0
zpět
 

diskuze k tématu: Toyota Corolla Verso nebo Ford C-Max?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, japonská vozidla, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 08:29, rada
Co se týče Cmaxu, tak 1,6 super motor, ale bohužel v kombinaci s absolutně krátkou převodovkou. Hodí se super do města a maximálně příměstský provoz, ale na dálnici Vás i při předpisové 130 sežere. I pětka je stašně krátká bohužel. Silnější 1,8 nebo dokonce 2,0i takřka mezi ojetinami nenajdete.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 13:05, rada
No nejsem sice odbornik, ale shodou okolnosti jsem mel moznost jezdit obema zminenymi auty a ja bych se nerozhodoval ani 1 vterinu. Rozhodne Verso - duvod? Jak rikam jen na zaklade kratke zkusenosti laika - Verso mi pripadalo ze ma lepsi jizdni vlastnosti (min se naklani), lepsi vyhled s auta, rozhodne lepsi (a hezci) zpracovani interrieru, lepsi vybava. A pokus se nepletu tak ve verzi kterou jsme jel bylo mozne zaradit dodatkove 2 sedacky, takze rozsirit na 7 mist. Co se tyce spolehlivosti, tak celkove Toyota ma povest spolehlivych aut (odmyslime li si posledni stvanici s pedaly) na rozdil od Fordu. No proste pro mne v danem pripade je volba naprosto jasna.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 13:35, rada
Druhá stránka věci je ta že zde na TC při zadání kriterií Corolla verso benzín do 200tKč bych výsledek napočítal málem na jedné ruce. Proti Cmaxům kterých je přehršel a ve stejné cenové hladině cca o 3 roky mladší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 14:49, rada
IMHO bych doporučil Mondeo. Místa je tam víc než v Cmaxu, kufr to má větší než CMax, jezdí to líp než CMax a je to levnější než CMax.
Pro rodinu s dvěma dětma ideální a i tři děti se do toho v pohodě vlezou. To do CMaxu dáš kočár (jestli se vejde, spíš na vejšu) a stěží něco dalšího.
CMax je dobrej pokud chceš max ve dvou vozit rozměrnej náklad, kterýmu vyhovuje čtvercová díra do kufru (např. barely nastojato, jinak mě nic nenapadá, na jízdní kolo je kufr stejně krátkej?). Pro rodinu je to auto dost malý, o něco vyšší strop nezachrání to, že to je nižší střední...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 17:56, rada
rozhodně Toyota,kvalitativně se nedá srovnávat s nějakým Fordem...viz
http://tipnanakup.bezpecnyobchod.cz/index.php/tuv-testy-spolehlivosti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 18:05, rada
To nedá, souhlasim. Ale taky se cena toyoty nedá srovnat s cenou forda Za ty samý peníze bude toyota nejmíń o ty tři roky starší a to tu spolehlivost trochu srovná...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 28.06.2010 20:34, rada
Ahoj,Verso je určitě super auto,ale za ty peníze bude opravdu min.o 3 a více roky starčí než c-max .A každý náhradní dil Vas bude stát daleko více než na Forda.
Osobně za ty peníze bych šel do toho C-maxe a asi do nafty 1.6tdci.ghia.
Přeji dobrou volbu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.06.2010 07:34, rada
Kup si Mazdu 6 , je veliká co do obsahu kufru a prostoru pro cestující. Držák po technické stránce a fantastické jízdní vlastnosti na českých okrskách. Brácha ji má s plynem, spotřeba jen do 9 litrů a vůbec jí nešetří. Jo je to hold poctivéj a kvalitní Japonec, za který rádi připlatíte vyšší pořizovací cenou, což se Vám odmění z pocitu radosti řídit spolehlivý vůz na 1. příčce spolehlivosti ojetých vozů podle TUV.
JEDINĚ MILÁČEK VŠECH ŘIDIČŮ MAZDA 6!!! ( ovšem řídit a vozit si prdel je rozdíl)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.06.2010 09:00, rada
Jeden tip na libovku je tu: http://www.auto-re.cz/moto/toyota-corolla-verso-1-8-vvti-sol-7-mist-detail_272
Je to sice hezký auto, ale za 200 litrů nebude v odpovídajícím stavu.
Obávám se, že vybírat mezi C-Max a Corollou je dost obtížné s ohledem na PC nových aut.Za sebe bych vybral asi paradoxně Forda, i když Toyotě věřím více, ale beru to tak, že co ušetřím na poř. ceně, a něco nutně dám do servisu, jsem furt v plusu a následně se Ford prodá dost dobře, protože bude levný.
Jen než C-maxe bych volil Mondeo, které je po všech stránkách univerzálnější (více místa pro posádku, kufr srovnatelný a hlavně, v Mondeu bude lepší nabídka. Jako motorizaci bych zvolil 2,0l benzín, ale ten se v ojetinách vyskytuje velmi zřídka, i když kamarádovy zkušenosti s 1,8 jsou dost dobré a spotřeba přijatelná (kolem 8/100 v 1 osobě). Pozor je třeba dát na korozi spodní vnitřní hrany zadních dveří a i další místa, která se u Forda objevují, typyicky ale u ročníků 2003,max4, a starších.
Mazda 6 je výtečná volba, jen bohužel pro normální lidi )tedy ne ty, co mají známého garážníka) zásdně dražší na servisu, než Ford. Srdce by řeklo M6, ale rozum by řekl radši Ford.
K otázce - 1,6 je opravdu slabá i pro Focuse, pokud se má jezdit dálniční provoz (vysoké otáčky = vysoká spotřeba).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 29.06.2010 11:05, rada
Statistikama TUV bych se neoháněl - na nich je vidět, kolik chyb měli auta, co tam dojely, ale už ne ty, co tam ani nedojely. Navíc mazdu si kupujou spíš lidi, co se o auto staraj, takže ta přijede na TUV daleko spíš Ok. Nicméně i přes to souhlasim, že je mazda spolehlivější. Za stejný peníze bude sice o dva roky starší, ale tady to japonská spolehlivost vyrovná.
Co se týče užitnejch vlastností, tak rozhodně nesouhlasim, že CMax má stejnej kufr jako Mondeo. Má ho menší a ještě k tomu "na vejšku". Mazda má kufr někde mezi těmadle dvěma, blíž ale k mondeu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.06.2010 12:24, rada
ford nie, servis je strašný. za 2 roky som nechal v mondeu 120 000 Kč. nikdy viac. ak nechcete plakať nad tým čo ste to kúpil, zabudnite na ford. Japonca Vám schvaľujem, dobrá kúpa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.06.2010 15:15, rada
pro mao: Možná by stálo za to uvést, jestli to náhodou nebylo naftové Mondeo. Protože pokud ne, tak nevím, co by se na benzínovém muselo pokazit, aby to stálo 120 tisíc, a to by mě opravdu zajímalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 30.06.2010 16:05, rada
tlmiče 2x - originály odišly po 20000 Km v Prahe (veľmi sa čudovali ale je to tak), silenbloky + tyčky stab. 1 krát, 5 x riešené pridieranie zadných bŕzd (3 x autorizák, 2 x garážisti), 5000 Km po druhej výmene tlmičov praskal pružina (vraj bežné - 3 krát menené tlmiče v predu v priebehu 60 000 Km - trocha sila) . Len zadné brzdy ma dohromady stáli 25000 Kč (človek si vraví že to dá odborníkom - ach ja naivka) a závada neodstránená. vždy sa dušovali že je to ok, nebolo. proste ob 3 mesiace v servise. to auto má fantastický podvozok a vnútorný priestor, ale spracovanie katastrofa. Vždy pazvuky (stále to riešili a keď odstránili, vznikli nové). proste na forda ma už nikto nenahovorí. a búrané to nebolo - chvíľu som s autami robil, tak úplný laik nie som. Proste pokladnička na peniaze. dnes mám mazdu 3 a max. pokojnosť - okrem pravidelných prehliadok servis nevidela
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.07.2010 07:10, rada
pro mao: Nechci to zpochybňovat, ale obvyklé to není.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 01.07.2010 09:21, rada
Jo tak jedno mondeo naftové jsme měli také do nedávna ve firmě. Při prodeji najeto 290tkm,
tlumiče měněny 1x
pružina teké praskla při cca 260tkm (mění se obě)
jinak nějaký ten silentbok atd.
V případě Maoa bych si tipnul ač si myslí že je znalec že auto si před ním párkrát dalo pana x orel na louce nebo je chyba ve spojení mezi volantem a pedálama.
Ještě mě tak napadá nebyl ten autorizovaný servis Frolík Rataj?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 07:57,
Opět pan Herna doporučil motor 1,6i do Cmaxe, ale opoměl zmínit to na co jsem již poukazoval. Motor je to perfektní ale co je to platné ve spojení s tragickou převodovkou hodící se akorát do města.
Pří dálníčních přesunech 13-140km/h žere 10-12litrů. Má šíleně krátkou 5-ku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 08:28, MPV
Před půl rokem jsem také zvažoval zda koupit Verso nebo C-Max. Nakonec jsem natrefil na pěkný kousek VW Touran a koupil ho. Jsem velice spokojen. Doporučuji zvážit i tuto možnost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 09:59, Verso
Suhlas Valnoha, Verso 1,8 95kW dialnica - tempomat 130 km/h 2 dospeli,3 deti, plny kufor, trasa Stuttgart - Linz - spotreba 7,5. Verso no problem, C Max (znamy) riesi stale nejake drobnosti, vrzga spojkovy pedal, lozisko, elektrika a pod. (zatial neostal stat).
Taky Touran, no ... najporuchovsie (Auto bild test 100 tkm - posledne miesto), ale urcite najpraktickejsi, aj ked sedaky nie su podla mojej rite.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 10:26, RE: Verso
VSOP01 napsal:
Suhlas Valnoha, Verso 1,8 95kW dialnica - tempomat 130 km/h 2 dospeli,3 deti, plny kufor, trasa Stuttgart - Linz - spotreba 7,5. Verso no problem, C Max (znamy) riesi stale nejake drobnosti, vrzga spojkovy pedal, lozisko, elektrika a pod. (zatial neostal stat).
Taky Touran, no ... najporuchovsie (Auto bild test 100 tkm - posledne miesto), ale urcite najpraktickejsi, aj ked sedaky nie su podla mojej rite.
Já nehanil Cmax jako celek jeden jsem koupil ženě ale 2,0tdci, žádnej stěhovák to není, ale rodina se do něj vejde.
Zmínil jsem jen neustále doporučovanej motor 1,6i. Zřejmě konkrétně v Cmaxu s ním nikdo nejel jinak by si opravdu všimnul extrémě krátké převodovky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.07.2010 10:50, RE: Verso
Valnoha napsal:
Já nehanil Cmax jako celek jeden jsem koupil ženě ale 2,0tdci, žádnej stěhovák to není, ale rodina se do něj vejde.
Zmínil jsem jen neustále doporučovanej motor 1,6i. Zřejmě konkrétně v Cmaxu s ním nikdo nejel jinak by si opravdu všimnul extrémě krátké převodovky.
Ja som to pochopil, ja som tiez nehanil CMax (sam som chvilu chcel), len ze je ta poruchovost vyssia (inak je CMax vcelku prijemne auto - az na tu palubovku). Znamy moze dolozit doklady o servise + predpis na psycholeptiká
Touran je podla mna velka loteria, aky kus chytis. To percento "uspechu" je pri VW je dnes dost vysoke.
Aby som si hubu len o VW neotieral, tak musim napisat, ze Verso Diesel 2,2 DCAT ostal visiet 2x na ceste pri teste na 100 tkm. DPF a s tym spojene problemy.
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.