Interval výměny rozvodového řemene VW Golf IV

Chystám se koupit VW Golf 1,4 s najetými 105 000km. Potřebuji vědět životnost rozvodového řemene a dále pak, na co se mám po koupi z hlediska servisu připravit?
TECHNICKÁ PORADNA, 27.06.11 | 00:00
hodnocení článku 3.5 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:mzpl@volny.cz
Značka, model:VW Golf
Bližší označení:1,4
Rok výroby:2001
Palivo:benzín
Výkon v kW:55kW
Kód motoru:nevím
Popis závady:Ptám se na životnost rozvodového řemene, nabízí se mi koupě tohoto vozu za rozumnou cenu. Co bych měl dát okamžitě vyměnit a na co se připravit. Najeto má údajně 105000 km.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Dobrý den,

bez ohledu na to, co Vám bude tvrdit předchozí majitel a bez ohledu na to, zda vůz má servisní knížku, doporučuji u Vámi udaného nájezdu provést kompletní výměnu rozvodů (u řemene je cena závislá na výrobci, přibližně do 900Kč) včetně výměny napínací kladky (cena závislá na výrobci, přibližně do 1400Kč) a kontroly vodní pumpy. K cenám za materiál je nutno ještě připočítat cenu práce, celkově by náklady včetně materiálu neměly přesáhnout 5500Kč.

Servisní interval pro výměnu rozvodového řemene je u Vašeho vozu stanoven na 120 000km.

Spolu s výměnou rozvodů proveďte i výměnu motorového oleje, olejového filtru (přibližně 200Kč), vzduchového filtru (přibližně 350Kč), palivového filtru (přibližně 250Kč), kabinového filtru (zhruba 400Kč) a svíček zapalování. Dále zkontrolujte, nebo si nechte zkontrolovat stav brzdového systému (raději i brzdové trubičky), eventuálně nechte vyměnit brzdovou kapalinu, pokud již nemá odpovídající bod varu. Výměnu vzduchového a kabinového filtru lze doporučit provést svépomocí, stejně tak výměnu oleje a olejového filtru. Výměnu brzdové kapaliny bych svěřil servisu, v domácích podmínkách stejně nepoznáte její stav.

Dále bych vůz zavezl na seřízení geometrie, kde Vám rovnou mohou zkontrolovat stav tlumičů. Hodnocení stavu tlumičů podle vzhledu pneumatik (nerovnoměrné sjetí, „vyskákané pneu“) bych nedoporučil. Je nemožné zjistit, jak dlouho pneumatiky na voze jsou (a výměna ojetých pneu je stále násobně levnější, než výměna již nefunkčních tlumičů).

Celkem se jedná o investice ve výši kolem 12 000Kč. Částka je to sice nezanedbatelná, ale náklady na případné opravy závad způsobených zanedbáním servisu po koupi by mohly být několikanásobné.

Pokud Vámi zvažovaný kus není bouraný a neměl zanedbaný servis, měl by se Vám Golf odvděčit poměrně bezproblémovým provozem. Samozřejmě mohou být opotřebené díly podvozku (ramena nejsou hliníková, což znamená nižší cenu případné výměny), již zmíněné tlumiče, výfuk, atd. Nicméně se jedná o záležitosti, kterým se nevyhnete u žádného ojetého vozu.

Ke koupi doporučuji přizvat odborníka, který vůz bude hodnotit objektivně. Ideální je, pokud se se stávajícím majitelem dohodnete na prohlídce ve Vámi vybraném servisu. Vyhnete se tím pozdějším možným nepříjemným překvapením. Výhodná cena musí být posuzována s ohledem na případné nutné investice.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist