Ford Focus nebo Renault Mégane?

PORADNA, 16.01.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.

Dotaz

Pěkný den
Obracím se na Vás s dotazem, kterých jistě dostáváte každou hodinu minimálně tisícovku. I přes tuto skutečnost, kterou si naprosto plně uvědomuji, jsem se rozhodl se postavit do řady a vyčkat Vaší odborné rady, o kterou velice stojím.
Uvažuji o koupi automobilu, tedy uvažuji.. chci si koupit automobil. Jsem poměrně čerstvý řidič, třeba že je mi 28 let, řidičský průkaz mám necelé dva roky. Za tuto dobu jsem najezdil kolem dvou tisíc kilometrů. Vlastní auto jsem zatím neměl. Mám poměrně "cestovatelské" povolání, většinou ale
nepoužívám automobilu. Automobil si chci pořídit z ryze praktických důvodů a také proto, že mě řízení nesmírně baví. Zatím se mi osvědčila praxe půjčit si automobil v případě potřeby v některé z půjčoven. Teď už bych rád vlastní auto. Jsem svobodný, koníčky nenáročné na materiál (převoz). Za rok si myslím, že neujedu víc než 5 tis. km, z důvodů které jsem již uvedl. Cesty budou spíše kratší. Automobil by se měl pohybovat v relaci do 300 000,- Kč, a představuji si, že se bude jednat o novější automobil s alespoň trochu rozšířenou výbavou (ABS, ASR, popř. ESP, 4 airbagy, klima). Spíše benzinový agregát a ne kombi.
Osobně váhám mezi Fordem Focus Ultra (r.v. 2003, 1.6 16v)298 000,- a Renaultem Mégane II (r.v. 2004 1.6 16v,) 282 000,-/329 000,-, které jsou k nalezení na Vašich stránkách. Ve prospěch Focusu hovoří jeho již jakási prověřenost časem a uživateli/motoristy...Pro Mégane bohatší výbava, i když o něco vyšší pořizovací cena a moje vynikající (byť krátkodobá) osobní zkušenost s tímto vozem. Zajímavou alternativou se ve výběru ještě stává
Fiat Stilo ( r.v. 2004,1.6 16v) cena je 259.000,-.
Rád bych Vás požádal o zhodnocení a pomoc při volbě vozu. samozřejmě že se nebráním ani Vašemu případně jinému návrhu do výběru. Děkuji za Váš čas a ochotu.
Všechno dobré, spoustu pracovních úspěchů
Ing. Michal Zatloukal


Odpověď

Vážený pane Zatloukale,

zejména první dva jmenované vozy mají velmi podobné jízdní i prostorové vlastnosti. Focus je sportovněji naladěn s tvrdším podvozkem a Mégane také již nepředstavuje zástupce původně měkce naladěných Renaultů. Ve spolehlivosti vyhrává nepatrně Focus a výbavou Mégane druhé generace, jak sám správně uvádíte. Pro Focus hraje spolehlivost a živý motor a pro Mégane o rok mladší rok výroby a bohatší výbava.

Fiat Stilo z roku 2004 patří již také k spolehlivým vozům, kvalita šla nahoru. Je na tom mnohem lépe než Stila z dřívějších ročníků. Ale přesto bych se rozhodoval mezi Focusem a Meganem, kde při výběru budou hrát roli osobní sympatie a požitek ze zkušební jízdy a vyjádření technika k samotnému vozu.

Mezi další zajímavé vozy s výše uvedenými požadavky bych zařadil Mazdu 323F (BJ), která nemá příliš atraktivní design, ale patří k spolehlivým a dosahuje požadované výbavy v podobě 4 airbagů, ABS, ASR, ESP, klima a výkonu u motoru 1.6i 72kW/98k, a to vše za ceny v rozmezí 220.000-260.000,- Kč (r.v. 2003). Dále v této cenové relaci lze uvažovat o: Toyotě Corolle, Hondě Civic 1.6 VTEC, VW Golf 1.6 16V a třeba i o Audi A3.

Myslím si, že v této cenové relaci seženete dobrý vůz s jasným původem, servisní knížkou a pravidelným servisem a také jen s prvním majitelem.Autor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist