Citroen Xsara Picasso

PORADNA, 27.01.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Citroën Xsara Picasso

Dotaz

Dobrý den,

Chtěl bych koupit Citroen Xsara Picasso rok výroby 2000 nebo 2001.Prosím o váš názor na toto vozidlo. Jaký motor zvolit? Najezdim ročně asi 20 tkm.


Děkuji za odpověd'.Odpověď

Citroen Xsara Picasso je pohodlné kompaktní MPV. Dlouhý rozvor náprav mu zajišťuje plavné chování i na horších silnicích, jak se na citroen sluší a patří. Někomu mohou vadit malé a měkké sedačky, které u vozů z prvních let výroby často vrzaly. Osobně mi vadí také digitální palubní deska umístěná vprostředku. Do roku 2001 byla montována nekvalitní táhla příčného stabilizátoru (vpředu), ve kterých rychle vznikaly vůle. Později mohly být i u těchto vozů vyměněny za odolnější.

Základem býval motor 1,6i 8V (66 nebo 70 kW). S ním byl vůz nabízen za atraktivních 495 000 Kč. Doporučitelný je však jen omezeně, prostě mu chybí výkon – rezervy pro předjíždění.

Motor 1,8i 16V (85 kW) sice jede o něco lépe, ale stále ne přesvědčivě. Navíc mívá dost vysokou spotřebu paliva, běžně přes deset litrů.

Motor 2,0i 16V (100 kW) z konstrukční řady EW má neklidný volnoběh, ale výkon a tah zcela dostatečný. Spotřebou paliva nepřesahuje nároky osmnáctistovky. Dochází u něj však k nečekané závadě: Čtvrtý válec se špatně maže a často se začne přidírat. K tomu může dojít již po 100 tisících km. Volba tohoto motoru je však zatím spíše teoretická, protože je v nabídce až od roku 2003.

Z těchto důvodů doporučuji turbodiesel 2,0 HDI (66 kW). Ten je pružný, tichý, prostý turboefektu, i když ne zcela přesvědčivý výkonově. Mechanické závady se mu vyhýbají, to spíše vstřikovače common-railu, tekoucí vysokotlaké čerpadlo či opotřebená řemenice pohonu pomocných agregátů jej mohou pozlobit. Všechny tyto závady jsou však dnes již s přiměřenými náklady opravitelné, takže nepokazí výsledné hodnocení motoru.1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist