Alfa Romeo Giulietta 1.4 TJet a zkušenosti po 50 tis. km

Ten, kdo si pořídí v této třídě něco jiného, je bezpochyby blázen, nebo má problém.
RECENZE UŽIVATELŮ, 29.09.15 | 00:00
hodnocení článku 3.5 b / 14x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Alfa Romeo Giulietta
Značka:Alfa Romeo
Model:Giulietta
Typ: 
Bližší označení:Progression 105k
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1 400
Palivo:benzín
Rok výroby:2012
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:50 000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:2
Průměrná spotřeba:7,1
Poruchy:žádné
Předchozí vozidlo:Volkswagen Passat


Auto jsem měl jako služební od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2014. Najel jsem s ním asi 55 tisíc kilometrů. Alfa měla základní motor T-Jet 105 koní a základní výbavu Progression. Ergonomie je dle mého názoru zcela bezchybná. Žádné otáčecí vypínače světel na palubní desce, zapínání mlhovek tamtéž a podobné nesmysly. Lahůdkou jsou letecké kolébkové přepínače mlhovek. Co mne naprosto dostalo, bylo rozložení pedálů. Vše bylo brilantně nastavené, výška i délka drah. Četl jsem o nevhodné a těžko nalezitelné pozici za volantem. To je naprostý nesmysl. Auto je navrženo, aby bylo správně ovládáno, a je třeba věnovat péči nastavení sedadla a volantu. Pokud do něj skočíte a začnete si stěžovat, tak v něm nemáte co dělat.
Je to poctivé auto s minimem elektronických systémů, které navíc zasahují opravdu v případě nouze. Velmi dobře se s ní jezdilo i v zimě díky elektronické emulaci samosvoru.
Měl jsem nejnižší motorizaci, ale ve firmě jsme měli 120 k T-Jet a 2.0 JTD. Ideálem zřejmě je 1.4 MultiAir. Moje motorizace má poměrně krátké převody, což se odráží na spotřebě - pokud tedy jezdíte 160 km/h a více. Má spotřeba byla průměrně 7,1 l/100 km. Snažil jsem ji zapisovat zde http://www.spritmonitor.de/en/detail/577965.html .Věřte, nebo ne, ale 77 kW v Alfě je naprosto něco jiného než 99 kW v korejských značkách. Alfa jede do 190 km/h, ač technický průkaz hovoří o maximální rychlosti 186 km/h. Jede - myšleno zrychluje. Jízda ve 140 km/h se zdá býti značně loudavá a je zjevné, že auto má na mnohem silnější motor. Ještě doplním jednu perličku. Má rodina se rozrostla, a tak jsem na konci leasingu sáhl po Fiatu 500L Living se stejným motorem jako v Alfě. Zatlačil jsem slzu za Alfu, která pro mne byla připravená. Ve firmě si ale vybrali jiné vozy. V konkrétním případě Mazdu 3 s motorem 2.0. Jak se můžete dozvědět z testů, je to královna střední třídy a podobné nesmysly. Majitelka Mazdy ale musela s autem do servisu. Ne, nejednalo se o poruchu. Ona sama i členové její rodiny měli pocit, že je auto rozbité a nejede, jak má. V servisu se setkala s pejorativní odpovědí, že na to musí více šlapat.
Snad ani jednou jsem nevystoupil z auta, aniž bych se ohlédl a nekochal se. Auto beru jako součást veřejného prostoru. Je pro mne důležité nezanášet jej věcmi, které vypadají jako psí hromádka.
Ale abych to nějak shrnul. Auto nenutí řidiče se přizpůsobit. Pokud jedete v pondělí ráno a máte deprese, nechává vás se loudat. Pokud si chcete zajezdit, přepnete na známém úseku režim na Dynamic a už se jede.
Je to auto, ve kterém jsem se cítil opravdu bezpečně, a bylo naprosto čitelné. Auto je na cestě tak nějak s vámi. Vyzařuje z něj pozitivní energie. Není to prostě jenom další hloupé, jakože zamračené auto, které svědčí cosi o povaze majitele nebo snad ještě hůře, kopie Alfy s budíky v tubusech a podobnými nesmysly naprosto neodpovídajícími historii značky a ani vzdáleně neodpovídajícími nabízeným výkonům.
Pokud budu mít šanci, zcela jistě ji zvolím znovu. Ten, kdo si pořídí v této třídě něco jiného, je bezpochyby blázen, nebo má problém.

KladyZápory
jízda  
motor  
ergonomie  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.15
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist