Co trápí starší BMW řady 7?

Náš čtenář si chce s Německa dovézt ojeté BMW řady E38. Na co má dát pozor?
PORADNA, 15.11.17 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
BMW Řada 7
DOTAZ: Dobrý den, začátkem příštího roku se chci vypravit do Německa pro BMW 7 řady E38. Koupil bych ho i u nás, ale je tu malý výběr. zajímalo by mne, jaké závady tohle auto může po letech mít. chci rozhodně benzín. Děkuju Dan.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Dane, benzínovou generaci E38 Vám rozhodně schvaluji. Motorů, s kterými se nabízely bylo docela dost, ale všechny jsou spolehlivé. U nás se ojetiny pohybují cenově od 60 do 180 tisíc korun a máte pravdu v tom, že jich je velmi málo. Za hranicemi je situace veselejší, hezká auta se ale cenově pohybují v řádech statisíců. Například hezkou 750i s dvanáctiválcem koupíte od nějakých 350 tisíc výše. Při koupi doporučuji mrknout hlavně na podvozek, často se objevují vůle v přední nápravě. Zkontrolujte jak ramena, tak i čepy. A když už budete mít auto na zvedáku, podívejte se i na stav brzd. Sedmičková řada bude jistě našlapaná výbavou, zkontrolujte tedy funkčnost všech elektronických vychytávek. A pak je tu koroze - na ni pozor hlavně na spodku dveří pod lištou, kde se drží vlhkost. A rezne i palivová nádrž.

I když se bude zdát auto v pořádku, po koupi počítejte s investicemi do náplní, včetně oleje v automatické převodovce, filtrů, případně tlumičů, atd...Doporučuji mít na tento prvotní servis dostatečnou finanční rezervu. Byla by škoda, kdyby pak auto zbytečně stálo v garáži, i když pokud koupíte opravdu hezký kousek, jeho cena každopádně poroste.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist