Honda Prelude 2.2 VTEC - zkušenosti po pěti letech

Používám ji jako druhé auto v rodině. Tato honda je má druhá v řadě za sebou a rád využívám této možnosti vyjádřit svůj názor na tento krásný sportovní automobil.
RECENZE UŽIVATELŮ, 03.03.08 | 00:00
hodnocení článku 4.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Honda Prelude
Značka:Honda
Model:Prelude
Typ:2.2 VTEC VTi
Karoserie:kupé
Obsah motoru:2198
Palivo:benzín
Rok výroby:1999
Typ řazení:sekvenční
Najeto km při koupi:83 000 km
Najeto km nyní:134 000 km
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:5 let
Průměrná spotřeba:8,5
Poruchy:nemá
Předchozí vozidlo:Honda Prwelude 4G
Karoserie - určitě ji řadím k nadčasovým. Výrazný klínový profil bez zbytečností, dlouhá 'utopená' příď, slibující pod kapotou něco motorářsky zajímavého, široká záď, umocněná horizontálně umístěnými zadními svítilnami. Má honda je navíc opatřena decentními spoilery holandské provenience, a to ji 'usazuje' ještě níže k vozovce.

Vlastníte vůz značky Honda? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!

Vybavení - považuji za prvotřídní. Perfektní přední sedáky s dostatečnou regulací, klasická kaplička, která sděluje vše, co potřebuji k jízdě, ovladače po ruce, ani velké, ani malé. Oceňuji střešní okno, jednak je opravdu skoro přes celou střechu a navíc po otevření působí jako další spoiler a dojem z vozu ještě umocňuje.
Motor a převody - potvrzuji názor, že to jsou komponenty, pro které si hondu drtivá většina lidí kupuje. Skoro dvousetkoňový více jak dvoulitr s proměnlivým časováním ventilů, s opravdu perfektním zátahem ve vyšších otáčkách, kdy se v motoru 'přepřahá', doplněný perfektně vyladěnou sekvenční převodovkou.
Výkon však není zaplacen nějakou nadměrnou spotřebou. Protože si vedu podrobné provozní záznamy, včetně tankování, pohybuji se dlouhodobě od 8,0 do 8,7 litrů.
Navíc jsou tyto části bezporuchové, nic nenaříká a vše za tu dobu funguje stále stejně. Na mé navigaci mám údaj o nejvyšší rychlosti, od loňské cesty do Stuttgartu tam stále svítí hodnota 219 km/h. Je to hodnota přes GPS a rád tomu věřím.
Podvozek - mé jediné 'bolavé' místo. Tento typ má zadní natáčecí nápravu, elektronika občas vysadí a 4WS nefunguje. Stačí sice v autorizovaném servisu závadu resetovat, ale stává se mi to tak 1-2x do roka a nemělo by to být.
Jinak podvozek bohatě stíhá výkon motoru a umožňuje zatáčky projiždět opravdu hodně sportovně. Má honda je navíc vybavena pneumatikami Dunlop Sport 9000 o rozměru 225/45 a tam, kde se služební Audi A4 jezdím 90, s hondou si 'dovolím' o 20 km/h navíc. Funkce 4WS je perfektní i ve městě, s ní je parkování na zrcátka opravdu hračkou, protože sune zadek vozu lépe.
Velmi se mi vyplácí pravidelný servis a preventivní prohlídky, protože až na problémy s 4WS neznám závady, neznám poruchy, znám jen radost z jízdy.
Závěr - jsem velmi spokojen a mé doporučení směřuje na toho, kdo chce rodinný vozový park doplnit starším, ale stále technicky nadprůměrným a vzhledově stále moderním rychlým sportovním vozem pro zábavu.
KladyZápory
vynikající výkonný bezporuchový motor občasný výpadek zadní řiditelné nápravy
sportovně laděný podvozek místo v zadu, vhodnější pro děti do 12 let
velmi zdařilý design  
přijatelné provozní náklady (8,5 l/100 km)  
to auto nestárne  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.15
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).


1/3
2/3
3/3


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist