Ford Fiesta 1.3i - po pěti letech slouží bez problému

Fiestu jsme kupovali jako novou a výběr padl na ni, protože v rodině jsme byli po předchozích zkušenostech s Fiatem a škodovkami nejspokojenější s Fordem Focus.
RECENZE UŽIVATELŮ, 27.07.09 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Fiesta
Značka:Ford
Model:Fiesta
Typ:1.3i
Karoserie:pětidveřový hatchback
Obsah motoru:1300
Palivo:benzín
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:93451
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:pět let
Průměrná spotřeba:6-7 l
Poruchy:žádné
Předchozí vozidlo:Škoda Felicia GLXi

Fiestu jsme kupovali jako novou a výběr padl na ni, protože v rodině jsme byli po předchozích zkušenostech s Fiatem a škodovkami nejspokojenější s Fordem Focus. Ford nabízí celkově velice slušný poměr mezi kvalitou, výkonem, provozními náklady i zůstatkovou cenou. Jedním z faktorů byl také příjemný design, díky kterému vypadá Fiesta i po pěti letech stále k světu. První dva roky sloužila mému bratrovi jako rodinné auto a když už nárokům rozrůstající se rodiny přestala stačit, putovala k mé manželce, která ji využívala hlavně na cesty do práce apod. Po celou dobu provozu se nevyskytl žádný vážnější problém. Auto bylo pravidelně servisováno v autorizovaném servisu, kde probíhaly všechny předepsané kontroly a výměny.
Fiesta je z pohledu řidiče velmi přívětivé auto, má skvělý podvozek, který byl také vychválen v mnoha testech v odborných časopisech. Díky tuhosti karoserie a umístění kol v rozích má řidič vždy velmi dobrý přehled o tom co se děje. Perfektní je odezva řízení a neméně skvělé je i řazení, které ocení opravdu každý, hlavně pokud bude moci srovnat s ostatními auty. Přesnost řízení a řazení dodává příjemný pocit jistoty a bezpečí ve všech situacích. Benzinová třináctistovka je s 51 kW výkonu dostatečným motorem pro auto do městského a příměstského provozu, na delší cestování už tak ideální samozřejmě není. Mezi výhody motoru počítám i spotřebu, která se pohybuje mezi 6-7 litry a jak je to u většiny podobných modernějších motorů, tak styl jízdy na ni nemá výraznější vliv. Hodně ceněná je i prostornost kabiny. Nevýhody, které vadí spíše mě než manželce, je absence centrálního zamykání (jezdí většinou sama), také chybí otevírání kufru z kabiny a elektrické stahování oken. Auto má ale zamykání zpátečky, což je podle mého názoru jedno z nejspolehlivějších zabezpečovacích zařízení (pro danou kategorii aut) a originální autorádio, které je rozdělené do třech dílů, takže vykradení auta prakticky nehrozí.

Vlastníte vůz značky Ford? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

Fiesta by asi sloužila manželce dál, ale začátkem léta doběhl pětiletý leasing a naskytla se možnost od rodičů odkoupit vybavenějšího a většího Focuse, takže se s ní brzy rozloučíme. Inzerát je vložen i tady na TipCars.com...
Fiesta s benzínovým motorem 1.3 je ideálním autem pro ženu, ale dokázala dobře posloužit i mladé rodině mého bratra (do kufru se vešel i kočár). Z řidičského hlediska mi moc nevyhovuje nižší výkon motoru, ale vždycky spolehlivě žasnu nad výborným podvozkem a skvělou ovladatelností auta, kterému se nevyrovná ani mnoho aut současné produkce.

KladyZápory
poměr hodnota/cena menší výbava daného modelu
podvozek slabší motor na delší cesty
řazení, řízení  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.23
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist