte raz, chýbalo ESP a to je veľký pomocník.Ano možno elektronika funguje očosi lepšie, ale rozdiely sú minimálne. Ale verte že v spoľahlivosti už také minimálne rozdiely nebudú. Mechanika v Subaru bude fungovať naveky, elektronika v Octáve nevydrží ani polovicu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 10:34, RE: pre Petra
Kolega zo Slovenska napsal:
Midloch má pravdu. Podľa mňa ty patríš práve k tým čo nešli v inom ako v Octávii. Ja som Škodovky skusil a nie jednu. A popravde neviem čo na nich vidíte. Ničim nevynikajú, nič vám nedajú. Obyčajné autá pre ľudí ktorý sa do áut nevyznajú. Inak ešte raz. Octáva alebo koktáva ako ju tu niektorý volajú, by bez techniky VW bola veľké hovno, lebo škodovka si zatial okrem kobercov, pásov a až na pár drobností všetko požičiava od VW . Takže už len kvôli tomu by som sa z ňou vôbec nechválil. Subaru pred...
Á, opět kolega ze SR! Ten tady chyběl. Na ty jeho přiblbý a zaujatý názory fakt nemá cenu nijak reagovat. S midlochem si může podat ruce. Už jsem se tě na to jednou ptal, ale nedostal jsem odpoveď, takže ještě jednou: Můžeš sem napsat, jakým autem jezdíš ty?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 12:34, RE: pre anonyma
petr napsal:
Ano, vůl se najde všude! Bohužel mezi ně zřejmě patří i midloch! Ty seš ten typ člověka, co v Octavii ani neseděl a bude ji tady hanit. Nějakej Franta Vokurka jednou pronesl, že Subaru je nejlepší a ty se toho celej život budeš držet, ale skoro nevíš, jak auto vypadá. Raději si ale Octavii nezkoušel, mohla by se totiž zhroutit tvoje víra v subaru.
Budeš se divit ale v koktáfce jsem seděl a i v subaru dokonce jsem měl půl dne na zkoušku STI. Sedni si prosím ty do subaru a poznáš co jsi dosud nepoznal. Subaru je firma která nějakých 30 let vyrábí AWD což je znát. Všude ve světě je subaru nejuznávanější firma v oboru ale jen zakomplexovaní čecháčci se můžou posrat z toho že v jednom časopisu se díky nějakému testu koktáfka dostala před subo. Nejedná se mimochodem o stejný časopis kde s mercedesem nahráli test jak jim perfektně funguje ten noční systém vidění a přitom nebyl ani funkční?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:43, RE: pre anonyma
midloch napsal:
Budeš se divit ale v koktáfce jsem seděl a i v subaru dokonce jsem měl půl dne na zkoušku STI. Sedni si prosím ty do subaru a poznáš co jsi dosud nepoznal. Subaru je firma která nějakých 30 let vyrábí AWD což je znát. Všude ve světě je subaru nejuznávanější firma v oboru ale jen zakomplexovaní čecháčci se můžou posrat z toho že v jednom časopisu se díky nějakému testu koktáfka dostala před subo. Nejedná se mimochodem o stejný časopis kde s mercedesem nahráli test jak jim perfektně funguje ten no...
...a něco navíc... moje reakce o volovi směřovala k anonimovy z toho důvodu že místo argumentace se uchýlil k naprosto přízemnímu a agresivnímu napadání někoho kdo je ze Slovenska, pokud se toho chytáte i vy ostatní a jste stejní řidiči jako diskutéři tak bych vás nechtěl na silnici potkat.

A ještě navíc, u auta jsou nejdůležitější jízdní vlastnosti za každých okolností a ne jestli nějaké auto (dokonce bez ESP) nevyjede nějaký kopeček a to může nabídnout pouze vůz s permanentním pohonem všech kol a ne Haldex. To by snad všechny tovární WRC teamy jezdili podle vás z Haldexem, že?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 27.04.2006 13:45, RE: pre anonyma
anonym napsal:
...a něco navíc... moje reakce o volovi směřovala k anonimovy z toho důvodu že místo argumentace se uchýlil k naprosto přízemnímu a agresivnímu napadání někoho kdo je ze Slovenska, pokud se toho chytáte i vy ostatní a jste stejní řidiči jako diskutéři tak bych vás nechtěl na silnici potkat.

A ještě navíc, u auta jsou nejdůležitější jízdní vlastnosti za každých okolností a ne jestli nějaké auto (dokonce bez ESP) nevyjede nějaký kopeček a to může nabídnout pouze vůz s permanentním pohonem všech k...
..ten příspěvek byl od midlocha, ne od nějakého anonyma
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 01.05.2006 23:04, Klídek
Já bych to tak nežral.Osobně se mi hodně líbí Octávie II. 4x4 FSI a možná ještě víc Subaru Legacy Outback. Ještě že nemám 1meloun na auto,asi bych se mezi těmito dvěma vozy těžko rozhodoval a nemůžu tvrdit,který je lepší.Každý má nějakou výhodu.Kdo chce svalnatého sportovce,sáhne po boxeru a už na nic nehledí.Kdo myslí trochu dozadu na to,co by se mohlo pokazit a jak se mi bude toto auto prodávat za pár let,sáhne po Oktávce ( je to u nás v republice takové rozhodnutí z rozumu ). Lepší rozhodnutí podle Vás, je zase Váš názor,naštěstí má každý jiný,tak budeme naštěstí po našich cestách jezdit v různých autech a ne všichni v Subaru Legacy Outback 3.0R
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 02.05.2006 09:43, RE: Cena
anonym napsal:
Přečti si článek v auto tipu kde testovali auta s pohonem 4 x 4 a to subaru bylo bohužel nejhorší. Octavia byla v tom testu taky a dopadla lépe.
Čau Anonyme, ve kterém čísle Autu Tipu vyšel ten článek? Prohrabal jsem pár starších čísel Auto Tipu, ale nenašel jsem ho.
Dík.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 05.05.2006 09:28, hm, chybky v ochcavke 2
Aj autor clanku to spominal, ale ja si to dovolim ešte pritvrdiť...automaticke stierače na ochcafke je to najhoršie, s čim som sa zatiaľ u automatiky stretol. nepochopim, ako možu nefungujucu automatiku vobec do auta dať. bežne sú situácie, že na sklo vám dopadajú tri kvapky za minútu, ale stierač valí v kuse, rovnako je bežné, že idete za kamiónom v daždi, od ktorého sa len tak valí voda, a stierače tíško spia, a ani raz okno nepretrú. automatiku som preto radšej prestal používať.
Jazdil som zatial na cca 3 kusoch novej ochcafky kombi, a a na všetkých vrzgali spolujazdcove dvere za jazdy, a trošku klepalo vo vodičových (na predchádzajúcom modeli to boli dvere za spolujadcom, ktorá pravidelne na kombíkoch klepali)..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 07.05.2006 15:20,
fuuck youu haldex only torseeeen
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 30.08.2007 18:16, RE: hm, chybky v ochcavke 2
azrael napsal:
Aj autor clanku to spominal, ale ja si to dovolim ešte pritvrdiť...automaticke stierače na ochcafke je to najhoršie, s čim som sa zatiaľ u automatiky stretol. nepochopim, ako možu nefungujucu automatiku vobec do auta dať. bežne sú situácie, že na sklo vám dopadajú tri kvapky za minútu, ale stierač valí v kuse, rovnako je bežné, že idete za kamiónom v daždi, od ktorého sa len tak valí voda, a stierače tíško spia, a ani raz okno nepretrú. automatiku som preto radšej prestal používať.
Jazdil som za...
Ahoj trumpeto, myslím, že jsi musel trefit nějakej rozbořenej kus, kterej jste pak podomácku na Slovensku splácali dokupy. Já mám čtyřkolku rok najeto kolem 128 000 km a v autě se chová vše jak má. Bydlím v Krkonoších horské silnice v zimním období jsou mou zálibou, prostě to auto šlape. Tak už přestaň urážet a nahrň nějaké argumenty ať má diskuse spád.......tohle plácání slámy je hodné školáka 4 třídy základní školy. Díky za pochopení
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 13.11.2007 14:38, geo
Tak vazeni, mam co k tomu rici nebot posledni mesic jsem svedl lity boj s tim jestli koupit Subaru nebo Oktavku. Zkousel jsem oboji a musim rict ze podstatne lepe jsem se citil za volantem Subaru, nicmene zvitezila prakticka stranka a nakonec jsem koupil Octavku II 4x4 1.9 Tdi. Ceny Octavie 4x4 se drzi i po letech a jsou vyhledavanou komoditou (staci mrknout tady na serveru) cili je to investice, ktera nedevalvuje tak rychle, provozni naklady a dily jsou podstatne levnejsi a ten kufr... Takze sice Subaru je krasne svezeni se sportovnim duchem ale jelikoz potrebuji auto pro rodinu a na dovolene zvitezila prakticnost.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.