Audi A8 - koupit ojetinu za 300 tis. Kč?

Náš čtenář by si rád pořídil luxusní Audi A8 s dieselovým motorem. Na nákup má celkem 300 tisíc. Jaké auto lze dnes za tuto cenu koupit a na co si dát pozor?
PORADNA, 14.04.17 | 00:00
hodnocení článku 2.5 b / 4x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Audi A8
DOTAZ: Dobrý den, v bazaru mne upoutalo jedenáct let staré Audi A8 s motorem 3.0 TDI. Najeto má skoro 300 tisíc kilometrů. Jde o zajímavou nabídku a je to spolehlivý motor? Děkuji za odpověď, Honza K.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Honzo, začnu těmi lepšími zprávami. Třílitrový šestiválec TDI s výkonem 171 kW je nejspolehlivější dieselovou motorizací, kterou si můžete do A8 druhé generace pořídit. Navíc hezky jede a na to, že je to vždy Quattro, má i nízkou spotřebu do cca 9 litrů na 100 km. Při vyšších nájezdech motoru si dejte pozor na dobrou kondici rozvodů, zejména rozvodového řetězu. Ten je koncipován jako bezúdržbový, ale pokud nemá jeho napínák dostatečný tlak, řetěz může přeskočit a zničit motor. Zazlobit může i vstřikovací čerpadlo, není to ale nějak častý problém. Mnohem horší budou další provozní náklady, jako jsou pneumatiky, díly na nápravách (nejčastěji tyče stabilizátorů na přední nápravě, dražší jsou vůle v zadní nápravě) a další náhradní součástky, které auto s nájezdem několika stovek tisíc kilometrů prostě bude potřebovat. Vzduchové odpružení je spolehlivé, pokazit se může maximálně vzduchový kompresor. Je ale dobré u těchto vozů před koupí prozkoumat jejich skutečný technický stav, protože řada předchozích majitelů autu díky vysokým cenám za servis nedopřávala to, co by si auto zasloužilo. Šlo zkrátka o zanedbaný servis, který se při dlouhodobém vlastnění auta nevyplácí. A pamatujte, že v Audi A8 je velká část dílů karoserie a celý rám z hliníku. V praxi to znamená, že se při poškození neopravují, ale mění za nové. Auto si tedy nezapomeňte dobře havarijně pojistit.

Situace na trhu ojetin: Druhá generace se vyráběla v letech 2002-2009. V tuzemských autobazarech je model zastoupen celkem třemi desítkami automobilů, z nichž je převážná většina naftových. Konkrétně jde o motor 3.0 TDI a o osmiválce 4,0 a 4,2 TDI. Ceny začínají na 200 tisících korunách a pohybují se po částku půl milionu korun. Nájezdy odpovídají určení vozu na dlouhé cesty. Většina ojetin najela 200-300 tis. km.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist