Ford Mondeo 2.0 TDDI a zkušenosti po 250 tis. km.

Na mondeo a fordy obecně nedám dopustit! Vlastnil jsem Mondeo 1.8TD a totálně mě nadchlo svým zpracováním, komfortem, jízdními vlastnostmi, motor holt byl zastaralý, ale jezdilo se s ním pěkně.
RECENZE UŽIVATELŮ, 24.10.13 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 8x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:2.0 TDDI
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 998
Palivo:nafta
Rok výroby:2001
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:190 000
Najeto km nyní:250 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:5 let
Průměrná spotřeba:6,5 l
Poruchy:nic
Předchozí vozidlo:Ford Mondeo
Na mondeo a fordy obecně nedám dopustit! Vlastnil jsem Mondeo 1.8 TD a totálně mě nadchlo svým zpracováním, komfortem, jízdními vlastnostmi, motor holt byl zastaralý, ale jezdilo se s ním pěkně. Další volba byla jasná... opět Mondeo, ročník 2001- 2003 kvůli financím. Vybral jsem 2.0 TDDI z důvodu větší spolehlivosti a nelituji. Argumenty typu, že je motor hlučný, jsou absolutně nepodstatné pro funkci a užívání auta, a navíc po zahřátí se motor krásně zklidní.
Motor má v základu 85 kW a myslím 280 Nm, což je dostatečný výkon pro svižnou jízdu v kopcích i pro plně naložené auto. Spotřeba se pohybuje kolem 6,5 až 7 l, což je víc než Common-Rail, ale na tak těžké, velké auto to je celkem slušné. Po pár letech jsem zatoužil po větším výkonu a nechal si udělat chip řídicí jednotky na 107 kW a 367 Nm, chod motoru se opravdu zlepšil, je citelně silnější a má o dost lepší zátah z nízkých otáček, spotřeba se také decentně zlepšila.

Karoserie je bez problémů, se rzí nemám potíž - a to má auto 12 let, najeto 250 tis. km a jezdí každou zimu, jen spodní lem jedněch zadních dveří začal lehce rezavět, ale ihned jsem ho ošetřil a již je v pořádku.

Interiér se skládá z kvalitních měkčených materiálů, má výborné slícování, po 12 letech vypadá stále skoro jako nový, nic nevrže ani nedrnčí. Sedadla pohodlná.

Jízdní vlastnosti, podvozek: známá věc, že zde Ford exceluje a potvrzuji. Už s Mondeem 1.8 TD, r. v.1998, byla pro mě jízda příjemnější a zábavnější než s Passatem B5.5, r. v. 2004. A toto mondeo je ještě lepší! Přesnost a citlivost řízení, zpětná odezva od kol a přesné, snadné řazení... Naprosto perfektní. Auto skvěle drží stopu i na nerovnostech, bezvadně se řídí, kdy člověk přesně cítí, co se děje pod autem, jak se auto chová a reaguje, podvozek je výborně naladěn, je robustní a odolný. Po všech těch najetých km celoročně je i dle slov automechanika můj podvozek jako nový, vše původní (samozřejmě až na tlumiče). I nedávno na technické kontrole se všichni chodili koukat a jen čuměli, v jakém perfektním stavu podvozek je, vše absolutně bez vůlí, nic není prorzelé atd. Samozřejmě se snažím každý rok dělat nástřik podvozku před zimou.
Takovou kvalitu podvozku, požitek z jízdy a jízdní vlastnosti celkově na této úrovni u vychvalovaného passatu a koncernových aut nenajdete.

Spolehlivost: absolutně bez problémů, auto mě nikdy nikde nenechalo, vše funguje, motor šlape perfektně. Jen to chce pravidelnou údržbu (brzdy, kapaliny, filtry, tlumiče). Když porovnám s konkurenčním opěvovaným koncernem (a passatem konkrétně), tak všichni známí v okolí už na passatech měnili kde co, občas zůstali někde nepojízdní viset (model B5.5) nebo se jich radši zbavili (model B6), kdežto já nic a i s vozy mondeo v okolí je spokojenost. Takže opravdu doporučuji, ale určitě je třeba být při koupi opatrný na to, co si pořizuji. Jelikož tahle auta mají opravdu skoro vždy hodně najeto.
KladyZápory
Spolehlivost mírně vyšší spotřeba než Common-Rail
Jízdní vlastnosti  
Komfort  
Motor  
Vzhled  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.07
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist