Budousnost Touaregu - Coupé a pick-up!

NOVÉ MODELY, 06.05.05 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Volkswagen uvažuje o rozšíření nabídky ve třídě SUV o Touareg Coupé, který by měl konkurovat budoucímu BMW X5 Coupé a o verzi pick-up. Ta by měla vycházet z konceptu AAC představeného v Detroitu před čtyřmi lety.

Volkswagen AACPoslední dobou se stalo módou bořit hranice mezi jednotlivými kategoriemi automobilů a stále populárnější jsou univerzální vozy SUV. Zatím mají v této kategorii největší náskok korejské automobilky, ale na ofenzívu se pilně připravují i tradiční evropští výrobci včetně Jaguaru. Po prvních modelech, jako je Touareg, "Ix-pětka", nebo Cayenne, pravděpodobně přijde nejnovější hit mezi crossovery - SUV kupé, někdy označovaný jako SUC (Sport Utility Coupé). Jedno "kupé" už připravuje BMW (X5 Coupé), koncept terénního sporťáku představil Chevrolet (Daewoo) na autosalónu v Soulu pod názvem T2X a pozadu asi nezůstane ani Volkswagen, který vážně uvažuje o přípravě Touaregu ve stylu kupé. Zatím neznáme moc podrobností, ale podle AutoWeeku by mělo jít v podstatě o pětidveřový Touareg, ovšem s nižší střechou, šikmějším čelním i zadním oknem a níže posazenými sedadly. Díky těmto změnám by měl Touareg Coupé získat jiné proporce a sportovnější vzhled.

TIP: Jaguar se chystá do terénu!

Volkswagen AACDalším modelem vycházejícím z Touaregu by měl být pick-up, chcete-li truck. Ten bude vycházet z konceptu VW AAC, který se představil v Detroitu v roce 2001. Pick-upy v Evropě sice moc populární nejsou, o to větší úspěch by ale mohl mít Touareg s korbou v USA. Bude to asi největší z řady Touaregů - měl by stát na podvozku Audi Q7 a kromě velké ložné plochy by měl nabízet kvality off-roadu i luxusní limuzíny. AutoWeek ještě dodává, že všechny Touaregy dostanou v nejbližších letech silnější pohonné jednotky.

TIP: Auta budoucnosti: BMW X5 Coupé

Podobně by mohli vypadat budoucí konkurenti Touaregu Coupé.

X5 Coupé Chevrolet T2X 
BMW X5 Coupé Chevrolet T2X 1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist