Honda: přehled ženevských novinek

Hlavní hvězdou expozice je nový Civic Type R, ve stánku japonské automobilky je k vidění také sportovní NSX, modely HR-V a Jazz, prototyp FCV či monopost pro seriál závodů Formule 1.
AKTUALITY, 05.03.15 | 12:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Jazz, Honda HR-V, Honda Civic

Nový Civic Type R je vybaven jedním z nových přeplňovaných motorů VTEC TURBO z řady Earth Dreams Technology. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s přímým vstřikováním paliva dává 310 koní výkonu, točivý moment vrcholí hodnotou 400 Nm a jednotka plní emisní normu EURO 6.

Model NSX přichází s hybridním pohonem Sport Hybrid Super-Handling All Wheel Drive (SH-AWD), kombinující benzínový šestiválec se dvěma turbodmychadly a třemi elektromotory, z nichž jeden pomáhá roztáčet zadní kola a zbylé dva ženou kola přední. Šestiválec je spřažen devítistupňovým dvouspojkovým automatem. Všechny agregáty dohromady dají výkon přes 550 koní.

Honda FCV Concept je poháněna vodíkovými palivovými články. Podle výrobce má na jedno „natankování“ vodíku ujet přes 450 km, doplnění paliva má trvat tři až pět minut.

Nová generace modelu HR-V je dalším přírůstkem do kategorie malých SUV. Její design je kombinací dvou zcela odlišných druhů karoserie – kupé a SUV. Vůz má uprostřed umístěnou palivovou nádrž, což má v kombinaci se sedadly Magic Seats® zajistit velkou variabilitu vnitřního prostoru. Druhou řadu sedadel lze zcela sklopit a rozšířit tak prostor pro zavazadla.

Pod kapotou může být buď nový benzínový motor i-VTEC o objemu 1,5 litru a výkonu 130 koní, nebo 1,6litrový diesel s výkonem 120 koní. Oba tyto motory jsou k dispozici s manuální převodovkou a pro benzínový agregát bude rovněž k dispozici poloautomatická převodovka CVT."na prvním místě je spokojený čtenář"
1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist