Bát se ojeté Mazdy6 MPS?

Náš čtenář by si rád dovezl starší ojetou Mazdu6 MPS z Německa. Je to dobrá volba a na co si dát při nákupu pozor?
PORADNA, 21.04.17 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Mazda 6
To je on. Čtyřválec 2,3 16V DISI s výkonem 191 kW.
DOTAZ: Dobrý den, už delší dobu hledám nějaké větší auto se silným benzínovým motorem, které bude zároveň i spolehlivé. Zaujala mne Mazda 6 MPS, která se u nás bohužel nedá koupit, takže bych si pro ni zajel do Německa. Klasické Mazdy 6 jsou spolehlivá auta, platí to i pro MPS? Díky Lukáš B.

ODPOVĚĎ: Hezký den Lukáši, Mazda 6 MPS je skvělé auto pro všestranné použití. Můžete s ním přes týden vozit děti do školky a když na to přijde, neztratí se o víkendu ani na okruhu. Pod kapotou má zážehový čtyřválec 2,3l s přímým vstřikem označovaným jako DISI. Ten má výkon 191 kW a přes šestistupňovou převodovku, lamelovou spojku a kardan pohání všechna čtyři kola. Už z tohoto popisu vyplývá, že svezení bude náramné, ovšem co spolehlivost?

Hodně záleží, jakým stylem auto používal předchozí majitel. Určitě doporučuji kompletně zkontrolovat brzdy a stav spojky. Auto si zkontrolujte i na zvedáku, podívejte se na vůle v podvozku a prověřte i stav koroze. Řetězové rozvody jsou věčné, olej měňte po 15 tis. km a během provozu pravidelně kontrolujte jeho hladinu. Zkontrolujte, zda byl měněn olej v převodovce, interval je 90 tis. km., (případně po šesti letech) což už má většina exemplářů za sebou. Olejovou náplň klidně vyměňte i v zadním diferenciálu.
Před koupí by měl každý zájemce zvážit finanční náročnost případných oprav, protože díly z druhovýroby prakticky neexistují a se servisem této motorizace mají zkušenosti jen vybrané servisy. Motor si také žádá dražší a někdy méně dostupné vysokooktanové benzíny.

Mazda6 MPS se začala prodávat v roce 2005 a na trhu vydržela jen dva roky. Proto je ojetin málo, je třeba se vypravit za hranice. Ceny na německém trhu se pohybují od 5800 EUR do 11 tis. EUR. Na výběr jsou více než dvě desítky vozidel s nájezdy od 70 tis. km.

Závěr: Tuto volbu Vám určitě doporučuji, z inzerce radím nebrat to nejlevnější, při cestě za hranice si předem vytipujte minimálně dvě možná auta a z nich vyberte to lepší. Po koupi počítejte s náklady na základní servis.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist