Honda na ženevském autosalonu představí nový Civic Type R Concept

Novinka má přiblížit podobu produkční verze modelu Civic Type R, jež bude v Evropě představena v průběhu příštího roku.
AKTUALITY, 04.03.14 | 12:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Civic

Podle automobilky má být nový Civic Type R nejrychlejší v historii modelu. Výrobce vůz testoval na Severní smyčce německého okruhu Nürburgring. Odladěn zde byl například tvar a sklon zadního spoileru. Oproti předchůdci má novinka větší horní i spodní mřížky chladiče. Upraveny byly také blatníky s ohledem na použití 20palcových kol.

Nový Civic Type R bude prvním evropským modelem značky, jenž bude vybaven jedním z nových přeplňovaných motorů VTEC TURBO z řady Earth Dreams Technology. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním paliva by měl disponovat výkonem nejméně 280 koní a bude splňovat emisní normu EURO 6.

Honda při vývoji vozu využila také zkušenosti ze seriálu mistrovství světa cestovních vozů WTCC.

Ve stánku značky Honda na ženevském autosalonu budou mimo jiné zveřejněny informace o pohonném ústrojí nové generace modelu NSX, jež automobilka plánuje uvést na trh v roce 2015. Ve světové premiéře zde bude vystaven také koncept nové generace elektromobilu poháněného palivovými články FCEV Concept. Podle slov automobilky by se tento vůz měl dostat do prodeje na evropském trhu počátkem roku 2016. Veřejnosti se ženevská motorshow otevírá pozítří 6. března."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist