Ford Transit nejúspornější

Užitkové vozy Ford Transit jsou pověstné nejen svou spolehlivostí a robustností, ale také nízkými provozními náklady. Znovu to potvrdila nezávislá studie DEKRA.
AKTUALITY, 24.07.07 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Transit

Ford Transit 2006Znalecký ústav DEKRA porovnával celkové provozní náklady modelu Transit Van 280 SWB s motorem 2.2 TDCi / 63 kW a jeho konkurentů, tedy například vozů VW Transporter, Mercedes Vito, Peugeot Boxer a Renault Traffic stejných či srovnatelných parametrů.
Při všech srovnáních přitom DEKRA nevycházela z vlastních měření, ale z oficiálních údajů výrobců, resp. tzv. kvalifikovaného odhadu. Náklady byly vypočítávány pro hypotetickou situaci, kdy je vůz zakoupen jako nový, provozován po čtyři roky, během nichž najede celkem 300 tis. km, tedy 75 tis. ročně - a poté prodán. Takový průběh odpovídá průměrné denní ujeté vzdálenosti něco přes 200 km, typické např. pro rozvážkovou službu. Do celkových nákladů přitom byly započítány všechny relevantní položky - od spotřebovaného paliva přes servisní prohlídky, výměny pneumatik, havarijní pojištění, dálniční známky ... až třeba po měření emisí a mytí vozu. Stejně tak znalecký ústav zakalkuloval některé díly, které by při ujetí 300 tis. km bylo třeba vyměnit, a rovněž náklady na opravu po malé havárii. Z výpočtů vzešly náklady: Ford Transit 280 SWB 2.2 TDCi - 3,666 Kč/km, podobně byl nejlepší mezi většími vozy Ford Transit 350 LWB 2.4. TDCi - 4,2188 Kč/km.
Ve srovnání s pátým v pořadí pak Ford Transit uspoří svému majiteli za 4 roky intenzivního provozu více než 136 tis. Kč. Bude-li tedy podnikatel ve své flotile mít jen čtyři Fordy Transit, ušetří mu za čtyři roky provozu tolik peněz, že si za ně bude moci pořídit pátý...

TIP: Ford Transit českým šampiónemAutor: TZS
1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist