Ford Transit - jak slouží po 560 tis. km?

Fordík hnil už po dvou letech a když mi jej kolega předával, měl již 6 let a byl jak liška. Je neuvěřitelně líný, ale na druhou stranu spolehlivý a úsporný motor.
RECENZE UŽIVATELŮ, 30.05.12 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
Značka:Ford
Model:Transit
Typ: 
Karoserie:VAN
Obsah motoru:2500
Palivo:nafta
Rok výroby:1999
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:560 000
Koupen jako:nové
Jak dlouho vůz využívám:ve firmě 9let, já 3 roky
Průměrná spotřeba:neuvěřžitelných 7,4l/100km, předchozí šofér 12-14l/100km
Poruchy:Koroze, koroze, koroze. každoroční­ tmelení­ a gumoasfalt.... Jinak jen provozní­ opravy
Předchozí vozidlo: 

Motor: neuvěřitelně líný ale na druhou stranu spolehlivý a úsporný. V zimě dost špatně startuje, ale teplomet v motoru ho za půl hodinky rozehřeje. Velmi dobře se mi osvědčilo užívání, kvalitnější nafty. Beru u Shellu a spotřeba šla o dobré 2l na 100km dolů a přitom je jen o korunu, korunu padesát dražší. Motor se také o poznání ztiší…. K motoru nemám až na onu línost co dodat. Klobouk dolů, pánové ve fordu. Ostatně, najeté kilometry mluví za vše!

Karoserie: tak tady chvalozpěvy nemám. Fordík hnil už po dvou letech a když mi jej kolega předával, měl již 6 let a byl jak liška. Kompletní vybroušení, vytmelení, nátěry gumoasvaltem, musím zaklepat, 3 roky a drží se! Sem tam se objeví trochu rzi kolem záhybů, ale šmirgl a barva vše pořeší. Sice je strakatý, a jak říkám nejškaredší ford v Opavě, ale technické parametry vítězí….

Srovnání s Peugeotem Boxer r. v. 1996 1,9TD
Peugeot byl u nás ve firmě 11 let, než ho kolega rozsekal o kamion. Ve srovnání s fordem byl mnohem živější, spotřeba nafty byla srovnatelná, karoserie i navzdory většímu stáří byla v mnohem lepším stavu, ale motor byl mnohem poruchovější. Věčně mu praskalo těsnění pod hlavou, jednou při rozjíždění na křižovatce se ustřihl šroub, který drží motor, ten se zhoupl a prásknul sebou na poloosu. Další porucha a to daleko nejdražší byla při 300 000km. To se rozerval rozvodový řemen a pěkně se nám to tam vybouchalo. Oprava 60000kč. K těm šroubům co drží motor u peugeota - máme na firmě Boxer r. v. 2004 a tam se mu ustřihnul taky a jednomu známému se toto stalo s identickým boxerem též, tak pozor a radši je vyměňte. Vraťme se ke srovnávání. Nesporná výhoda oproti peugeotovi je to, že nemá rozvodový řemen ale tyč. V peugeotovi mi vadila řadicí páka na palubovce, neboť jsem dost velký a pořád jsem si dloubal do kolen, avšak řazení bylo o poznání hladší než ve fordovi - tam si někdy hrajeme na schovávanou se zpátečkou, ale to je bolest snad všech tranzitů… Co do pohodlí, vyjdou obě auta nastejno. Není to kdo ví co, ale dá se v tom jezdit….

Zhodnoceni: s Fordíkem (je žlutý tak mu říkáme pampeliška) jsem velice spokojený, ale ta koroze...... kdyby nové tranzity lépe ošetřili, ale je to zase to samé. Kamarád má 2 roky starého a už je chytlý a z toho důvodu bych šel asi do nového Boxera nebo Jumpera. Na Dukato ani nepomýšlím, neboť na něj ze všech stran slyším jen samé nadávky…. Tranzit 2,5D je nezničitelné auto ale jak říkám, kdybych bral nové, hledal bych ve Francii, v Německu u VW, nebo Mercedesu.

NÁHRADNÍ DÍLY: 2
KAROSERIE: 5
MOTOR: 2
SPOLEHLIVOST: 1
SPOTŘEBA: 1*
ŘAZENÍ: 3

KladyZápory
SPOLEHLIVOST NEZASTAVITELNÁ KOROZE!!!
SPOTŘEBA LÍNOST MOTORU
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi nehodnocení
brzdy
2
design
3
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
4
jízdní komfort
3
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
4
řazení
4
řízení
2
sedadla
3
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
2.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist