Honda: Civic Type R na českém trhu od 859 900 Kč

Ostrý hatchback s více než třemi stovkami koní pod kapotou se pomalu chystá na český trh. Prodej bude zahájen v září.
AKTUALITY, 03.04.15 | 13:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Civic

Podle automobilky má být nová generace Civicu Type R nejrychlejší v historii modelu. Výrobce vůz testoval na Severní smyčce německého okruhu Nürburgring. Odladěn zde byl například tvar a sklon zadního spoileru. Oproti předchůdci má novinka větší horní i spodní mřížky chladiče. Upraveny byly také blatníky s ohledem na použití 19palcových kol.

Nový Civic Type R je vybaven jedním z nových přeplňovaných motorů VTEC TURBO z řady Earth Dreams Technology. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním paliva dává 310 koní výkonu, točivý moment vrcholí hodnotou 400 Nm a jednotka plní emisní normu EURO 6.

Krotit vysoký výkon Civicu Type R mají na starosti brzdy Brembo, přední čtyřpístkové třmeny na přední nápravě se zakusují do vrtaných kotoučů o průměru 350 mm.

Jedním z hlavních cílů konstruktérského týmu, který ovlivnil celou řadu změn vnějšího designu, byl odvod tepla od kol a motorového prostoru. Patřičnému chlazení napomáhají zvětšené horní a dolní mřížky v předním nárazníku, průduchy nad koly po stranách vpředu a průduchy na zadních hranách předních podběhů kol.

Civic Type R bude dostupný v pěti barvách karoserie: bílá Championship White, černá perleť Crystal Black, metalická Polished Metal, modrá Brilliant SPORTY Blue a červená Milano Red. To je jedna z mála věcí, které si potenciální zákazníci mohou vybrat. V rámci příplatkové výbavy totiž Honda nabízí jen GT paket (za 70.000 Kč), který mimo jiné zahrnuje několik doplňků exteriéru, přední a zadní parkovací čidla, automatické spínání světel, dešťový senzor pro automatickou aktivaci stěračů, navigační systém Garmin, automatickou dvouzónovou klimatizaci, systém varování před čelní srážkou, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek nebo asistent pro couvání z parkovacího místa."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist