Renault Laguna II 1.9dCi a zkušenosti majitele po čtyřech letech

Jsem spokojen se stavem a spolehlivostí vozidla. Lepší zkušenost mám se značkovým servisem (neautorizovaným) než s autorizovaným a to je myslím trochu paradox.
RECENZE UŽIVATELŮ, 14.08.12 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Renault Laguna
Značka:Renault
Model:Laguna
Typ:II 1.9dCi 120PS
Bližší označení:Dynamique
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1870
Palivo:nafta
Rok výroby:2002
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:16000
Najeto km nyní:96000
Koupen jako:ojeté
Jak dlouho vůz využívám:4
Průměrná spotřeba:6,3
Předchozí vozidlo:Renault Mégane

Zdravím, moje vlastní zkušenosti s vozem Laguna II jsou takové, že vůz je poměrně spolehlivý - až na drobné závady. Například nesvítící Climatronic. Závadu jsem si odstranil doma sám a nebylo to nikterak náročné, také se mi v zimě asi při -20 stalo, že se mi rozsvítilo ABS s ESP ale závada byla odstraněna v servisu na počkání, prý šlo pouze o vadný kontakt mezi snímačem a ABS. Dále zlobily silentbloky zadní nápravy ale oprava nebyla tak drahá cca 4500 kč. Co mě naštvalo, že do stropních světýlek dávají žárovky které se nedají normálně koupit, protože mají 7W a běžné jsou 5w/10w takže jsem tam dal 5w a byl pokoj.
Jediné, co bylo dražší, byla oprava vadného turba, které mi odešlo kolem 80.000Km. Dal jsem cca 17000 kč za nové + nějaký chladič stlačeného vzduchu cca 6500 Kč. Další jednoduché závady byly na kontrole taku v kolech. Kola jsem po poradě s technikem nechal nafoukat něčím jiným než vzduchem a po té mě čidla přestala zlobit. Co by se dalo vytknout jsou měkké 17' elektrony, následovalo přerovnání za cca 500kč, takže také nic co by mě vysálo peněženku.
Jediné co mě trochu vadí, jsou spodní čepy, které také nevydrží dlouho - tak 2 roky, ale zase musím uznat, že kvalita silnic po kterých jezdím, je opravdu mizernější než mizerná. Asi před měsícem a půl jsem musel nechat vyčistit ventil EGR, protož se mi občas rozsvítilo žhavení. Oprava byla provedena cca do 5 hodin, takže jsem si auto odvezl hned odpoledne domů. Pravda je že tankuju u Shellu a neměl jsem žádné problémy se startováním v zimě - na rozdíl od kolegy, který má Passata a tankuje u obchodních řetězců a na horách mu při - 13 prostě nechytnul.
Opravdu spokojen jsem s funkcí ABS + ESP systémů, které fungují naprosto bez problémů a stabilita vozu je opravu posunuta úplně jinam. Ve sněhu stačí sešlápnout plyn a jet a nemusím se starat, jestli je moc, nebo málo, opravdu jede tam kam chci. Je to skvělé i v létě, když jsou vyjeté koleje po dešti a na 225/45 na 17' v zásadě ani nepoznám, že mi auto prokluzuje pouze se mi rozsvítí indikace, že je ESP v provozu. Je pravdou, že na 17' discích je auto tvrdší, ale o to lépe sedí. Jen mívám problém na opravdu hrbaté silnici, kde se mi zdá, že mají tendenci malilinko uskakovat. Shrnutí mých zkušeností je asi takovéto: jsem spokojen se stavem a spolehlivostí vozidla. Lepší zkušenost mám se značkovým servisem (neautorizovaným) než s autorizovaným a to je myslím trochu paradox, nicméně co bych mohl čekat, během návštěv autorizovaných servisů jsem viděl techniky, jejichž průměrný věk se pohyboval kolem 20 let...

KladyZápory
dymamický motor drobné závady
xenonová světla turbo má menší životnost
automatická klimatizace funkčnost 'auto'  
kvalitn­í sedadla verze Dynamique  
rádio bez antény a s dobrým pří­jmem  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? urÄŤitÄ› anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
2
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.35
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist