0
zpět
 

diskuze k tématu: RECENZE OJETIN: Renault Scenic III

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
LuCZiano
počet příspěvků19
datum registrace04.09.2015
Pátek 30.06.2017 09:39, moc jsme se toho nedozvěděl
Tak já nevím, tohle auto se mi docela líbí, chtěl jsme se o něm něco dozvědět jako o ojetině, ale místo toho jsem se dozvěděl, kdy prodělalo facelift a jaké to mělo motory.
U recenze ojetiny bych čekal něco víc, zejména co se týká častých poruch a úroveň spolehlivost v porovnání s konkurenty.
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Pátek 30.06.2017 10:38, RE: moc jsme se toho nedozvěděl
LuCZiano napsal:
Tak já nevím, tohle auto se mi docela líbí, chtěl jsme se o něm něco dozvědět jako o ojetině, ale místo toho jsem se dozvěděl, kdy prodělalo facelift a jaké to mělo motory.U recenze ojetiny bych čekal něco víc, zejména co se týká častých poruch a úroveň spolehlivost v porovnání s konkurenty.


Mrkni na auto.cz do rubriky Články o ojetinách. Dal bych sem přímo odkaz, ale zdejší redakce tyhle odkazy maže
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Pátek 30.06.2017 10:52, RE: moc jsme se toho nedozvěděl
LuCZiano napsal:
Tak já nevím, tohle auto se mi docela líbí, chtěl jsme se o něm něco dozvědět jako o ojetině, ale místo toho jsem se dozvěděl, kdy prodělalo facelift a jaké to mělo motory.U recenze ojetiny bych čekal něco víc, zejména co se týká častých poruch a úroveň spolehlivost v porovnání s konkurenty.


Bohuzel je to tak, namisto drivejsich rad a tipu je dnes poradna jen o tom, aby vam rekli, kdy se auto zacalo vyrábět, kdy prodělalo facelift a kolik aut je v nabídce v benzinu a v nafte a tim to hasne bohužel :(
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 02.07.2017 11:52, RE: moc jsme se toho nedozvěděl
LuCZiano napsal:
Tak já nevím, tohle auto se mi docela líbí, chtěl jsme se o něm něco dozvědět jako o ojetině, ale místo toho jsem se dozvěděl, kdy prodělalo facelift a jaké to mělo motory.U recenze ojetiny bych čekal něco víc, zejména co se týká častých poruch a úroveň spolehlivost v porovnání s konkurenty.


Je to dobrá volba. Benzín 1,6 je vhodný max. do města - do 80km/h jede slušně, potom už je zoufale slabý a nad 100km/h docela žere. 1,5 DCi ve verzi 78kw je nejlepší volba - jede, nežere (5,5) a je spolehlivý. Jen pozor na dálniční "lety", tento motor nemá rád dlouhodobou zátěž nad 2800RPM, proti Megane má navíc zkrácený stálý převod, takže točí o cca 300 RPM víc při stejné rychlosti. Verze 81kw nemá moc smysl, díky DPF si bere skoro o litr víc a celkově působí mdlejším dojmem. 1,6 DCi jede výtečně, jezdí za cca 6 litrů. Jediná výtka by ode mne směřovala k velmi ostrému záběru spojky, ale to je věc zvyku.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 02.07.2017 11:52, RE: moc jsme se toho nedozvěděl
LuCZiano napsal:
Tak já nevím, tohle auto se mi docela líbí, chtěl jsme se o něm něco dozvědět jako o ojetině, ale místo toho jsem se dozvěděl, kdy prodělalo facelift a jaké to mělo motory.U recenze ojetiny bych čekal něco víc, zejména co se týká častých poruch a úroveň spolehlivost v porovnání s konkurenty.


Je to dobrá volba. Benzín 1,6 je vhodný max. do města - do 80km/h jede slušně, potom už je zoufale slabý a nad 100km/h docela žere. 1,5 DCi ve verzi 78kw je nejlepší volba - jede, nežere (5,5) a je spolehlivý. Jen pozor na dálniční "lety", tento motor nemá rád dlouhodobou zátěž nad 2800RPM, proti Megane má navíc zkrácený stálý převod, takže točí o cca 300 RPM víc při stejné rychlosti. Verze 81kw nemá moc smysl, díky DPF si bere skoro o litr víc a celkově působí mdlejším dojmem. 1,6 DCi jede výtečně, jezdí za cca 6 litrů. Jediná výtka by ode mne směřovala k velmi ostrému záběru spojky, ale to je věc zvyku.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.