Fiesta je nejprodávanějším malým autem v Evropě

V průměru se v roce 2012 prodal jeden vůz tohoto typu každé dvě minuty.
AKTUALITY, 29.01.13 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Fiesta

Ford v loňském roce prodal na 30 evropských trzích, monitorovaných společností JATO, celkem 953 174 automobilů, z toho 306 405 byly Fiesty. Na všech 51 evropských trzích, kde Ford působí, zvolilo v roce 2012 některý model této značky více než 1,4 milionu zákazníků.

Fiesta byla zároveň po prvních devět měsíců roku 2012 celosvětově neprodávanějším automobilem segmentu B, což vyplývá z údajů o registracích nových vozidel.

Od zahájení výroby první generace v roce 1976 prodal Ford po celém světě již více než 15 milionů Fiest. Tři z posledních pěti let byla Fiesta nejprodávanějším malým automobilem v Evropě. Během tohoto období se jich prodalo více než 1,7 milionu na starém kontinentu a 2,1 milionu celosvětově.

Nejúspěšnějším trhem byla v roce 2012 pro Fiestu Velká Británie, kde jich bylo podle údajů Ford Motor Company zaregistrováno 109 250. Celoevropsky byla loni mezi zákazníky nejoblíbenější Fiesta v bílé barvě Frozen.
V současné době Ford uvádí na evropské trhy faceliftovanou Fiestu.
Novinkou ve výbavě Fiesty je systém MyKey, který umožňuje rodičům nastavit určitá omezení, když zapůjčují vůz svým dětem. Ford vybavil novou Fiestu také systémem Ford SYNC s hlasovým ovládáním a funkcí automatického tísňového volání, jež při dopravní nehodě spojí posádku vozu s dispečinkem záchranné služby.
Fiesta dále nabízí například systém Active City Stop, který dokáže zabránit nehodám při nízkých rychlostech, popřípadě zmírnit jejich následky."na prvním místě je spokojený čtenář"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist