Ford Transit – jak si vede užitková legenda mezi ojetinami?

Transit se už řadu let drží na špici v prodejích nových vozů. To se projevuje i v nabídce ojetin. Mnoho starších aut je ale v dezolátním stavu, proto je třeba pečlivě vybírat.
PORADNA, 03.04.15 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
užitkové Ford Transit

DOTAZ: Jsem malý živnostník a používám teď k rozvozu zboží starý Jumper, který mi ale odchází a tak jej potřebuji nahradit. Asi jako každý, bych chtěl levnou dodávku, která bude spolehlivě sloužit. Citroen už nechci, ten můj měl příliš velké servisní náklady. Takže mne napadl Transit – na silnicích je vidět docela často. Bude to podle vás dobrá koupě? Na auto mám 200 tis. Kč včetně prvotního servisu po koupi. B.K.


ODPOVĚĎ: interiér Předpokládám, že budete poptávat skříňovou verzi, kterých je k výběru dostatek. Na TipCars.com je v současnosti k mání více než 250 transitů šesté generace různých provedení (minibus, valník, furgon, atd.). První ročníky kolem roku výroby 2000 se pohybují cenově kolem 50 tis. Kč, nejdražší pak pořídíte za nějakých 250 tis. Kč. Za Vámi uvedenou cenu koupíte podle mého názoru slušný transit šesté generace, cca od roku 2003 do 2006 s nájezdem od cca 100 tis. do 300 tis. km. Pro prvotní servis si doporučuji nechat v záloze 15-20 tis. Kč. Výhodou je velké množství cenově dostupných náhradních dílů.

motor 
Motor 2.0 TDCi (92 kW)
Pokud zvolíte skříňovou verzi, zbude Vám v kabině místo pro tři pasažéry. Majitelé si na nedostatek místa nestěžují, chválí také dostatek odkládacích ploch v interiéru. Také výbava je slušná, standardem bývá ABS nebo třeba airbag řidiče. Transit má zadní křídlové dveře (po odjištění pojistky otevíratelné o 180 st.) a boční posuvné. K dispozici jsou dvoulitrové dieselové motory o výkonech 63 kW, popř. silnější varianta s 92 kW. Objemnější je pak motor 2.4 TDDI (66 kW), popř. TDCI (85 kW nebo 101 kW). Volit doporučuji modernější TDCI motory, které lze označit za spolehlivé, i když i ty občas trápí problémy se vstřikovači. Jejich oprava či výměna je ale pořád levnější než odstranění poruchy palivového čerpadla u motoru TDDI.
K dispozici je pro transit pohon předních nebo zadních kol. Pokud rozvážíte zboží, které vůz nikterak nepřetěžuje, bude stačit přední náhon, ostatně ten mělo určitě i Vaše předchozí auto, takže můžete zvážit, nakolik se v praxi osvědčil…

nákladový prostor Při koupi ojetého transitu se zaměřte na stav podvozku, který může být u přetěžovaného vozu ve velmi špatném stavu. Zkontrolujte vůle a opotřebení silentbloků i čepů na přední nápravě. Vhodné bude zkontrolovat i opotřebení tlumičů. U starších ročníků se zaměřte na kontrolu koroze podvozkových částí.
A jako vždy, i teď upozorním, že o výhodnosti koupě rozhoduje hlavně stav konkrétního vybraného kusu. Je z čeho vybírat, tak se nebojte, že Vám něco uteče…"originální stav ojetin je lepší než tuning"
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist