0
zpět
 

diskuze k tématu: VW chce v Česku prodávat stovky elektromobilů ročně

kategorie zařazení tématu: německá vozidla, česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.03.2012 13:11, Co věta to perla...
Chce prodávat 200 kusů ročně. Nezáleží spíše na tom, kolik lidí si je bude ochotné koupit?
Čistá energie? Tohle už je snad bez komentáře. Typická managerská věta člověka, který nemá ani páru o tom, jak se "čistá" energie vyrobí a do auta dostane.
Elektromobilů bude na silnici rychle přibývat... no pokud chystáte nějaké slevy, aby se jejich provoz skutečně vyplatil, pak možná ano. Jen to nepočítejte na %, to bychom mohli být nárůsty prodejů ohromeni, když se místo 2 aut prodají 4 , což znamená 100%-ní nárůst.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 02.03.2012 13:23, RE: Co věta to perla...
David V napsal:
Chce prodávat 200 kusů ročně. Nezáleží spíše na tom, kolik lidí si je bude ochotné koupit?
Čistá energie? Tohle už je snad bez komentáře. Typická managerská věta člověka, který nemá ani páru o tom, jak se "čistá" energie vyrobí a do auta dostane.
Elektromobilů bude na silnici rychle přibývat... no pokud chystáte nějaké slevy, aby se jejich provoz skutečně vyplatil, pak možná ano. Jen to nepočítejte na %, to bychom mohli být nárůsty prodejů ohromeni, když se místo 2 aut prodají 4 , což znamená 100%-ní nárůst.
Sakra, odeslal jsem to brzo, tak dál...
11 nabíjecích stanic, tak to už je terno a dobití zdarma u pumpy? Neznamená to doufám, že pumpaři zvednou ceny za klasická paliva, aby k nim el-mobily mohly jezdit pro přísun eletřiny. Diskriminace.
Ano, zatraktivnění ceny a zvýšení dojezdu už tu mělo být dávno. 150 km nikoho neohromí zejména, když musím neustále shánět, kde to dobiju, jaká je to zajížďka a jak dlouho to bude trvat.
Jo, ceny 4x vyšší, to je terno ani s elektrikou zadax se to nevyplatí. Je to pro nadšence a pro lidi, co neví co s prachama (nebo s chorým mozkem).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 03.03.2012 10:44, RE: Co věta to perla...
David V napsal:
Sakra, odeslal jsem to brzo, tak dál...
11 nabíjecích stanic, tak to už je terno a dobití zdarma u pumpy? Neznamená to doufám, že pumpaři zvednou ceny za klasická paliva, aby k nim el-mobily mohly jezdit pro přísun eletřiny. Diskriminace.
Ano, zatraktivnění ceny a zvýšení dojezdu už tu mělo být dávno. 150 km nikoho neohromí zejména, když musím neustále shánět, kde to dobiju, jaká je to zajížďka a jak dlouho to bude trvat.
Jo, ceny 4x vyšší, to je terno ani s elektrikou zadax se to nevyplatí. ...
Tys to četl? Pak se nediv jak to zacloume
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 03.03.2012 16:32, RE: Co věta to perla...
typek napsal:
Tys to četl? Pak se nediv jak to zacloume
Správně! Stačil mi jen titulek a hned bylo jasné že tento článek je ztráta času. (ne však příspěvky Davida).
Davide až budeš mít hotov článek o srovnávání nákladů, napiš pls i o pseudoekologii elektromobilů
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 03.03.2012 23:12, RE: Co věta to perla...
David V napsal:
Sakra, odeslal jsem to brzo, tak dál...
11 nabíjecích stanic, tak to už je terno a dobití zdarma u pumpy? Neznamená to doufám, že pumpaři zvednou ceny za klasická paliva, aby k nim el-mobily mohly jezdit pro přísun eletřiny. Diskriminace.
Ano, zatraktivnění ceny a zvýšení dojezdu už tu mělo být dávno. 150 km nikoho neohromí zejména, když musím neustále shánět, kde to dobiju, jaká je to zajížďka a jak dlouho to bude trvat.
Jo, ceny 4x vyšší, to je terno ani s elektrikou zadax se to nevyplatí. ...
Našel jsem v tom článku jen jednu větu, se kterou mohu souhlasit. Citace: Myslím, že to bude v budoucnosti auto do velkoměst. Konec citace. No a tím to hasne. No a já dodám, že až to bude mít akční rádius alespoň jak Felda na LPG - cca 300km a čerpací, pardon teda dobíjecí stanice alespoň v hustotě pokrytí benzinek, které teď nabízí LPG, tak se o tom dá uvažovat. Jinak bohužel. V Brně vím aktuálně pouze o jedné dobíjecí stanici a to ve Vaňkovce v zastřešené části parkoviště. A myslím, že zrovna tato jedíná stanice v Brně nás nevytrhne. Btw nikdy jsem tam nikoho neviděl ani nabíjet a ani parkovat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 09:57, RE: Co věta to perla...
Alkantpan napsal:
Našel jsem v tom článku jen jednu větu, se kterou mohu souhlasit. Citace: Myslím, že to bude v budoucnosti auto do velkoměst. Konec citace. No a tím to hasne. No a já dodám, že až to bude mít akční rádius alespoň jak Felda na LPG - cca 300km a čerpací, pardon teda dobíjecí stanice alespoň v hustotě pokrytí benzinek, které teď nabízí LPG, tak se o tom dá uvažovat. Jinak bohužel. V Brně vím aktuálně pouze o jedné dobíjecí stanici a to ve Vaňkovce v zastřešené části parkoviště. A myslím, že zrovna ...
Za cca 550-600 tis.? Otázka - kdy se vrátí investice do elektromobilu (příplatek cca 350 tisíc) provozem? Odpověď: až rozkvetou smrkům kořeny....
Hint 1: 350 000.- kč = 10 000 litrů benzínu = spotřeba 6l/100km = 166 000 km
Hint 2: 0,7kč/km ze sítě na 166 000 km = 116 200.- kč = 46111 km = 166 000 +46 111km = 212 111km je nájezd ke zlomu v návratnosti elektromobilu při ceně benzínu 35kč/l.
Hint 3: 1300 cyklů x cca 100km dojezd = 130 000 km
Jsou dány dvě kružnice z nichž jedné kouká z kapsy bagr.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 16:07, RE: Co věta to perla...
typek napsal:
Za cca 550-600 tis.? Otázka - kdy se vrátí investice do elektromobilu (příplatek cca 350 tisíc) provozem? Odpověď: až rozkvetou smrkům kořeny....
Hint 1: 350 000.- kč = 10 000 litrů benzínu = spotřeba 6l/100km = 166 000 km
Hint 2: 0,7kč/km ze sítě na 166 000 km = 116 200.- kč = 46111 km = 166 000 +46 111km = 212 111km je nájezd ke zlomu v návratnosti elektromobilu při ceně benzínu 35kč/l.
Hint 3: 1300 cyklů x cca 100km dojezd = 130 000 km
Jsou dány dvě kružnice z nichž jedné kouká z kapsy bagr.....
"Největšími zájemci se stanou firmy, které láká spojení s ekologickou image vozu"
Kalkulačku zahoď, imidž nespočteš...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 17:58, RE: Co věta to perla...
Pepe napsal:
"Největšími zájemci se stanou firmy, které láká spojení s ekologickou image vozu"
Kalkulačku zahoď, imidž nespočteš...
Imidź elektromobilu? Proboha, to je jak svetr s jelenem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 19:19, RE: Co věta to perla...
typek napsal:
Imidź elektromobilu? Proboha, to je jak svetr s jelenem
v jistej kruzích je to in, s tím nic nenaděláme. já muset vypadat aspoň trochu ´´ekologicky´´ tak do města koupím Prius, ale ve chvíli kdy více jak polovina elektřiny u nás pochází z tepelných elektráren tak bych si připadal jako vůůůl mít elektromobil. osobně znám jen jednoho člověka co má hybrida, právě Prius, už druhej. ale k němu to nějak patří, má SW firmu, obrovskou zahradu kde mu trávu spásají ovce a sní o pasivním domě. zatím má jen tepelný čerpadlo a tři vrty ale to je o filozofii jedince který tomu navíc věří, to není póza. elektromobil póza je. dokud nebude stát stejně jako to samé v benzínu/naftě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 20:46, RE: Co věta to perla...
typek napsal:
Za cca 550-600 tis.? Otázka - kdy se vrátí investice do elektromobilu (příplatek cca 350 tisíc) provozem? Odpověď: až rozkvetou smrkům kořeny....
Hint 1: 350 000.- kč = 10 000 litrů benzínu = spotřeba 6l/100km = 166 000 km
Hint 2: 0,7kč/km ze sítě na 166 000 km = 116 200.- kč = 46111 km = 166 000 +46 111km = 212 111km je nájezd ke zlomu v návratnosti elektromobilu při ceně benzínu 35kč/l.
Hint 3: 1300 cyklů x cca 100km dojezd = 130 000 km
Jsou dány dvě kružnice z nichž jedné kouká z kapsy bagr.....
Za 600 tisíc ne, však o ceně jsem se ani nezmínil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 21:02, RE: Co věta to perla...
Pepe napsal:
"Největšími zájemci se stanou firmy, které láká spojení s ekologickou image vozu"
Kalkulačku zahoď, imidž nespočteš...
Hm, image, to stojí nejvíc prachů. Já to říkám pořád, lidská blbost je největší zdroj zisků....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 04.03.2012 21:03, RE: Co věta to perla...
typek napsal:
Imidź elektromobilu? Proboha, to je jak svetr s jelenem
V článku je to správně. S ekologií to nemá co dělat, takovej placebo efekt. Jako modelky, co bojujou proti zabíjení zvířat tím, že nenosí kožichy, ale gumovky si nevezmou. S páskama a kabelkama to samý...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 12:34, RE: Co věta to perla...
tomaskrtek napsal:
v jistej kruzích je to in, s tím nic nenaděláme. já muset vypadat aspoň trochu ´´ekologicky´´ tak do města koupím Prius, ale ve chvíli kdy více jak polovina elektřiny u nás pochází z tepelných elektráren tak bych si připadal jako vůůůl mít elektromobil. osobně znám jen jednoho člověka co má hybrida, právě Prius, už druhej. ale k němu to nějak patří, má SW firmu, obrovskou zahradu kde mu trávu spásají ovce a sní o pasivním domě. zatím má jen tepelný čerpadlo a tři vrty ale to je o filozofii j...
Tak ono se to může brzy vyplatit i v případě, že má člověk na střeše solární elektrárnu a chce si někam ukládat přebytky. To je pak celkem v pohodě. takovejch lidí je pořád víc. Ale pravda pravdoucí je, že za 600000,- je to nesmysl...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 05.03.2012 13:45, RE: Co věta to perla...
brin napsal:
Tak ono se to může brzy vyplatit i v případě, že má člověk na střeše solární elektrárnu a chce si někam ukládat přebytky. To je pak celkem v pohodě. takovejch lidí je pořád víc. Ale pravda pravdoucí je, že za 600000,- je to nesmysl...
to se dle stávajících cen nevyplatí-veškerou elektřinu ze solárních panelů dodá do sítě za nějakých +/- 13 Kč ale tu samou elektřinu koupí za nějakých 5 Kč. to se teprve vyplatí
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.