BMW 525D Touring, r.v. 2007 - jaká je jeho tržní hodnota?

Jaká je reálná cena vozu s bohatou výbavou, najetými 125 000km, ale bez servisní knížky a s nutností vyměny spojky, táhla řízení a dále nového lakování zadního blatníku?
PORADNA, 17.01.12 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
BMW Řada 5

Dobrý den,

rád bych Vás požádal, zda byste nám mohli nacenit, za kolik by se dal prodat vůz uvedený níže.

BMW řada 5, 525D, M1, 560L
-----------------------------------------
Druh vozidla : osobní automobil - kombi
Barva : A35 - modrá tmavá metalíza
Ročník : 2007
Obchodní označení : 525D
Palivo : nafta
Max. výkon : 130kW / 4000 ot.min
Objem : 2497 cm3
Tachometr : 125 000 km

Ostatní : alarm, dálkové centrální zamykání, disky z lehkých slitin, interiér v kůži (ne sedačky), AUX, ovládání na volantu, airbag boční, přední a zadní, automatická a manuální klimatizace, ABS, parkovací asistent, manuální 6ti stupňová převodovka,
navigační systém s přehrávačem a rádiem, vyhřívaná přední sedadla, tempomat, zimní i letní pneu, bezklíčové startování, el. okna, el. zrcátka, el. sklopná zrcátka, aut. aktivace výstražných světlometů, ostřikovače světlometů, zadní stěrač, dělená zadní sedadla, el. seřiditelná sedadla, venkovní teploměr, stabilizace podvozku (ESP), posilovač řízení,
senzor stěračů, protiprokluzový systém kol (ASR), senzor tlaku v pneumatikách, repro
+ bonus 2ks LCD obrazovek, přicvaknuté na opěrkách hlavy - napojené na DVD přehrávač v autě.

Vady a poškození na vozidle :
-----------------------------------------
- tyč řízení - potřeba vyměnit
- levé přední kolo - je tam trochu vůle (možná to jde od kuláku)
- převodovka - po oddeklování tam je mastný olej, je možné, že je to pouze od špatného těsnění
- spojka - když se sešlápne, tak má 2 polohy, jde to v nich rozdílně
- spojka – když se při nastartovaném autě sešlápne, změní se otáčky motoru (možná to tak má být nebo je nastavené od BMW)
- lakování zadního levého blatníku

Velice děkuji za vyčíslení, za kolik by se dalo prodat.

S přáním hezkého dne

Martin Kubec


Dobrý den,

s naceněním ojetého auta se pouštíme na velmi tenký led různých „kdyby“ a „jestli“. Takže JESTLI máte k vozu i vedenou servisní knihu a jste první majitel, přidáte tím vozu na hodnotě. KDYBYste opravili výše uvedené závady, dosáhnete tím toho samého.

Začněme ale od začátku. Existuje několik způsobů, jak se zbavit vozu. Je nutné si uvědomit, že pokud vůz dáte protiúčtem, výkupní cena nebude dosahovat maximální možné výše. Pokud máte na vůz přímého zájemce, kterému vůz budete prodávat, stavíte se zase do role, kdy mu ručíte za tzv. skryté vady. I pokud jste právnickou osobou, není radno tento aspekt podceňovat. Postavením vozu do bazaru zase riskujete, že po pár měsících vůz klesne na hodnotě tak jako tak a navíc mu dlouhé stání neprospěje z provozního hlediska. Neopominutelným faktem je i to, že v bazaru se Vám za volant posadí kde kdo a bude chtít během pár kilometrů trvající zkušební jízdy (česká specialita) vymáčknout z vozu maximum, aby odhalil případné slabiny. Teplota oleje ani dochlazování turba jej a možná ani zástupce bazaru zajímat opravdu nebudou, nebuďme idealisté...

Pokusím se Vám sdělit svůj odhad výkupní ceny při protiúčtu (zde ale reálně zobchodovaná cena může významně korelovat i s Vašimi obchodními schopnostmi) a dále pak pro případ přímého prodeje. V obou případech budu uvažovat, že popsané závady nebudou odstraněny, ale zohledněny v ceně a především sděleny druhé straně (což Vám může ušetřit případná budoucí nedorozumění).

Základní cenu určíte poměrně jednoduše. Otevřete náš server a zadáte parametry identické Vašemu vozu. Pohybujeme se kolem 370 000Kč včetně daně. Přiznám se nicméně, že příliš nerozumím některým položkám Vašeho popisu: interiér v kůži (ne sedačky) a dále: automatická a manuální klimatizace. Interiér počítám bez kůže, klimu automatickou. Nevysledoval jsem bohužel přesný typ volantu, ale předpokládám, že ten hezký, kožený s malým průměrem byste případně zmínil. Škoda, že ve voze není, dělá dojem. Plusem je tempomat a kompletní obutí na zimu i léto. Nyní začneme odečítat. Budu uvažovat provedení následných oprav mimo oficiální servis BMW, je to pro Vás výhodnější a při prodeji je to i obhajitelné.

Pokud potřebujete vyměnit pouze táhlo řízení, počítejte s obnosem kolem 3 000Kč včetně práce. V těchto relacích se má pohybovat poskytnutá sleva.

Náboj předního kola včetně práce vyjde na zhruba 4 500Kč. Nutnost výměny je ale rozporuplná, z Vašeho popisu nejsem schopný určit, zda je to skutečně nezbytné a upřímně řečeno je z tohoto důvodu sporné, zda je záhodno s touto skutečností seznámit kupujícího. Vůle může mít příčinu i v jiných vadných/opotřebených součástkách.

Zato spojka se s Vámi s nejvyšší pravděpodobností již loučí. Poskytnutá sleva by měla být 8 000 – 10 000Kč.

Nákladům na lakování blatníku odpovídá suma zhruba 5 000Kč.

Jedinou záležitost, u níž Vám doporučím vyvinout vlastní úsilí, je převodovka. Jakýsi drobný únik je běžný, ale nechat si zkontrolovat hladinu převodového oleje není nákladná záležitost a Vám jako prodávajícímu se vysloveně vyplatí mít v této věci jasno. Ideálně v podobě servisního listu.

Sečteno podtrženo, reálná cena při prodeji přímému zájemci se pohybuje kolem 340 000Kč včetně daně. U vozu se servisní knížkou. Bez ní odečtěte takovou částku, kterou se Vám podaří uklidnit kupujícího. Je to individuální záležitost. Zkušební jízda samozřejmě nesmí odhalit další problémy, a jestli budete s potenciálním kupcem projíždět vůz Vy, nechovejte se k němu bezcitně. Dost lidí sleduje, jak se k vozu chováte a podle toho upraví své vyjednávání. Mimochodem vzhledem k tomu, že máte po 125 000km odepsanou spojku bych ruku do ohně nedal ani za dvouhmotový setrvačník a na místě kupujícího bych šel i po této součástce, respektive po slevě (byť částečné) za ní. V případě, že přímého zájemce nemáte a chcete se vozu zbavit rychle, budete muset jít s cenou ještě více dolů.

V případě výkupu na protiúčet lze jako reálnou maximální cenu vozu uvést zhruba 300 000Kč vč. daně. Výrazně níž byste nicméně jít neměl, výš Vás dealer či bazarník pravděpodobně nepustí. V obou případech (přímý prodej, výkup) je výhodou sada letního i zimního obutí, za předpokladu, že jsou pneumatiky v dobrém stavu.

Uvedené ceny jsou kalkulovány pro případ, kdy na voze nejsou evidentní jiné nutné servisní zásahy (vstřiky, turbo, tlumiče, ramena, již zmíněný dvouhmotový setrvačník). Ačkoli se jedná o drobnost, předpokládám, že na voze je platná technická kontrola na další 2 roky, propadlá technická kontrola při prodeji nepůsobí dobře.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist