Fabia Combi: první dojmy z Paříže + fotogalerie

Prodloužené provedení novinky z Mladé Boleslavi se sice představilo už krátce před francouzskou přehlídkou, naživo jsme si ale kombík mohli osahat až v Paříži.
AKTUALITY, 03.10.14 | 12:00
hodnocení článku 3.0 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Škoda Fabia

Nejprve trochu šedé, leč zajímavé teorie: novinka narostla na délku o 10 mm, na šířku nabyla o výrazných 90 mm a zároveň je oproti druhé generaci nižší o 31 mm. Hlavním lákadlem je zavazadlový prostor: s objemem 530 litrů je o 25 l větší než u předchůdce. Pro srovnání konkurenční Renault Clio Grandtour uveze 443 l. Po sklopení zadních sedadel vznikne ložná plocha dlouhá 1,55 m a nad ní prostor o objemu 1 395 litrů. Maximum dostupné po sklopení zadních sedaček činí 1 395 litrů. Ložná plocha je široká 960 mm (+2 mm), nakládat můžete předměty dlouhé až 1,55 m. Nákladová hrana je ve výšce 611 mm. Kromě zavazadelníku se zvětšila také šířka interiéru. Vpředu činí rozdíl 21 mm, vzadu 8 mm.

Nabídka motorů kopíruje hatchback, vynechá však základní litrový tříválec o výkonu 44 kW. Paletu šesti agregátů tedy tvoří tříválec 1.0 l MPI/55 kW, přeplňovaný benzínový čtyřválec 1.2 l TSI (66 a 81 kW) a tříválcový turbodiesel 1.4 l TDI (55, 66 a 77 kW). Základní provedení s nejslabším benzínovým motorem váží jen 1 004 kg.
Novinkou je elektromechanický posilovač řízení, ale také celá řada komfortních prvků výbavy v čele s bezklíčovým odemykáním KESSY a rozhraním pro práci s mobilním telefonem MirrorLink, které nahrazuje přítomnost navigace. Jízdní vlastnosti vylepší standardně dodávané přibrzďování vnitřního kola v zatáčce XDS+.

Osobní setkání vyznívá nečekaně pozitivně. Ať už v černé barvě, nebo naopak v bělostně bílém hávu, které byly na pařížském stánku k vidění, je Fabia Combi od pohledu především dospělejším autem, k čemuž nemalou měrou přispívá celková harmonizace proporcí. Ve srovnání s předchozí generací je velmi dobře patrná větší šířka nižší karoserie a mnohem elegantnější ztvárnění zádě, která už zdaleka nevypadá tak kostrbatě a uměle naroubovaná jako dřív. Jiný než u hatchbacku je také tvar koncových světel, minimálně opticky je nyní větší zadní okno, stejně jako boční okénka za zadním párem dveří. Záď díky tomu vyhlíží svalnatěji. Z praktického hlediska potěší zjevně větší vstupní otvor do zavazadelníku, stejně jako nízko položená nástupní hrana. Pod podlahou škodovka nehoní litry lepicí sadou a nabízí plnohodnotné rezervní kolo. To může být skryto pod dvojitou podlahou, která umí vyrovnat schod vzniknuvší po sklopení zadních opěradel. Typickou škodováckou vychytávkou je škrabka na led umístěná ve dvířcích palivové nádrže.

Přední část interiéru se nikterak neliší od krátké „fabky“, i tak ale musíme pochválit možnosti individualizace, které skýtají různé barevné dekory, které výrobce nabízí. Vnitřní prostor tak nyní dokáže být mnohem veselejší než dříve. Jiné je to po přesednutí dozadu. Mezi koleny a opěradlem předního sedadla je sice stejně místa jako u hatchbacku, nad hlavou je ale citelně dýchatelněji, vzdušnější dojem výrazně podporuje také větší šířka celého interiéru.
Prodej novinky by měl být zahájen začátkem příštího roku.1/12
2/12
3/12
4/12
5/12
6/12
7/12
8/12
9/12
10/12
11/12
12/12


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist