Hyundai Accent 1,5 CRDi

Dotaz

Dobrý den,
potřeboval bych znát Váš názor na vůz Hyundai Accent r.v. 2003 s motorem 1,5 CRDi. Něco o jeho spolehlivosti, spotřebě, jízdních vlastnostech atd.

Děkuji za odpověď
Petr Ulmann
PORADNA, 06.12.06 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Hyundai Accent


Odpověď

Hyundai Accent 1,5 CRDiHyundai Accent se na našich silnicích zabydlel a jeho obliba neustále roste. Nyní s příchodem nové, velmi povedené generace se v autobazarech začíná ve větší míře objevovat generace minulá, která se prodávala od roku 2000 až do roku letošního.K benzínové 1,3 a 1,5 se v roce 2002 přidal turbodiesel 1,5 CRDi. O rok později, tedy v roce 2003, podstoupil Accent facelift.
Ani tak Accent neuchvátí designem, ale zase neláká zloděje a také na sebe neupoutáváte pozornost, což celkem dost lidí v tomto státě ocení.

Accent byl cenou zajímavý už jako nový, ale i jako ojetina se prodává za velmi slušnou cenu. Je to auto pro klidné cestování, ale sportovní jízdu po něm nechtějte, protože jízdní vlastnosti jsou dostatečné jen při pohodové jízdě.

Obzvláště to platí pro tříválcový turbodiesel 1,5 CRDi . Jeho výkon (60 kW / 82 k.) neohromí, ale maxima točivého momentu 187 Nm dosahuje motor už při 2000 otáčkách, takže při rozjezdech je auto celkem živé. S rostoucí rychlostí a zatížením ale klesá jeho dynamika.

TEST: Hyundai Accent 1.5 CRDi - malá atomovka TEST: Hyundai Accent 1.5 CRDi - malá atomovka 


Hyundai Accent 1,5 CRDiSoučasná generace, která byla představena letos, již používá čtyřválcový motor s označením 1,5 CRDi VGT, který je podstatně výkonnější ( 81 kW/110 k.) a i úspornější ( 5 l/100 km).

Oproti tomu Accent z roku 2003 a jeho tříválcový motor má apetit asi o litr větší ( tedy 6 l/100km). Navíc při rozjezdech a volnoběžných otáčkách jsou cítit vibrace.

Accent je i se svým nevelkým rozvorem 2440 mm docela prostorné auto se zavazadlovým prostorem o velikosti 321 litrů. Interiér působí levným dojmem, což je dáno šedivými plasty.

Palubní deska je ale přehledná a s každou generací roste kvalita zpracování.

Podle statistik patří Accent k těm méně spolehlivým vozům, ale podle referencí majitelů jsou s Accentem za ty peníze velmi spokojeni.

Pokud se bavíme o penězích, patří Hyundai k lákavé nabídce. Horší je to ale s cenami náhradních dílů.

Plusy a minusy

+ příznivé ceny 

- horší jízdní vlastnosti

 
+ vzhledem k ceně bohatá výbava - dražší náhradní díly 
+ dobré využití obestavěného prostoru - levně působící šedé plasty 
+ nízké riziko odcizení - hlučný a vibrující tříválcový diesel 1,5 CRDi 

Časté závady

· Rychlé opotřebení spojky

· Únik nafty z vysokotlakého čerpadla

· Vadné vstřikování Common Railu

· Nepravidelný účinek brzd

Závěr
Hyundai Accent 1,5 CRDiMusím se přiznat, že ze současného Accenta jsem nadšen a to i z jeho turbodieslové motorizace. Předpokládám, že za pár let se bude jednat o žádanou ojetinu, která má co nabídnout. Toto nadšení však nesdílím, pokud se bavíme o jeho předchůdci. Pakliže nenajezdíte minimálně 30 000 km o 1,5 CRDi bych nepřemýšlel a radši bych koupil benzínovou 1,3 (63kW / 86 k), která je vcelku povedená, svižnější, je také kultivovanější, tišší a spadá do nižší sazby zákonného pojištění. Navíc spotřeba 1,3 je jenom asi o 0,5 litrů větší než u 1,5 CRDi a při dnešní srovnatelné ceně benzínu a nafty už hovoří proti 1,5 CRDi docela hodně argumentů.1/4
2/4
3/4
4/4


nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist