Honda Prelude 2.2

Plánuji koupi vozu Honda Prelude 2.2 VTi 5.generace (vyráběné v letech 1997-2001), který si nechám dovézt ze zahraničí. Poprosím Vás o informace, jaké jsou praktické zkušenosti s tímto vozem (klady, zápory, časté závady). Technické parametry mám prostudované celkem do detailu, neboť se o tento vůz zajímám cca 3 roky. Nejsem žádný závodník a tento vůz jsem si vybral z důvodu jeho designu, bezpečnosti v podobě dostatečného výkonu a dobrého podvozku. Děkuji. S pozdravem, Jirka
PORADNA, 16.06.06 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Prelude

Honda Prelude 2.2Honda Prelude je kvalitní vůz, který si také žádá kvalitní péči. U tohoto modelu platí dvojnásob, že se vyplatí pečlivě vybírat. Přesto, že podvozek a vůbec celý vůz vydrží doopravdy hodně, můžete občas narazit na vůz v dezolátním stavu, neodborně opravený třeba po těžké havárii. A naopak, při pečlivém výběru lze sehnat vůz udržovaný s kvalitní péčí a tím spojeným odborným servisem. U Hondy bych se zaměřil na sbíhavost kol (před koupí nechte provést geometrii) a pokud možno s odborníkem prošel celý vůz (spáry). Podvozek se může pochlubit dlouhou životností (dutiny a hůře přístupná místa jsou ošetřeny ochrannými nástřiky).

Honda Prelude 2.2Také můžete narazit na vozy se systémem natáčení zadní nápravy, nebo na modely se samosvorným diferenciálem.
Honda Prelude je sice čtyřmístná, ale spíše bych ho označil za vůz 2+2. Na místě řidiče spíše ležíte, než sedíte. Prelude nabízí i dostatek úložných prostorů. Cestování je příjemné a na nedostatek komfortu si cestující nemohou stěžovat. Prelude je vhodný i na lámání dlouhých vzdálenosti, které rychlé ubíhají. K motoru nemám žádnou připomínku, je výkonný a určitě lepší volbou než dvoulitr. Jen je potřeba pravidelná výměna provozních tekutin (oleje) a řemenů atd. U Hondy Prelude musím konstatovat, že vše něco stojí a navíc Prelude se Vám odvděčí kvalitním svezením.

(+) přesné řízení
(+) brzdy
(+) antikorozní ochrana
(-) špatná dostupnost náhradních dílů
(-) drahý servisAutor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."
1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist