Fiat Brava 1.6 16V - nemá výdrž jako Mercedes

Fiat Brava je spolu se svým dvojčetem Bravo jednou z velmi vyhledávaných ojetin, a to i přes svůj narůstající věk. Jak ji hodnotí uživatel, který narazil v autobazaru na téměř muzeální kus?
RECENZE UŽIVATELŮ, 11.03.08 | 00:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Fiat Brava
Značka:Fiat
Model:Brava
Typ:1.6 16V
Bližší označení:sx
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1600
Palivo:benzin
Rok výroby:1996
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:22 000
Najeto km nyní:45 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2,5 roku
Průměrná spotřeba:5,9-8,5
Předchozí vozidlo:Škoda Favorit
Vozidlo jsem náhodně objevil v bazaru za bezkonkurenční cenu 99 000 Kč. Podotýkám, že to bylo v létě 2005 a bylo jasnou volbou. Muzeální kousek s 22 000 tisíci kilometry bez jediné závady či škrábance, kterého si první majitel v Německu opravdu hleděl. Provedená výměna komplet rozvodů a výfuku přišla taky vhod.

Vlastníte vůz značky Fiat? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Do dnešního dne jsem platil pouze prasklou brzdovou hadici předního kola (+ kapalina a práce = 700 Kč), jinak nebylo třeba měnit ani žárovku. Jízdu pouze na jeden brzdový okruh v žádném případě nedoporučuji, protože už při rychlosti 40 km/h je brždění vražednou záležitostí. Asi 2x se splašil počítač nebo vstřikování a nebylo možno nastartovat. Vůz považuji za spolehlivý.
Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré. Tvrdý a nízký podvozek oceňuji v zatáčkách i na dálnicích, ovšem ne na naši D1. Postrádám ABS a EBD, s čímž se musí stále počítat hlavně v zimních měsících.
Proti dílenskému zpracování nemám větších výhrad. Snad jen plastový díl přístrojové desky u řidičových dveří se stále odchlipuje a není jej možno zacvaknout. Přístrojová deska se ve svitu slunce opravdu nepříjemně odráží v předním okně. Znám případ, kdy majitel pro tuto drobnost vůz prodal. Sklápění zadních sedadel není ideální a překřížené zapínání bezpečnostních pásů je trošku nelogické. Při jízdě vůz nevydává žádné nepříjemné zvuky.
Motor je opravdu silný, jen v nízkých otáčkách při rozjezdech nemá chuť do života. Je to daň za 16V. Nad 3 000 otáček se chová skvěle. V porovnání se stejnou benzinovou octavií má vůz dokonce větší zrychlení. Spotřeba pohybující se u plně naloženého vozu na dálkovou jízdu 5,9 litru při 120 km/h až po zimní na krátké vzdálenosti 8,5 litru není špatná, ale dobrému dieselu se rovnat nemůže. Vlečení vozíku o váze 1 470 kg nebylo problémem, jen ty rozjezdy.
Sedadla i na delší cestování jsou přijatelná a loketní opěrka řidiče není k zahození. Posez je nízký, takže osoby s tělesným postižením mohou mít při vysedání drobný problém. Nekvalitní gumový potah klik dveří je všeobecně známý. U některých vozů je možno pozorovat lehké nalomení předních blatníků pravděpodobně způsobené ťuknutím předního nárazníku do překážky. Tři hvězdičky v nárazových testech snad nejsou vymyšlené.
Pochvalu si rozhodně nezaslouží originální střešní nosič, tedy dva příčníky. Jejich montáž je příšerná a dveře se špatně dovírají.
Po prohlídce jiných vozů bych vozidlo s nájezdem více než 100 nebo 120 tisíc km nekoupil, protože fiat není mercedes a některé součástky tu výdrž skutečně nemají.
KladyZápory
  
  
  
  
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
3
design
2
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
2
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
3
výhled z vozu
2
zavazadelník
2
celkové hodnocení - průměr:
2.21
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist