Ford Focus III - jakou je ojetinou?

Třetí generace se prodává od roku 2011. Verze před modernizací nabídne dostupné ceny ojetin i spolehlivost. S některými nedostatky se ale musí majitelé smířit.
PORADNA, 11.09.15 | 00:00
hodnocení článku 3.1 b / 7x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Focus

DOTAZ: Dobrý den, jsme starší manželé a rádi bychom si koupili nějaké spolehlivé auto s benzínovým motorem. Na internetu je spousta chvály na Ford Focus druhé generace. Co si myslíte o jeho nástupci? Děkujeme Šturmovi.


Dobrý den, také třetí generace lze označit za povedenou, i když svými kvalitami nevyniká nad konkurenty tak moc jako předchůdce. Výhodou je obrovský výběr ojetin. Zde na TipCars.com najdete přes 150 nabídek s cenami od 180 tis. Kč. Naftové motorizace mají nadpoloviční podíl, stejně tak je nejvíce focusů nabízeno ve verzi Tournier. Dalším benefitem pro majitele jsou slušné ceny v servisu i nízké ceny náhradních dílů. Naopak budete muset skousnout horší dílenské zpracování v interiéru a pokud byste si rádi pořídili čtyřkolku, tak u focusu máte smůlu - nenabízela se.

Pojďme se ale podívat na jednotlivé motorizace. Třetí generace se na evropské trhy dostala v roce 2011. Jde tedy stále o poměrně mladou ojetinu, o které není tolik informací z provozu jako u starších modelů. Co se týká zážehových motorů, byly v úvodu k mání tyto: 1.6 Ti-VCT s výkony 63, 77 a 92 kW + přeplňovaný 1.6 EcoBoost (110 a 134 kW). O rok později (začátek 2012) přichází známý tříválec 1.0 EcoBoost s výkonem 92 kW (později i se sníženým výkonem 74 kW) a 2.0 EcoBoost (184 kW) pro verzi ST. Z benzínů bych jednoznačně doporučil 1.6 EcoBoost, který je hezky svižný a zas tolik si nevezme. Pro klidnější řidiče ale doporučím i 1.6 Ti-VCT, kde Ford vsadil na jednoduchou konstrukci, která vydrží. Zde bych doporučoval manuální převodovku, s automatem Powershift už bude výkonu méně a navíc převodovka nepatří k nejrychlejším.

S dovolením ještě několik řádků o dieselových motorech pro ostatní čtenáře. Diesely byly od počátku prodeje dva. 1.6 TDCi (70 a 85 kW) a 2.0 TDCi (85, 103 a 120 kW). Jednašestka je přesně motor pro firemní vozidla - úsporný a díky poptávce po dieselech si dobře drží cenu. Jediné, co by mohlo pozlobit, je časté zanášení motoru karbonem ze špatně tvarované olejové vany. Je zde třeba měnit olej pravidelně a zkrátit intervaly pro jeho výměnu. Nevýhodou této motorizace je fakt, že je k dispozici pouze v kombinaci s manuální převodovkou, naštěstí je šestistupňová. Dvoulitr není žádný průšvih, známe jej i z ostatních modelů Fordu. V inzerci je jich méně (cca 20 ks) s pořizovacími cenami od 230 tis. do 370 tis. Kč. Polovina z nich je s automatem Powershift - u něj je třeba měnit olej každých 60 tis. km.

3D prezentace


"originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist