Jak na kolísání otáček u Fiesty 1,25 16V?

Fiestě za studeného motoru kolísají otáčky na volnoběh a za jízdy auto škube. Jak závadu odstranit?
TECHNICKÁ PORADNA, 20.04.09 | 00:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 0 b.
Autor dotazu:Petr
Značka, model:Ford Fiesta
Bližší označení:1,25 16V
Rok výroby:1996
Palivo:benzín
Výkon v kW:55
Kód motoru:DHA
Popis závady:Dobrý den, chtěl bych se zeptat čím by mohlo být, že mojí fiestě za studeného motoru kolísají otáčky na volnoběhu a za jízdy auto škube (prudce padají otáčky).Vyměněny svíčky, kabely, filtry, olej, rozvody maj 15000. Byl sem s tim v servisu a diagnostika žádnou závadu neukázala. Děkuji moc za odpověď. Petr
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: Odpověď: u těchto typů závad je vždy nutné provést vyčtení paměti řídící jednotky motoru. Potom mohou být příčiny a jejich odstranění následující:

1. pokud má vozidlo nepravidelný chod a špatně zrychluje může být závada v měřiči hmotnosti vzduchu, který nám slouží k tomu, aby směs jdoucí do spalovacího prostoru motoru byla správně obohacena o určitou jednotku vzduchu v závislosti na zatížení motoru.

Odstranění závady: změřit snímač hmotnosti vzduchu. Naměřená hodnota měřiče vzduchu ve volnoběhu by měla být 0,7V a při plném zatížení 4,0V. Pokud nejsou naměřeny tyto hodnoty, je nutné snímač vyměnit.

3. nepravidelný chod při volnoběhu a problémy s plynulostí chodu motoru při větších otáčkách. V tomto případě problémy může způsobovat zanesená nebo opotřebovaná škrtící klapka motoru. Ta nám koriguje otáčky ve volnoběhu. Při přidávání plynu se klapka otevírá a umožňuje větší přístup vzduchu, který sebou strhává větší množství paliva s kterým se smísí a postupuje do spalovacího prostoru motoru.

Odstranění závady: vyčistit nebo vyměnit škrtící klapku. U obou postupů je nutno poté provést základní nastavení škrtící klapky pomocí diagnostického přístroje. Cena této opravy se může pohybovat od pár set korun za vyčištění klapky až po cca 14 000 za její výměnu.

nahoru

kontakt - naši partneři - práce s cookies

Copyright © 2005–2017 EBM system s.r.o. | technická podpora

TOPlist