Honda CR-V III – jaký je benzínový dvoulitr?

Zájemce by rád koupil ojetou Hondu CR-V třetí generace s benzínovým motorem. Jaké je toto SUV od Hondy?
PORADNA, 18.10.13 | 00:00
hodnocení článku 3.2 b / 6x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda CR-V

DOTAZ: Dobrý den. Hledám nějaké SUV, které se nezalekne horších podmínek na cestě. Bydlím v podhůří a v zimě je zde více sněhu, nehodlám auto brát do těžkého terénu. Docela se mi zalíbila Honda CR-V od roku výroby 2006 – jak má tento vůz řešen pohon všech kol? Určitě chci benzínový motor, jelikož dva moji známí už dojeli na nekvalitní českou naftu a oprava auta je stála nemalé peníze. Co mohu od benzínové Hondy CR-V čekat?

Zdraví Libor J.


ODPOVĚĎ: Vážený pane Libore, Honda CR-V už nemá nezpevněné cesty příliš v lásce, Vy ji do terénu ale brát nebudete, takže Vás to nemusí trápit. Se sněhem na silnici si díky pohonu všech 4 kol poradí bez problému, navíc se systémem pohonu nebývají problémy. Řídí ho odolná hydraulika, primárně je poháněna přední náprava a pokud dojde k prokluzu kol, připojí se i náprava zadní.

Jelikož jste si vybral benzínový motor, nemusím žádný vybírat, jelikož pod kapotou Hondy je možné najít pouze jeden benzínový dvoulitr. Jednotka je to velmi povedená, spolehlivá a servisně nenáročná. Vlastně jí stačí měnit pravidelně olej, filtry a svíčky, nic jiného by vyžadovat neměla. Snad by jen mohla lépe táhnout z nižších otáček, to jí ale určitě odpustíte. Motor se pojil s manuálem nebo velmi povedenou automatickou skříní. Na rozdíl od konkurenčních automatů neubírá motoru tolik výkonu kvůli konstrukci s pěti spojkami.
Pokud Vám mohu poradit, hledejte vozy od podzimu roku 2009. CR-V totiž prodělala facelift, při kterém došlo ke zkvalitnění interiéru a přepracování naladění podvozku. Dostal měkčí charakteristiku, je odolnější a když už nějaká součást přestane sloužit, většinou ji lze samostatně vyměnit.

Jako celek je Honda CR-V velmi spolehlivá, jako snad každé auto má ale jisté mouchy. Řadě majitelů se samovolně vybíjela baterie, na vině byl ve velké většině případů vadný spínač startéru. Problémy jsou občas s rádiem a navigací. A pokud chcete, aby byl pohon všech kol bezproblémový, zkraťte předepsaný interval 120 tis. km pro výměnu oleje v systému na méně než polovinu.

Co se týká náhradních dílů, dostupné jsou dobře (pozor ale na auta dovezená ze zámoří, konkrétně z USA a Kanady!). Ta jsou totiž od evropských verzí mechanicky odlišná a se sháněním dílů by mohl být problém. Před koupí auta proto prohlédněte VIN kód, pokud začíná číslem 1 nebo 2, raději se mu vyhněte, jelikož se jedná o auto určené právě pro americký či kanadský trh, jejich cena je ale vyšší. Za přední brzdové destičky zaplatíte cca 3 tisíce, jeden brzdový kotouč vyjde na 3.500 Kč a za přední tlumič pérování zaplatíte dokonce přes 5 tisíc korun.

V inzerci TipCars je Honda CR-V od roku výroby 2009 a mladší s benzínovým dvoulitrem zastoupena necelými dvěma desítkami kusů, na tachometru mají v průměru jen 50 tis. km a jejich cena začíná na 340 tis. Kč."originální stav ojetin je lepší než tuning"


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist