Bentley odhalil novou limuzínu

NOVÉ MODELY, 20.01.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Jsou tomu více než dva roky, kdy automobilka Bentley Motors představila veřejnosti luxusní kupé Continental GT. Jeho první exempláře se dostaly k zákazníkům před rokem a nyní přišel Bentley s dalším trumfem. Na základě kupé postavil dosud nejrychlejší čtyřdveřovou limuzínu ve své historii – Continental Flying Spur.

Bentley Continental Flying SpurUž v počátcích zrození hlavního projektu dvoudveřového GT, existoval vedlejší program vývoje varianty se čtyřmi dveřmi, prostornějším a komfortnějším interiérem, ale s výkonovými a designovými parametry sportovního kupé. Příbuznost obou modelů je z designu jasně zřejmá, přídi dominují dvojice světlometů po obou stranách a charakteristická přední maska, nad níž objevíme nepříliš výrazné logo výrobce. Boční pohled už nabízí typickou siluetu pro reprezentativní sedan - dlouhou přední kapotu a k ní vyváženou délku zadního kufru. Na celém voze objevíme především oblé linie a nejinak tomu je u zadních dveří, které končí ve své okenní části hladkým obloukem. Záď vozu nese opět typické znaky kupé GT – velká koncová světla, masivní víko kufru s logem anglické značky a dvě oválné koncovky výfuku.

Bentley Continental Flying SpurInteriér se honosí luxusním nádechem, který vytváří použité dřevěné obložení nebo jemná světlá kůže. Na ruční očalounění jednoho Bentleye Flying Spur se spotřebuje 11 hovězích kůží. Dlouhý rozvor zajišťuje velkorysý prostor cestujícím na zadních sedadlech. Ta mohou být buď dvě s elektrickým ovládáním a multifunkční středovou konzolí mezi nimi nebo také klasicky uspořádané pro tři cestující vzadu. V interiéru může být rovněž použita nová technologie čtyřzónové klimatizace, zajišťující maximální komfort každému cestujícímu zvlášť.

Jak už bylo zmíněno na začátku, pod kapotou bije pořádně výkonné srdce odpovídající pověsti značky. Jedná se o šestilitrový dvanáctiválec s dvojitým přeplňováním a výkonem 552 koní, jehož mohutná síla roztáčí všechna čtyři kola. Důležité pro okamžité využití potenciálu motoru je rovněž dosažení maximální hodnoty točivého momentu již od 1600 otáček za minutu. S takto výkonným motorem ukáže rozložitý Flying Spur mizející záď mnoha sportovním vozům, jeho zrychlení z 0 na 100 km/h totiž proběhne během pěti vteřin a ručička rychloměru zakončí svůj zběsilý rozlet na hodnotě 306 km/h.

Zájemci o nový Bentley Continental Flying Spur musí vyčkat do jara letošního roku, kdy je plánováno zahájení prodeje této „létající“ limuzíny.1/11
2/11
3/11
4/11
5/11
6/11
7/11
8/11
9/11
10/11
11/11


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist