BMW 530D - jak na problém s řazením?

Při zařazení 5.rychlostního stupně a následně při vyřazení nebo přeřazení zůstává řadící páka v této poloze a nevrátí se do klasické polohy neutrálu. Toto se děje jen u pětky a při studeném motoru.
TECHNICKÁ PORADNA, 19.06.09 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Radoslav Kluch
Značka, model:BMW 530D
Bližší označení:E39
Rok výroby:2002
Palivo:Nafta
Výkon v kW:142
Kód motoru:WBADP71070GS73008
Popis závady:Při zařazení 5.rychlostního stupně a následně při vyřazení nebo přeřazení zůstává řadící páka v této poloze a nevrátí se do klasické polohy neutrálu. Toto se děje jen u pětky a při studeném motoru. Po kratší jízdě se řadící páka vrátí do správné polohy a je cítit,jakoby nějaká pružina v převodovce skočila zpět,jejíž odpor se překonává právě při řazení pětky.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky:Dle sdělení autorizovaného servisu BMW lze závadu odstranit jen výměnou celé převodovky.

Odpověď: pokud se závada týká převodovky, je to vždy trošku horší, protože co si budem povídat převodovka patří k nejdražším dílům na automobilu. U tohoto typu závady, kterou popisujete, jsou možné asi dvě příčiny. Pokud řazení probíhá normálně a jediná závada je, že se nevrací řadící páka do polohy neutrál, tak příčinou toho může být špatná kulisa řadící páky. Tato kulisa je u většiny automobilů uložena v silonovém pouzdře a řadící páka by se měla vždy vrátit do polohy neutrál pomocí pružin, které jsou po stranách páky. Pokud se páka nevrací, může být kulisa nějakým způsobem poškozena. Asi jako první bych určitě zkontroloval tuto kulisu. Pokud je jasné, že závada není v kulise, ale převodovce tak je to horší, ale ještě pořád to není tak hrozné. Jedna moje soukromá rada zní: nikdy se neřiďte tím co vám řekne autorizovaný servis. Jak už jsem zde v minulosti zmiňoval, autorizovaný servis neopravuje, ale mění díly za nové. A vy potom dáte za novou převodovku třeba 50 000 a přitom se tato závada dá odstranit za pár stovek. Neříkám, že to jde vždy, ale za zkoušku nedáte zas tak moc a hlavně lidi, kteří dělají převodovky už vám řeknou zhruba kolik to bude stát. Už několikrát jsme dávali převodovku na repasi nebo na opravu a skoro vždy se to dalo nějak vyřešit. Oprava převodovky přitom stojí pár tisíc a ne několik desítek tisíc jako nová. Musím přiznat, že sehnat mechanika, který dělá převodovky není zas tak snadné, protože je jich málo, ale jde to. Proto moje rada na závěr: určitě si jako první věc zjistěte mechanika, který repasuje a opravuje převodovky a nechte si od něj poradit. Pokud se jedná o nějakou složitější závadu, tak pokud nejste spokojeni v jednom servise tak se běžte informovat někde jinde, jen ne do originálu tam vám to sice opraví, ale jen výměnou za nový díl :-)nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist