0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia Combi RS - s dieselem dál dojedeš

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Pondělí 14.07.2014 00:13, RS ???
Auto je to pěkné, cena vyšší jak je škodovek zvykem. Co mě ale zaráží je ten přídomek RS.
Tyto motorizace se svým výkonem blíží spíše průměru, než aby atakovaly horní hranice výkonu aut srovnatelné třídy (cenové třídy i velikostní třídy). Je to taková domýšlivost a působí to pak i komicky, když se oktavka RS setká s nějakým jiným "RS modelem" jiné značky.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Pondělí 14.07.2014 08:00, RE: RS ???
Zvirak napsal:
Auto je to pěkné, cena vyšší jak je škodovek zvykem. Co mě ale zaráží je ten přídomek RS.Tyto motorizace se svým výkonem blíží spíše průměru, než aby atakovaly horní hranice výkonu aut srovnatelné třídy (cenové třídy i velikostní třídy). Je to taková domýšlivost a působí to pak i komicky, když se oktavka RS setká s nějakým jiným "RS modelem" jiné značky.


Redaktoři AutoTipu porovnávali Octavii RS 3 TSi a Focus ST,ač má Focus papírově nějaký ten Kw navíc ,tak octavia rozhodně nezaostávala,na okruhu dokonce dokázala zajíždět lepší časy.Naměřili i lepší zrychlení.Navíc Octavia v průběhu testů měla i výrazně nžší spotřebu benzínu.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Úterý 15.07.2014 12:52, určitě má smysl
Stačí se jen podívat, kolik jich už jezdí. Sice bych šel jednoznačně do TSI, ale RS TDI bude míň ztrácet na hodnotě a bude prodejnější, takže příplatek za diesel je zanedbatelný. RS TDI bude mít velký úspěch ve větších firmách, kdy dostane borec příkaz vybrat si nové služební auto max. do 700 000, a může to být cokoliv, jen to musí být diesel a Škoda. Cena není špatná, navíc IČaři dostanou velkou slevu a po odpočtu DPH je skoro zadarmo. Kdyby se RS dělala s trochu silnějším benzínem a jako 4x4 s manuálem, hodně bych nad ní začal uvažovat.
reagovat
vlk1
počet příspěvků19
datum registrace11.11.2010
Středa 16.07.2014 09:17, RE: RS ???
Taky mi to nějak nesedí. Měl jsem za to že RS je označení něco jako sportovní. Jak může být diesel motor brán jako sportovní. V čem je ten motor konstrukčně jiný oproti ostatním nynějším TDI. Takhle vypadá že je to jen na výkon vytuněnější verze. Nebo to má biturbo? křivku jak benzínové motory apod? Nějak si nedovedu představit, že pojedu zatáčku s TDI motorem a budu si jemně hrát s plynem ohledně přetáčivosti, jemného driftingu apod. TSi motory o tom už se dá mluvit ale TDI? Nevím nejel jsem to, jen obyč Octavku 2,0TDI proto se ptám.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 16.07.2014 09:22, RE: RS ???
vlk1 napsal:
Taky mi to nějak nesedí. Měl jsem za to že RS je označení něco jako sportovní. Jak může být diesel motor brán jako sportovní. V čem je ten motor konstrukčně jiný oproti ostatním nynějším TDI. Takhle vypadá že je to jen na výkon vytuněnější verze. Nebo to má biturbo? křivku jak benzínové motory apod? Nějak si nedovedu představit, že pojedu zatáčku s TDI motorem a budu si jemně hrát s plynem ohledně přetáčivosti, jemného driftingu apod. TSi motory o tom už se dá mluvit ale TDI? Nevím nejel jsem to, jen obyč Octavku 2,0TDI proto se ptám.


RS znamená Rádoby Sportovní
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Středa 16.07.2014 10:38, RE: RS ???
David V napsal:
vlk1 napsal:
Taky mi to nějak nesedí. Měl jsem za to že RS je označení něco jako sportovní. Jak může být diesel motor brán jako sportovní. V čem je ten motor konstrukčně jiný oproti ostatním nynějším TDI. Takhle vypadá že je to jen na výkon vytuněnější verze. Nebo to má biturbo? křivku jak benzínové motory apod? Nějak si nedovedu představit, že pojedu zatáčku s TDI motorem a budu si jemně hrát s plynem ohledně přetáčivosti, jemného driftingu apod. TSi motory o tom už se dá mluvit ale TDI? Nevím nejel jsem to, jen obyč Octavku 2,0TDI proto se ptám.
RS znamená Rádoby Sportovní


Filozofie samotné automobilky je ,že verze RS je rodiný vůz se sportovním nádechem,žádný sporťák.Jinak motor 2.0 TDI se od verze 110 kw liší nejen naladěním řídící jednotky,ale i mechanikou.Jiné jsou písty,turbodmychadlo,vstřikovače a vysokotlaké čerpadlo.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Středa 16.07.2014 16:41, RS?
Jen jsem chtěl poukázat, že ostatní automobilky nabízí podobně výkonné motorizace jako "standartní". V tom je ten vtip.. Ono totiž těch 220 koní neni nic výjimečnýho. A to nemluvim o zbytku auta
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 16.07.2014 19:13, RS
Měl jsem možnost vyzkoušet si tento motor a DSG v Superbu. A byl jsem poměrně mile překvapen. Já jsem škodovku nikdy neřídil, s výjimkou Felície před cca 17 lety.
Byl jsem překvapen kulturou chodu motoru, na čtyřválec dost příjemnou. Byl jsem překvapen automatickou převodovkou, protože řadila velmi hladce a ačkoliv mi dvojspojka svým naturelem
moc nesedí, tady mi to až tak nevadilo. A hlavně jsem byl překvapen místem v podélném směru.
V longové A8 snad není tolik místa. Musím říct, že by mi takové auto vůbec nevadilo.
Ale Oktávka je o dost hezčí a ten motor s ní musí docela slušně hýbat... Škoda, že měli "pnutí"
tam dávat ty písmena RS. Mohla to být prostě nejsilnější dieselová verze, a bylo by. Nakonec
se ten motor má dávat i do nového Scouta...
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Středa 16.07.2014 21:44, RE: RS?
Zvirak napsal:
Jen jsem chtěl poukázat, že ostatní automobilky nabízí podobně výkonné motorizace jako "standartní". V tom je ten vtip.. Ono totiž těch 220 koní neni nic výjimečnýho. A to nemluvim o zbytku auta


Octavia má prostě k dispozici nejsilnější motor 2.0 TSI ,tak trochu upravili a líp naladili podvozek,udělali drobné kosmetické úpravy a dali tomu označení rs,auto se podle všech testů povedlo,cena také není špatná,tak o co jde?Už škoda 110 R,rozhodně výkonem nevynikala a bylo to krásné auto.
reagovat
Radek
počet příspěvků9
datum registrace10.05.2007
Úterý 22.07.2014 11:46, Focus ST a RS
Fanda: myslím že zvirakovi šlo o ten přídomek RS. Focus ST nemá v názvu RS Focus RS má v názvu RS, ten ale redaktoři s octávií neporovnávali protože by to nemělo cenu Tam už je to opravdové RS a ne jen marketing...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.