0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia I - radíme s nefunkční klimatizací

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2012 10:43, spínání kompresoru
Nevěděli byste, na čem všem závisí četnost spínání a doba, po kterou je kompresor zapnutý (u manuální klimy; uvažuju konst. otáčky motoru/kompresoru, ventilátoru v kabině a venkovní teplotu). Běží kompresor pořád, dokud ho "neodstaví " čidlo proti zamrznutí výparníku (nebo může při běhu i kolístat tlak na vsupu kompresoru)?
Dá se tedy spínání (za cenu menšího chlazení) omezit tím, že např. snížím otáčky větráku v kabině, popř. přivřu přívod vzduchu z venku (takže bude částečně fungovat vnitřní cirkulace)? Nebo to nemá takový vliv?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2012 18:03, RE: spínání kompresoru
honzad8 napsal:
Nevěděli byste, na čem všem závisí četnost spínání a doba, po kterou je kompresor zapnutý (u manuální klimy; uvažuju konst. otáčky motoru/kompresoru, ventilátoru v kabině a venkovní teplotu). Běží kompresor pořád, dokud ho "neodstaví " čidlo proti zamrznutí výparníku (nebo může při běhu i kolístat tlak na vsupu kompresoru)?
Dá se tedy spínání (za cenu menšího chlazení) omezit tím, že např. snížím otáčky větráku v kabině, popř. přivřu přívod vzduchu z venku (takže bude částečně fungovat vnitřní ...
U automatické klimy by měl spínat tak aby udržel nastavenou teplotu a u manuální, když je zapnutá. takže u automatické asi bude nejvíc záležet na kontrastu teplot a taky prohřívání interiéru. Ale tohle bych neřešil, od toho je to automat....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 04.07.2012 21:26, Elektromagnetická spojka
Měl jsem na bývalém autě Octavia I stejny problem a byla to elektromagneticka spojka klimakompresoru.Měl jsem přerušené vinutí na elektromagnetu.Odpoj konektor na klimakompresoru co vede do elektromagnetu a změř odpor vinutí.Elektromagnetická spojka se da vyměnit samostatně.Origoš stojí kolem cca 4tis kč ale da se koupit i náhrada made in Čina za cca 1tis kč.Já koupil na doporučení čínu a fakčí bez problému.Při výměně musíš zhodit kolo před spolujezdcem a oddělat plastové kryty aby jsi se dostal k te spojce.Zhodiš kliňak a provedeš výměnu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.