0
zpět
 

diskuze k tématu: Golf IV s motorem TDI, nebo SDI?

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 06:03,
ani jeden
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 07:24, ani sdi a ni td ale GOLF III citySTROMer
http://electroauto.sweb.cz/golf3_citystromer.html
kampak se podely vsechna tato auto, mne by do mesta stacilo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 08:07, cena váhy vzduchu
Nevím, kde přišli autoři recenze na to, že váha vzduchu stojí devět tisíc??? Dnes již není problém sehnat novou kolem dvou tisíc...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 08:43, TDI vs SDI
U TDIcka na rok 2000 a najeto 86500km je nejspis zrejme blud a km stoceny alespon o 50t km.Pochybuji ze si nekdo koupi TDI a jezdi cca 15t km rocne.To radsi benzin nebo SDI.
Jezdi-li clovek malo (cca do 10t km rocne),tak doporucuji benzin nebo SDI,coz se urcite vyplati mnohem vic vzhledem k porizovaci cene nez TDI,ktere se vyplati fakt pri vysokych rocnich najezdech!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 09:44, RE: cena váhy vzduchu
A4 napsal:
Nevím, kde přišli autoři recenze na to, že váha vzduchu stojí devět tisíc??? Dnes již není problém sehnat novou kolem dvou tisíc...
Cena 9 tis je asi original VW, jinak ja zase nemuz usehant vahu pod 3 tis, kde jsi sehanl za 2 tis tu vahu? jde i na seata TDI 81kw? Myslim stary Toledo, ma original z vyroby vahu Pierburg (novejis maji uz Bosch)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 10:08, RE: TDI vs SDI
zigi napsal:
U TDIcka na rok 2000 a najeto 86500km je nejspis zrejme blud a km stoceny alespon o 50t km.Pochybuji ze si nekdo koupi TDI a jezdi cca 15t km rocne.To radsi benzin nebo SDI.
Jezdi-li clovek malo (cca do 10t km rocne),tak doporucuji benzin nebo SDI,coz se urcite vyplati mnohem vic vzhledem k porizovaci cene nez TDI,ktere se vyplati fakt pri vysokych rocnich najezdech!!
Zas radis vsem co si maji koupit kdyz nekdo udela 15 tkm rocne nemuze mit tdi?Je to kazdeho osobni vec koukni na toho golfa pokud ovsem foto je orig. pripada ti ta modra barva jako barva auta na kterem se vozi podnikatel ktery dela 40 tis. rocne?mne ne takova barva je pro stare dedky co chtejji golfa nebo pro toho kdo chce ojety auto a nema na vyber.Nerikam ze to neni divne ty km ale ty ses snad pesimista nebo proste jen musis furt drbat do koncernu VW.Klidne to muze byt i orig .km protoze ne kazdy golf tdi se prodaval jenom lidem co najedou za 3 roky 120 tis.Ale ty by jsi urcite zavedl zakon aby se TDI prodavalo jen pro lidi s najezdem min 25 tis rocne.Treba ja sem videl octavii 1,4 16v r.v. 2005 a ted ma 150000 je to jedno jestli benzin nebo diesel kdo chce jezdit udela to samy na benzinu co na tdi-stoci tacho.Byl bych rad kdyby si nebyl tak zaujaty.P.S. na tuto temu typuji tak kolem 100 prispevku minimalne bude mastenice:)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 10:11, RE: TDI vs SDI
Beng napsal:
Zas radis vsem co si maji koupit kdyz nekdo udela 15 tkm rocne nemuze mit tdi?Je to kazdeho osobni vec koukni na toho golfa pokud ovsem foto je orig. pripada ti ta modra barva jako barva auta na kterem se vozi podnikatel ktery dela 40 tis. rocne?mne ne takova barva je pro stare dedky co chtejji golfa nebo pro toho kdo chce ojety auto a nema na vyber.Nerikam ze to neni divne ty km ale ty ses snad pesimista nebo proste jen musis furt drbat do koncernu VW.Klidne to muze byt i orig .km protoze ne k...
)))
Pobavil,jinak typuji taky pekny hadavy pokec)))
JInak uznavam,ze nejsem koncernak a nikdy nebudu.Predrazeny koncernovy auta bych nechtel,zbytecne vyhozene penize,ktere se daj investovat mnohem lip
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 10:25, RE: TDI vs SDI
zigi napsal:
)))
Pobavil,jinak typuji taky pekny hadavy pokec)))
JInak uznavam,ze nejsem koncernak a nikdy nebudu.Predrazeny koncernovy auta bych nechtel,zbytecne vyhozene penize,ktere se daj investovat mnohem lip
Kazdy ma svoje oblibeny.Tak jak ty ses blazen do oplu tak mnoho lidi oblibuje VW koncern kazdy at si koupi co chce je to prodrazene to nikdo nerika ale z dovozu se da za slusny penize prinest slusny vozitko i koncernovy.Ale mne je to deset at si koupi treba i skladacku kdo te chce odrbat o penize ten to udela vsechno se da zamaskovat krome odpileny strechy toho by si snad nekdo vsimnul.Ale ja se ted tesim co tady vypukne kazdej sem bude psat at si koupi japonce, francouze,itala a konec koncu kazdy kdo bude psat co je jakej stroj je spokojenej s octavkou co ma doma a hotovka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 10:58, RE: TDI vs SDI
zigi napsal:
)))
Pobavil,jinak typuji taky pekny hadavy pokec)))
JInak uznavam,ze nejsem koncernak a nikdy nebudu.Predrazeny koncernovy auta bych nechtel,zbytecne vyhozene penize,ktere se daj investovat mnohem lip
Pico, Zigi, uz jdi s tema svyma predpotopnima nazorama do prdele. My uz je vsichni zname, berem je na vedomi, protoze je zrejme, ze vychazis z vlastni omezene zkusenosti a nuloveho rozhledu a predevsim nadhledu. Kup si to TDIcko s 81 kW, sedni si do nej, a jed do prdele. Ta totiz nemaj pripojku na internet a budes mezi svyma. Nazdar.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 11:03, RE: TDI vs SDI
Beng napsal:
Kazdy ma svoje oblibeny.Tak jak ty ses blazen do oplu tak mnoho lidi oblibuje VW koncern kazdy at si koupi co chce je to prodrazene to nikdo nerika ale z dovozu se da za slusny penize prinest slusny vozitko i koncernovy.Ale mne je to deset at si koupi treba i skladacku kdo te chce odrbat o penize ten to udela vsechno se da zamaskovat krome odpileny strechy toho by si snad nekdo vsimnul.Ale ja se ted tesim co tady vypukne kazdej sem bude psat at si koupi japonce, francouze,itala a konec koncu k...
Ne ne,nejsem blazen do Oplu,mam prvni a jsem zvedavej na nej,pred tim jsem mel 3x Itala a byl jsem vzdy spokojenej.Je to vzdy:Jaky si to udelas,takovy to mas.Kdyz seres na jakykoliv auto,vzdy se ti neco posere.Kdyz mu davas pravidelnou udrzbu,odstranujes ruzne drobnosti,pak je spolehlive uplne vsechno (Teda kdyz nenarazis na patecni kus))))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 11:04, RE: TDI vs SDI
Antivulva napsal:
Pico, Zigi, uz jdi s tema svyma predpotopnima nazorama do prdele. My uz je vsichni zname, berem je na vedomi, protoze je zrejme, ze vychazis z vlastni omezene zkusenosti a nuloveho rozhledu a predevsim nadhledu. Kup si to TDIcko s 81 kW, sedni si do nej, a jed do prdele. Ta totiz nemaj pripojku na internet a budes mezi svyma. Nazdar.
Psat sproste dokaze jen clovek ducha mdleho rozumu!
PS:nepotrebuji pripojku na WI-FI)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 11:09, RE: TDI vs SDI
zigi napsal:
Psat sproste dokaze jen clovek ducha mdleho rozumu!
PS:nepotrebuji pripojku na WI-FI)
"Kdyz seres na jakykoliv auto,vzdy se ti neco posere." Vis co moralisto? Seres si do huby. Gratuluju k wi-fi, to uz ses tedka velkej kluk, kdyz mas Astru a wi-fi. Jeste si sezen zenskou a bude z tebe chlap.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 11:17, RE: TDI vs SDI
Antivulva napsal:
"Kdyz seres na jakykoliv auto,vzdy se ti neco posere." Vis co moralisto? Seres si do huby. Gratuluju k wi-fi, to uz ses tedka velkej kluk, kdyz mas Astru a wi-fi. Jeste si sezen zenskou a bude z tebe chlap.
Bavis me cim dal vic,co dalsiho ze sebe vyzvyknes?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 12:44, RE: TDI vs SDI
zigi napsal:
U TDIcka na rok 2000 a najeto 86500km je nejspis zrejme blud a km stoceny alespon o 50t km.Pochybuji ze si nekdo koupi TDI a jezdi cca 15t km rocne.To radsi benzin nebo SDI.
Jezdi-li clovek malo (cca do 10t km rocne),tak doporucuji benzin nebo SDI,coz se urcite vyplati mnohem vic vzhledem k porizovaci cene nez TDI,ktere se vyplati fakt pri vysokych rocnich najezdech!!
U nás ve firmě je pevně daná strategie, že se kupují jen auta z "koncernu" a v naftě. Máme proto samá TDI, i když některá z nich jsou pro řídící pracovníky, co jezdí jen z domova do práce 5-10 km denně... Tihle lidé mají nárok na nové, když už je to auto odepsané (tj. po 4 letech). Dopočítejte si ten nájezd km sami. Neptejte se mně, proč se zbavujeme aut, která jsou akorát tak "zajetá" a v nejlepší kondici. Prostě je to takový vnitřní předpis... Pak že se nedá koupit dobrá ojetina od firmy. Sám jsem svého času koupil takovou felicii (od jiné firmy, v benzínu) a dodnes toho nelituji - na pravidelném servisu nikdo nešetřil, všechno podloženo doklady, kastle byla po 5,5 letech ještě v záruce, takže šly vyreklamovat notoricky známé rezaté 5. dveře.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 16:11, RE: bez předmětu
anonym napsal:
ani jeden
Pokud by jsem si musel vybrat z těchto dvou Golfů, volil by jsem to SDI.
pro SDI
1. Oproti tomu druhému (sice TDI) má o dva airbagy víc.
2. Moc nevěřím uváděným km u toho TDIčka, ale možné to je.
3. Stříbrná barva je naprosto nenáročná na údržbu.
4. Nezanedbatelná finanční úspora při nákupu.
pro TDI
1. Živější a pružnější motor.
2. Elektrony.
3. Sportovní tříramenný volant.
4. ASR.
Každopádně to je jen můj názor na tyto dvě konkrétní auta.
Osobně by jsem volil něco jiného. Pokud uvažujete o autě za 150 - 210 ticíc korun, určitě požadujte 4 airbagy. Sice s elektronama uděláte větší parádu, ale ty dva pytle navíc Vám třeba zachrání život.
Nevím jak moc budete auto využívat, ale pokud najezdíte málo a nemáte naftu levněji, určitě stojí za to se podívat po benzínu který se vejde do nižší sazby povinného ručení. U Vámi požadovaného Golfu třeba 1,6 (100 koní).
Přeji dobrou ruku při výběru!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 16:34, RE: bez předmětu
Tomas916 napsal:
Pokud by jsem si musel vybrat z těchto dvou Golfů, volil by jsem to SDI.
pro SDI
1. Oproti tomu druhému (sice TDI) má o dva airbagy víc.
2. Moc nevěřím uváděným km u toho TDIčka, ale možné to je.
3. Stříbrná barva je naprosto nenáročná na údržbu.
4. Nezanedbatelná finanční úspora při nákupu.
pro TDI
1. Živější a pružnější motor.
2. Elektrony.
3. Sportovní tříramenný volant.
4. ASR.
Každopádně to je jen můj názor na tyto dvě konkrétní auta.
Osobně by jsem volil něco jiného. Pokud uvažujete o autě...
Souhlas, v tomto konkrétním případě bych se taky rozhodl pro SDI. Ten rozdíl ve výkonu je menší, než rozdíl v Kč, takže jasná volba. navíc už nejdem ve věku, kdy bych potřeboval na silnicích závodit, je pro mne důležitější auto využívat jako dopravní prostředek a provozní náklady jsou tak více v popředí mého zájmu. Navíc toto konkrétní auto je i za přijatelnou cenu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 17:52, Jedině opel
Ani jedno. Kup si opela.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 18:18, váha
notoricky známá porucha- váha vzduchu.
znám spustu lidí jezdících na TDi a nikoho,kdo by měl tuhle závadu....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 20:20,
Váha vzduchu BOSCH (ale ne koupená v autorizovaném servisu) stojí cca 1.500kč, musíte ale vrátit tu vaši starou vadnou. V dnešní době to už není problém. V autorizovaném servisu se ceny pohybují okolo 3.000,- také výměnným způsobem. Nevím,kde redakce přišla na cenu okolo 9tis, to bylo tak před 5 lety. Pak se lidi zbytečně bojej, nejsou to solidní informace.
Já bych se jen pozastavil nad cenou toho třídvéřovýho tdi. Je to rok 2000, třídvýřko, žádná extra výbava a cena 219.000,-? To snad ne, za ty peníze už se skoro neprodávaj ani 5dvýřka, a když, tak od r.v.02 nahoru.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 08.01.2007 20:48, RE: bez předmětu
Dutin napsal:
Váha vzduchu BOSCH (ale ne koupená v autorizovaném servisu) stojí cca 1.500kč, musíte ale vrátit tu vaši starou vadnou. V dnešní době to už není problém. V autorizovaném servisu se ceny pohybují okolo 3.000,- také výměnným způsobem. Nevím,kde redakce přišla na cenu okolo 9tis, to bylo tak před 5 lety. Pak se lidi zbytečně bojej, nejsou to solidní informace.
Já bych se jen pozastavil nad cenou toho třídvéřovýho tdi. Je to rok 2000, třídvýřko, žádná extra výbava a cena 219.000,-? To snad ne, za ty...
A nevite kde sehant vahu vzduchu na Toledo TDI? Tam prave neni Bosch, ten byl az pozdeji, mam tam Pierbirg, to asi nepujde abych sel do Bosche a vymenil Pierbirga za Bosch co?
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.