0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia RS Combi TDI - Sportování s naftou

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 06:03, Benzin vs diesel!
Nemuzu si pomoct,ale nafta do takoveho auta proste nepatri!
RS ma byt na sportovnejsi svezeni a na to by se melo kupovat,tim padem zbytecne nezatezovat predni napravu naftovym motorem!
RS a benzin-to jde k sobe!
Jinak stejne jako u Fabky RS,dali tam debilni motor 1.9TDI 130PS!Na tak male auto neumereny motor,proc tam nedali 1.8T?
Jak pisu,kdyz RS tak jen a pouze benzin!Na sportovni svezeni patri benzin a nehledi se na spotrebu!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 08:24, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
Nemuzu si pomoct,ale nafta do takoveho auta proste nepatri!
RS ma byt na sportovnejsi svezeni a na to by se melo kupovat,tim padem zbytecne nezatezovat predni napravu naftovym motorem!
RS a benzin-to jde k sobe!
Jinak stejne jako u Fabky RS,dali tam debilni motor 1.9TDI 130PS!Na tak male auto neumereny motor,proc tam nedali 1.8T?
Jak pisu,kdyz RS tak jen a pouze benzin!Na sportovni svezeni patri benzin a nehledi se na spotrebu!!!
Neoslnil mne ten vykon na "Sportovni octavii" Jeste kdyz se doctu ze se motor chova podobne jako jeho brachove 1.9TDI. Octavka TDI - RS za tu cenu tak nevim jestli se to oplati. Ale je to schopne auto:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 10:10, Sportovní
Tak úvodem,jsem rád,že mě redakce nesklamala a zase před vánocama chválíme "Škodulu".Tak a teď k věci,mám stejný názor na umístění nafty do sportovního auta,je pak zbytečně těžké a to má vliv na jízdní vlastnosti,takže tam podle mě nepatří a k ceně ? To bych napsal jen asi toto sporťáky si většinou kupují mladí lidé kteří se potřebují vyřádit a dát tolik peněz za takové auto,no to prostě hlava nebere.Ale nikomu svůj názor nevnucuju,jo a onehdy jsem byl svědkem jak Fábii RS ujel na dálnici obyčejný Kadett Gsi 2,0 asi tak 15let starý, co k tomu dodat.Tak a teď do mě !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 10:13, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
Nemuzu si pomoct,ale nafta do takoveho auta proste nepatri!
RS ma byt na sportovnejsi svezeni a na to by se melo kupovat,tim padem zbytecne nezatezovat predni napravu naftovym motorem!
RS a benzin-to jde k sobe!
Jinak stejne jako u Fabky RS,dali tam debilni motor 1.9TDI 130PS!Na tak male auto neumereny motor,proc tam nedali 1.8T?
Jak pisu,kdyz RS tak jen a pouze benzin!Na sportovni svezeni patri benzin a nehledi se na spotrebu!!!
Zigi, příště trochu pozornosti, souhlasím, že do RS nepatří nafta, ale sem nedali 96kW/130PS, ale 125kW/170PS, což není zase tak málo, ale pořád je to nafta..Mně by se tam taky víc líbil z produkce VW 1.8T 132 nebo nejlépe 165kW z TT, ale na to asi není kombík zase až tak stavěný..Jinak 125kW nafta to nemusí být vůbec špatné svezení, předpokládám že má větší točivý moment než by měl třeba 132kW nebo 110kW..Ale ta cena bude určitě úplně šílená..asi taková, za kterou se dá pořídit zánovní Impreza:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 10:40, RS
Ja osobne jsem rad, ze octavia nabizi oba motory, u fabie RS byla nafta zklamanim protoze nebyl na vyber benzin, ale u octavie jsem rad, ze priznivec nafty si muze sahnout po nafte, clovke milujici otacky sahne po benzinu. myslim ze nafta neni nejvhodnejsi, ale ja osobne byc sel do nafty, mam rad styl jizdy s naftaky. Ted mam doma benzin, ma to vyhody i nevyhody, ale pristi auto bude urcite naftove. Pro nekoho kdo treba nejede hodne km a nafta se mu vyplati oceni i tuto volbu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 10:56, RE: RS
Martin napsal:
Ja osobne jsem rad, ze octavia nabizi oba motory, u fabie RS byla nafta zklamanim protoze nebyl na vyber benzin, ale u octavie jsem rad, ze priznivec nafty si muze sahnout po nafte, clovke milujici otacky sahne po benzinu. myslim ze nafta neni nejvhodnejsi, ale ja osobne byc sel do nafty, mam rad styl jizdy s naftaky. Ted mam doma benzin, ma to vyhody i nevyhody, ale pristi auto bude urcite naftove. Pro nekoho kdo treba nejede hodne km a nafta se mu vyplati oceni i tuto volbu
jo je fajn že je možnost volby, nicméně nevím jestli bych si naftu pořídil.OII Rs jsem měl na 3 dny půjčenou (děláme pro škodovku) a tdi jede moc pěkně, jen to buď jede moc nebo vůbec-do 2000ot díra pak kopanec. těžkej čumáík je dost znát.někomu to ale stačit a vyhovovat bude. je to docela fajn auto, jen se nesmí očekávat neočekávatelné.jak jsem řekl jede to pěkně a na okresce se pružnost dá využívat ažaž ale zarazila mě spotřeba.kus kterým jsem jezdil měl najeto 9000km a spotřeba při rychlejším ježdění šla přes 10l /100km a to jsem přitom nejel zdaleka na plno.jinak jsem jezdil kolem 7,5-8l.kolega říkal že to protáhl někde na železný brod a ukazovalo to 16,5l/100km což je dost na to aby člověk uvažoval o benzínu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 11:21, RE: RS
mirek napsal:
jo je fajn že je možnost volby, nicméně nevím jestli bych si naftu pořídil.OII Rs jsem měl na 3 dny půjčenou (děláme pro škodovku) a tdi jede moc pěkně, jen to buď jede moc nebo vůbec-do 2000ot díra pak kopanec. těžkej čumáík je dost znát.někomu to ale stačit a vyhovovat bude. je to docela fajn auto, jen se nesmí očekávat neočekávatelné.jak jsem řekl jede to pěkně a na okresce se pružnost dá využívat ažaž ale zarazila mě spotřeba.kus kterým jsem jezdil měl najeto 9000km a spotřeba při rychlejším...
To je dost zajimavy postreh a ta spotreba je fakt humac.Myslim ze spotreby vyse vykonnych benzinu a naftovych motoru se dost vyrovnava!
Kdyz sportovni svezeni,jedine benzin!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 11:58, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
Nemuzu si pomoct,ale nafta do takoveho auta proste nepatri!
RS ma byt na sportovnejsi svezeni a na to by se melo kupovat,tim padem zbytecne nezatezovat predni napravu naftovym motorem!
RS a benzin-to jde k sobe!
Jinak stejne jako u Fabky RS,dali tam debilni motor 1.9TDI 130PS!Na tak male auto neumereny motor,proc tam nedali 1.8T?
Jak pisu,kdyz RS tak jen a pouze benzin!Na sportovni svezeni patri benzin a nehledi se na spotrebu!!!
pro chytraky co si nedokazi predstavit naftu ve sportovnim aute (:
http://www.auto.auto-news.cz/Vznetove-Audi-R10-TDI-triumfovalo-v-Sebringu-12006-10-1
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 12:58, RE: Benzin vs diesel!
jaykay napsal:
pro chytraky co si nedokazi predstavit naftu ve sportovnim aute (:
http://www.auto.auto-news.cz/Vznetove-Audi-R10-TDI-triumfovalo-v-Sebringu-12006-10-1
Dík za poučení,to je závodní speciál jestli se nemýlím,nebo se mýlím ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 13:07, RE: Benzin vs diesel!
Tonny. napsal:
Dík za poučení,to je závodní speciál jestli se nemýlím,nebo se mýlím ?
To neres,nekdo to asi vzal hodne z vostra!
Preci jen tady davat Audi R10 je trosku jina liga
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 13:22, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
To neres,nekdo to asi vzal hodne z vostra!
Preci jen tady davat Audi R10 je trosku jina liga
Haha porovnávat závodní auto Audi s timhle??
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 13:23, RE: Benzin vs diesel!
Zed napsal:
Haha porovnávat závodní auto Audi s timhle??
To je jak porovnavat M5 s Octavii RS 2.0TFSI)))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 15:07, RE: Sportovní
Tonny napsal:
Tak úvodem,jsem rád,že mě redakce nesklamala a zase před vánocama chválíme "Škodulu".Tak a teď k věci,mám stejný názor na umístění nafty do sportovního auta,je pak zbytečně těžké a to má vliv na jízdní vlastnosti,takže tam podle mě nepatří a k ceně ? To bych napsal jen asi toto sporťáky si většinou kupují mladí lidé kteří se potřebují vyřádit a dát tolik peněz za takové auto,no to prostě hlava nebere.Ale nikomu svůj názor nevnucuju,jo a onehdy jsem byl svědkem jak Fábii RS ujel na dálnici obyčej...
Tak toho kadeta GSi jsem kdysi měl a věřím tomu že té čoudící fábii ujel-má totiž 110KW a je velmi lehký a letí jak z praku.dostal jsem ho na tachometrových 230kmh.nechtel bych v něm ale bourat-bezpečnost=0
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 15:30, RE: Sportovní
bruno napsal:
Tak toho kadeta GSi jsem kdysi měl a věřím tomu že té čoudící fábii ujel-má totiž 110KW a je velmi lehký a letí jak z praku.dostal jsem ho na tachometrových 230kmh.nechtel bych v něm ale bourat-bezpečnost=0
Já měl na začátku 90tých let 3dveřa 2,0 Gsi a šel jsem s ním 2x přes střechu do pole asi ve 130 a odnesla to jen zlomená ruka a pár modřin,na tehdejší dobu to co se týče bezpečnosti při tehdejších normách a předpisech bylo celkem v pohodě.Akorát některé starší Gsi neměly kotouče vzadu a to byl pak problém je ubrzdit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 21:06, RE: Benzin vs diesel!
Zed napsal:
Haha porovnávat závodní auto Audi s timhle??
neeee nekdo tady tvrdil, ze do sportaku jedine benzin, tak kdyz muze Audi dat do specialu na LeMans naftu, tak proc by ji nemohla mit take Octavka RS? Nemelo to byt porovnani aut, ale ukazka toho, ze i na okruhu tece nafta. Navic kdyz porovnam motoricky O1 RS 1,8T 132kW a O2 RS TDI, volim O2 RS TDI.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 21:52, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
Nemuzu si pomoct,ale nafta do takoveho auta proste nepatri!
RS ma byt na sportovnejsi svezeni a na to by se melo kupovat,tim padem zbytecne nezatezovat predni napravu naftovym motorem!
RS a benzin-to jde k sobe!
Jinak stejne jako u Fabky RS,dali tam debilni motor 1.9TDI 130PS!Na tak male auto neumereny motor,proc tam nedali 1.8T?
Jak pisu,kdyz RS tak jen a pouze benzin!Na sportovni svezeni patri benzin a nehledi se na spotrebu!!!
Prostě a jednoduše protože 1.se ten motor do Fabie nevejde. 2. kolik lidí by to koupilo. Stačí?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 19.12.2006 23:55,
Nafta patří do kamen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.12.2006 05:58, RE: Benzin vs diesel!
anonymous napsal:
Prostě a jednoduše protože 1.se ten motor do Fabie nevejde. 2. kolik lidí by to koupilo. Stačí?
Tak to se pletes chlapecku,hodne kluku ma ten motor zabudovany ve fabce a s 100% presnosti ti muzu rict,ze je mensi nez 1.9TDI 74kw!
A navic,kdyz se chce,vsechno jde!
No jinak myslim ze za 1.!By cena byla nizsi nez u 130PS TDI a tim padem i vic zajemcu,jelikoz pak uz by to byl maly hot hatch))

To Pola:Nafta nepatri do kamen,i do aut,ale ne do zavodaku a sportaku!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.12.2006 13:18, RE: Benzin vs diesel!
zigi napsal:
Tak to se pletes chlapecku,hodne kluku ma ten motor zabudovany ve fabce a s 100% presnosti ti muzu rict,ze je mensi nez 1.9TDI 74kw!
A navic,kdyz se chce,vsechno jde!
No jinak myslim ze za 1.!By cena byla nizsi nez u 130PS TDI a tim padem i vic zajemcu,jelikoz pak uz by to byl maly hot hatch))

To Pola:Nafta nepatri do kamen,i do aut,ale ne do zavodaku a sportaku!
A jakej máš názor na tohle?

http://www.novinky.cz/auto/paris06/dieselove-audi-q7-sprintuje-jako-porsche_95436_r2bs7.html
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 20.12.2006 23:33, RE: Benzin vs diesel!
Passat napsal:
A jakej máš názor na tohle?

http://www.novinky.cz/auto/paris06/dieselove-audi-q7-sprintuje-jako-porsche_95436_r2bs7.html
Nafta už i do RS určitě patří.. Ale hlavně, obvzláště v té modré a kombi je to nádherný auto. Podle mě jedno z nejhezčích vůbec...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.