Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?

Náš čtenář se rozhoduje nad naftovou ojetinou nižší střední třídy, která se vejde do ceny dvou set tisíc korun. Zde je náhled na jednotlivé motorizace, které přicházejí v úvahu.
PORADNA, 22.11.17 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 3x
vaše hodnocení: 0 b.
DOTAZ: Ahoj, měli jsme nehodu a auto je na odpis. Proto chci ještě do konce roku pořídit náhradu. Zatím váhám nad Hyundai i30, případně nad Meganem. Hodně spolehlivý je prý i Auris. Chci diesel. Můžete mi napsat k jednotlivým motorům více? Můj rozpočet je do 200 tisíc korun. Díky, Patrik.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Patriku, pokusím se shrnout to nejpodstatnější k dieselům Vámi vybraných kandidátů:

Hyundai i30 druhé generace: Zde doporučuji rozšířený motor 1,6 CRDi, který má výkon 81 nebo 94 kW. Bonusem je fakt, že nemá poruchový a drahý dvouhmotový setrvačník. U této jednotky nebývají problémy ani s filtrem pevných částic a vstřikovače v případě poruchy bez komplikací repasujete. Nemusíte ani řešit volbu převodovky, u i30 druhé generace jsou oba druhy bez komplikací. Spotřeba se v reálu pohybuje kolem šesti litrů. Cenově se budete pohybovat od 160 do cca 300 tisíc korun.Renault Megane III: U dieselových motorizací narazíte pravděpodobně na 1,5 dCi. Berte jej, pokud často cestujete na dlouhé vzdálenosti. I když při srovnání s jinými motory je tenhle diesel spolehlivý, pořád je to motor, k němuž patří vyšší rizika oprav. Při vyšších nájezdech může být opotřebován dvouhmotový setrvačník, závada může postihnout vstřikovače, turbo nebo filtry pevných částic. Ten mají zabudovány výkonové verze s 66 a 81 kW. Vzácněji se můžete v bazarech setkat i s naftovým motorem 1,9 dCi o výkonu 96 kW, který se nabízel první tři roky prodeje. Je to osmiventil starší konstrukce, který lze také označit za poměrně spolehlivý. Dost ale záleží, jak se k němu jeho předchozí majitelé chovali. Na mysli mám zejména zátěž za studena a pravidelné výměny motorového oleje ve zkrácených intervalech po 15 tis. km. Cenový rozptyl s motorem 1,5 dCi je od 100 do 250 tisíc korun.

Toyota Auris II: Ojetin na výběr je dostatek, aktuálně přes 140 kousků, převažují benzínové motorizace. Ale i tak si z dieselů vyberete. Základní motorizací je 1,4 D-4D s výkonem 66 kW, která je spolehlivá, úsporná a hezky pružná. Navíc je i levnější než silnější diesely. Za mne palec nahoru. Silnější 1,6 D-4D je na tom se spolehlivostí podstatně hůře, jde přitom o motor vypůjčený od BMW. Nedoporučuji. A pak tu máme nejsilnější dvoulitr, který se ale prodával jen do roku 2015. Je sice trochu těžký na předek, ale jinak jede moc hezky. Pokud hodně jezdíte, bude to volba pro vás. Ceny vozů s tímto motorem se pohybují od 100 do 280 tisíc korun.nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies - marketingové podmínky

Copyright © 2005–2018 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist