Diesel do 100 000 Sk

Pozdravujem Vás! V prvom radě mi dovoltě zložit poklonu Vašej práci na serveri tipcars. Informujete čítatělov o takých praktických a užitočných veciach, ktoré na iných serveroch určitě nenajdu. Držím Vám palce a prajem mnoho úspechov.
PORADNA, 20.03.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat, Peugeot 405

Dotaz:


Rozmyslam nad kupou starsieho dieseloveho auta v cene tak do 100.000 Sk. Pouceny radami znamych, ako aj informaciami z vasho servera, obklukou sa vyhybam talianskym zazrakom tipu Fiat, Lancia. Zaujala ma ponuka VW PASSAT B3 1.6 TD, intercooler, r.v. 91. vozidlo je vo velmi dobrom stave, od dovozu v 94 roku u jedneho majitela, pravidelne udrziavane, nehavarovane. Jeho cena ma vsak zaskocila - 110.000 Sk, co sa mi vzhladom na rok vyroby zda vela. Vedeli by ste mi doporucit diesel podobnej kategorie, ale hlavne do spominanej sumy 100.000 Sk. Nezalezi mi na vybave, doplnkoch. Prvorada je pre mna spolahlivost, nizka cena udrzby a ND, ako aj priazniva spotreba. Natrafil som aj na Peugeot 405, ale znamy ma odhovoril, udajne je drahy na udrzbu. Je to pravda? Podobne famy koluju aj o autach japonskej ci korejskej vyroby.

Budem Vam povdacny za informacie. Ostavam s pozdravom. Julius zo Slovenska.


Odpověď:

Vážený pane Julius. Těší nás Vaše poklona,

mnoho Passatů „B3“ sloužilo jako firemní vozy a zpravidla mají „nalítáno“ několik stovek tisíc kilometrů. Tuto skutečnost je nutno mít v paměti při nákupu. Navíc antikorozní ochrana nebyla dobrá. U třetí generace často zlobí centrální zamykání, přední náprava (čepy, manžety a vnější klouby poloos). Motor 1.6 TD je pro těžký Passat slabý. Lepší volbu vidím v benzínovém dvou-litru, popř. pokud trváte na dieselu tak bych volil motor 1.9 TDi. Interiér je prostorný, sedadla měkčí, ale příjemná i na delší tratě.

Peugeot 405 patří v dieselové verzi k odolným, už jsem viděl i vozy, které měly najeto téměř půl milionu kilometrů. Pozinková karoserie vylučuje výskyt koroze. Mezi časté závady jmenujme poruchy elektroinstalace, řídicích jednotek hlavně vznětových motorů, dále potrápí netěsnost převodovek i motorů. Dokáží pozlobit i převodovky (synchrony), což začíná u problémů s řazením. U dieselu celohliníkové konstrukce je nutné dávat pozor na případné přehřátí, což má za následek drahou opravu. Vyvarujte se vozů u kterých z výfuku vychází modrý dým, kvůli vysoké spotřebě oleje. U 405 se také vyskytuje špatné těsnění oken. Pravidelnou výměnu si také žádají jehličková ložiska na zadní nápravě. Také se vyvarujte havarovaných vozidel, nebo vozidel s „pofidérním“ původem. Často byly po nehodách opravované špičkové verze Mi16, které vozu propůjčovaly skutečně až závodní parametry.

V základních verzích se vyskytuje nekvalitní čalounění a malá bezpečnostní výbava.

U takto starých vozů bych se rozhodoval na základě technického stavu jednotlivého vozu.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist