Honda: nové podrobnosti o ostrém Civicu Type R

Novinka bude spolu s ostatními vozy vystavena v expozici automobilky na letošním březnovém autosalonu v Ženevě.
AKTUALITY, 12.02.15 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Civic

Podle automobilky má být nový Civic Type R nejrychlejší v historii modelu. Výrobce vůz testoval na Severní smyčce německého okruhu Nürburgring. Odladěn zde byl například tvar a sklon zadního spoileru. Oproti předchůdci má novinka větší horní i spodní mřížky chladiče. Upraveny byly také blatníky s ohledem na použití 19palcových kol.

Nový Civic Type R bude prvním evropským modelem značky, jenž bude vybaven jedním z nových přeplňovaných motorů VTEC TURBO z řady Earth Dreams Technology. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním paliva by měl disponovat výkonem nejméně 280 koní a bude splňovat emisní normu EURO 6.

Krotit vysoký výkon Civicu Type R mají na starosti brzdy Brembo, přední čtyřpístkové třmeny na přední nápravě se zakusují do vrtaných kotoučů o průměru 350 mm.

Jedním z hlavních cílů konstruktérského týmu, který ovlivnil celou řadu změn vnějšího designu, byl odvod tepla od kol a motorového prostoru. Patřičnému chlazení napomáhají zvětšené horní a dolní mřížky v předním nárazníku, průduchy nad koly po stranách vpředu a průduchy na zadních hranách předních podběhů kol.

Honda při vývoji vozu využila také zkušenosti ze seriálu mistrovství světa cestovních vozů WTCC.

Ve stánku značky Honda na ženevském autosalonu budou mimo jiné zveřejněny informace o pohonném ústrojí nové generace modelu NSX, jež automobilka plánuje uvést letos do prodeje. Ve světové premiéře zde bude vystaven také koncept nové generace elektromobilu poháněného palivovými články FCEV Concept. Podle slov automobilky by se tento vůz měl dostat do prodeje na evropském trhu počátkem roku 2016."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist